Paylaş Paylaş

Samsung Galaxy A33, A53 ve A73 İlk İzlenimler

Samsung'un bugün duyurduğu Galaxy A33, A53 ve A73'ü Levent Pekcan değerlendiriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Makineci @makineci

  Hepsinde ois olması güzelmiş.

 • Ronnie James Dio @ronniejamesdio

  elimdeki mi6 gidince tuşlu telefona geçiş yaparım.

 • Omer @omerf97

  Bu kacinci model be yeterrrr

 • Ronnie Kray @ronnie-kray

  Samsung alan var mı hala be 🙂 Android pazarına Çinli Xaomi gibi firmalar hakim 🙂

  • roadmonsterboy @roadmonsterboy

   Ben alıyorum ve almaya da devam ederim. Samsung Galaxy S7 Edge'den sonra bir heves Mi9 almak gibi bir hata yaptım ve sim kartımı taktığım anda ilk gelen mesaj ile nasıl bir hataya düştüğümü anladım.
   Gelen mesajda "Afad 112 kanalını aktif etme" ile ilgili bildirimde mesajlar bölümünde ilgili ayarı yapmayı denediğimde birde ne göreyim. Bunu yapmak için ek program gerekiyor.
   Haydi bunu geçelim. Hala bir launcher (başlatıcı) programa ihtiyaç var bu telefonlarda. Uygulamaları yüklemek için ayrı bir uygulama kutusu yok. Hepsi sanki masaüstünde gibi. Bu durumda da elbette kullanılan duvar kağıdına başlı olarak karışmalar oluyor. Uygulamalar çekmecesi, kutusu gibi bir yer olsa en azından açıldığında duvar kağıdına biraz blur uygulayıp belki kullanımı kolaylaştırabilir ama yok maalesef. Ben alır almaz mecburen birde launcher satın aldım.
   Aynı ağda bulunan TV ve benzeri cihazlara ekran yansıtmak, multimedya paylaşmak vb. sıkıntı.
   Ben video kaydında ses kalitesi sebebi ile çok problem yaşadım. Ne yaptıysam olmadı.
   Ses yönetiminde problemler var, dolby atmos, sesin kişiselleştirilmesi vb. bir çok sorunu beraberinde getiriyor maalesef Çinli telefonlar.
   Kısacası donanımları çok çok iyi ama yazılım bir o kadar optimizasyon gerektiriyor.
   Birde arıza vb. durumda muhatap yok karşında. Evet bir garanti, bir servis var belki ama bunlarda genelde kullanıcıya yıkıyor çileyi. Elbette elektronik şans işi, belki hiç bozulmaz ama ya bozulursa. İşte orada başlıyor sorunlar.
   Uzun lafın kısası, sonunda telefonu sattım ve yine Samsung'a geçtim. Bu benim kişisel deneyimim belki sizin isteklerinizi karşılıyordur bu telefonlar. Saygılar.

 • umitt @umitt

  Orta seviye telefonlarda 5 nm işlemci ve 5000 mah batarya uzun kullanım süresi için gayet iyi. umarım abuk subuk yazılımlarla telefonu doldurmazlar. 8 gb ve 5g olması da uzun süre kullanacaklar için tercih nedeni olabilir.

 • KUTALP @kutalp

  a33 ve a53 arasında fiyat farkı çok az olacak galiba. 6000-7000-9000

 • Aron aron @aronzeyna

  Hocam yanlız A33 bende inceledim Always on display yok cihazda artı şarjı aleti kutudan artık çıkmıyor bunlarıda belirtirseniz seviniriz ....