Paylaş Paylaş

Palit NVIDIA GeForce RTX 2060 Super Dual

Türkiye pazarına dönen Palit'in, NVIDIA GeForce RTX 2060 Super Dual ekran kartını inceliyoruz. Palit eksiden beri fiyat performans oranına önem veren kartlarla genelde rakiplere oranla uygun fiyat sunması ile biliniyordu. Yine bu adet sürüyor.

Elimize gelen 2060 Super Dual versiyonu, 9 cm çift fanlı soğutma çözümü ile geliyor. Tüm kritik parçaları soğutan bu soğutma sistemi ile, kart kendini yüksek saat hızlarına overclock edebiliyor. Fanlar da sessiz bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

Oyuncu kartlarında gördüğümüz, aydınlatma çözümleri bu kartta daha sade olarak kullanılmış. Şerit şeklinde ince bir aydınlatma kartın yanına eklenmiş ve kendi yazılımı ile ayarlanabiliyor. Ray Tracing desteği yanında NVIDIA'nın güncellediği DLSS 2.0 desteği ile düşük çözünürlükte ve yüksek performansta üretilen görüntüler, yüksek çözünürlükte kullanılabiliyor. Yani DLSS 2.0 destekli bir oyunu, 4K monitörde 1080p'de oynadığınızdaki performans ile oynayabilirsiniz. Bu her çözünürlük için geçerli.

Ray Tracing ise oyunlara eklenmeye devam ediyor. Ancak en büyük yayılımı sene sonunda çıkacak konsollarla birlikte görmeyi bekliyoruz. Şu an tüm grafik standartları Ray Tracing için ortak bir yol izleme kararı aldılar ve bu da sektörde yayılması için en önemli aşamalardan biriydi.

Bu incelemede kullandığımız sistem eski bir sistem olduğu için, güncel bir ekran kartı nasıl bir performans veriyor sorusunu da yanıtlıyoruz. Palit 2060 Super Dual'i, kendisinden teknik olarak geri olsa da pazardaki rakibi AMD RX 5700 ve ciddi bir farkla daha pahalı olan üst modeli NVIDIA GeForce 2070 Super ile de kıyasladık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap