Paylaş Paylaş

MSI Optix MAG272CQR Oyuncu Monitörü İncelemesi

MSI'ın Optix oyuncü monitörlerinden MAG272CQR'yi inceliyoruz. 165Hz ve eğimli VA paneli ile 2560x1440 çözünürlük sunan monitör, 27 inç boyutunda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (37) @tarikkaya

  Bir siz kaldınız incelemeyen. Hayırlı olsun milletimize 🙂 🙂

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Samsung Panel alıyorsunuz aslında marka anlamında en az sevgi-nefret ilişkisi kurulacak şey bu 🙂

 • luminaobscura @luminaobscura

  450 dolar çok pahalı ki vergili fiyatı 3 binlirayı geçer. Ben yaklaşık iki hafta önce pazarlık ile 800 liraya oyuncu ekranı Philips 272v 27" aldım izlediğim youtube videosu sayesinde. Önce daha yüksek fiyat çektiler sonra videoyu gösterip peşin parayı görünce 800 liraya indiler 😀

  https://www.youtube.com/watch?v=b_iTLY1UrNI

  Diğer kanallar böyle bir fiyat performans ürünü varken bunu nasıl atladılar bilmiyorum. İyiki videoya denk gelmişim. Umarım diğer kanallar reklam uğruna böyle fahiş fiyatlı ürünleri gazlamaya devam etmezler. Gerçi dirsekçi olanlardan umudum yok da neyse. Belki daha amatör ruhlu (iyi anlamda söylüyorum) kanallardan böyle atılımlar görebiliriz.

  Bir yanda yılların ekran ve TV üreticisi Philips varken ben fare üreten ve ekran konusunda hiç bir tecrübesi olmayan bir firmanın ekranına bu kadar para vermem. Veren de yazıktır. Nerdeyse benim aldığım ekranın 4 katı fiyatına satacaklar. Neymiş arkasında benim hiç bir şekilde göremeyeceğim ışık veriyormuş. Onuda kullanmak için yok onu indir yok indirirken aynı isimde şunu kurma vesare. Firmanın ne kadar amatör olduğu bundan bile belli. İlla ışık mı koyacaklar? O zaman Philips gibi Ambilight yapsında bir işe yarasın. Ama diyorumya bir tarafta yılların hollanda firması diğer tarafta hiç adını bilmediğim ışıklı ürünler yapan bir firma. Uzak doğuluların bu kafasını ben şu ışın kılıcı karikatürüne benzetiyorum.
  https://i.pinimg.com/originals/52/52/66/5252666e484c2aae1b2623fbf4329ecd.jpg

  Gidin benim gibi pazarlıkla Philips 272v alın. Artan para ile artık PC ye mi yatırım yaparsınız yoksa oyun mu alırsınız size kalmış. Yamuk bir ekrana verilen o para yazık. Üstelik arkası tüplü ekran gibi bombeli. Benim ekranımdan tek artısı var. Oda 1440p olması ancak dedimya 4 ekran parası veremem onun için. Öğrenci halimle nasıl alayım?

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Tamam da bu monitörün bir tane ayrıştırıcı özelliği yok ki? Standart bir monitör. Kötü anlamında söylemiyorum.

  • fsh77 @fsh77

   bende 165 çok fark yarattı 144 tam olmadı ,27 inç 1080p ekranım

  • luminaobscura @luminaobscura

   @gamsizm @fsh77 İkinize birden cevap vereyim. Bir monitörden beklentim ilk önce düzgün görüntü vermesi. Işıklar saçması yada kulaklık takmak için yer olmasının benim için hiç bir önemi yok ki. 165hz olmasınında hiç bir kıymeti yok. 165 diye daha iyi skor yapamayacağımı biliyorum oyunlarda. Oyun dışında zaten hiç bir espirisi yok. Milyon dolarlık filmler saniyede 24 kare çekiliyor. 165 kareyi nerede kullanacağım ki? Üstelik ekran kartımda sürekli 165 kareyi besleyecek düzeyde de değil. 2K 165 kare için heralde 2070 gibi bir kart lazım. Oda herkesin alabilceği bir kart değil.

   Gamsizin dediği gibi benim ekranım ekstra birşey sunmuyor duruyor doğru ama işte msi'ın sunduğu ve bana katan hiç bir şeyde yok ki. Ve aslında hiç birşey için 4 katı fiyat isteniyor. Ben buna karşıyım.

  • altalena @altalena

   @luminaobscura Sizin için kıymeti olmayabilir, çoğu oyuncu için yüksek hz'nin kıymeti var. Özellikle rekabetçi oyunlarda ciddi fark yaratıyor ve avantajdan ziyade yüksek hz çok daha keyifli yapıyor oyunları. Bunu tercih edenler oyun için alıyor zaten daha nasıl bir katkı bekliyorsunuz ki? Siz bu monitöre uygun sistemi alabilirsiniz alamazsınız bu başka bir konu, başlıktaki monitörü alabilecek olanın zaten ona uygun bir sistemi vardır. Monitörü gömme sebepleriniz zırvalıklardan ibaret.

  • luminaobscura @luminaobscura

   @altalena Zırvalık dediğin şeyler hakikat. Bu ekranı yada üstünde gaming yazan herhangi ürünü almak kimseyi daha iyi oyuncu yapmaz. Ronaldonun giydiği ayakkabıyı giymekte seni Ronaldo yapmayacağı gibi. Aksini iddia eden varsa AB testing yapsın. Üstelik bu tip ekranlarda tepki süresini düşürmek için piksellere daha yüksek voltaj veriliyor ve oda çamur gibi bir görüntü yaratıyor. Önce TN panelleri gazladılar şimdide voltaj yemiş bu panelleri gazlıyorlar. Daha yüksek fiyata daha kötü bir görüntü alıyorsun.

Benzer Videolar