Paylaş Paylaş

Oyun Gündemi 2021/42

TeknoSeyir editörlerinin haftalık oyun gündemi değerlendirmesi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  FIFA biraz haklı bu konuda, bence. Neden derseniz, futbol -soccer- kadar tutulan bir spor olsa idi Amerikan futbol kulupleri ne kadar lisans talep ederdi acaba? EA'nı FIFA'dan ne kadar gelir elde ettiği de göz önünde bulundurulmalıdır. NFL, NBA ve NHL oyunlarının hiçbirisi FIFA kadar takip edilen oyunlar değiller (Dünya çapında -NBA iyi gidiyordu ama sonra eski hızını kaybetti-).

  • Alpi Atansay @alpi350

   Bir de şöyle bir durum var. 2000'lerin başında özellikle spor oyunları çok seviliyor ve tutuluyordu. Benim çocukluğumda arkadaşlarım hep FİFA oynuyordu. Şimdiki yaşı küçük bireylere bakınca spor oyunlarına pek ilgileri yok. İlla ki fanatik olanlar severek oynayacaktır fakat bizim eski kuşak gibi değil hepsi.

   Bir de bu duruma artık oyunların para makinası ve oyuncuların kaz olarak görülmeye başlandığı bu dönemde çıkar çatışmaları bu oyunların çatırdamasına sebep olmaya başladı. Umrım herkes için yüzler güler.

  • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

   @alpi350: Bunlar da etken elbet, ancak dediğiniz gibi FPS oyunları başta olmak üzere ve özellikle çevirimiçi oynanan oyunlar silip süpürdü piyasayı. Dolayısı ile FIFA özelinde konuşursak, ayakta kalan neredeyse tek spor oyunu (dünya çapında, diğerleri daha çok Amerika'ya özel veya nadir yapılan sporlar).

 • Özgür'üm, Özgür'sün, Özgür @ozgurg

  Konsol alırken indirim kovalamak yorumu hale geliyor yorumunuza katılıyorum. Bugün mü alayım, yarın mı alayım, ay sonu indirim olur mu, kupon mu bulsak acaba diye düşünmek gereksiz yoruyor. Zenginler bu yüzden uzun yaşıyor herhalde. Dert az. 😀

 • June Delas @junedelas21

  Thank you for sharing this post. I hope you will share something more.

  https://owlwisemarketing.com/