Unity Oyun Motorunu Sıfırdan Öğrenip Oyun Yapmak

TeknoSeyir takipçileri için hazırlanmış bu  link ile 31 Aralık 2017’ye kadar bu kursu 25TL’ye alabilirsiniz.

Günümüzün en çok merak uyandıran ve kazançlı işlerinden ‘oyun yapımı’ günümüzün ücretsiz araçları ile rahatlıkla gerçekleştirilip iş haline dönüşebiliyor. Ancak bunun için gerekli araçları nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenmeniz gerekiyor. Biz de bu hafta Udemy derslerinden Unity’i seçtik.

Eğitmen Jankat Gürbüz tarafından hazırlanan Unity kursu, yeni başlayanları oyun yapacak seviyeye taşımayı hedefliyor.

Dersin Sundukları

Eğitmen: Jankat Gürbüz
Ders Süresi: 13,5 saat içerik
Beceri Düzeyi: Tüm Düzeyler
Dil: Türkçe

Neler Öğrenilecek?

 • C# ile sıfırdan programlama
 • 2D ve 3D oyun yapma süreçleri
 • Unity motorounun arayüzü
 • Nesne odaklı programlama
 • Oyun geliştirme algoritması
 • Ders sonunda kendi oyununuzu yapma

Genel Bilgi

Unity oyun motoru, oyun yapımında tercih edilen en popüler motorların başında geliyor. Ücretsiz olarak edinebileceğiniz Unity ile çok basit ya da karmaşık, 2 ve 3 boyutlu oyun projelerinizi rahatlıkla hayata geçirebilirsiniz. Üstelik olukça geniş kütüphanesi sayesinde, her şeyi sıfırdan yapmak yerine, projeniz için gerekli birçok tasarım unsurunu hazır olarak ücretli ve ücretsiz şekilde temin edemilmeniz mümkün.

Bu kursta, Unity motorunu sıfırdan öğrenip, derslerin sonunda kendi oyununuzu yapabilir hale geleceksiniz. Derslerin bir parçası olarak kendi örnek oyunlarımızı da yapacağız.

Unity ile beraber C# ile programlamaya giriş yapmış da olacaksınız. Daha önceden bu konularda bilgi sahibi olmanız da gerekmiyor.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 151

Yeni Başlayanlar İçin PHP Web Programlama Eğitimi

Udemy iş birliği ile hazırlayacağımız yeni serimizin ilk bölümünde, günümüzün en geçerli programlama dillerinden PHP üzerine sıfırdan ileri seviyeye kadar eğitim veren Emrah Yüksel’i konuk ediyoruz.

400 TL değerindeki kurstan 31 Aralık 2017’ye kadar 25 TL karşılığında yararlanabilmek için TeknoSeyir takipçileri için hazırlanan bu linki takip etmeniz yeterli.

Dersin Sundukları

Eğitmen: Emrah Yüksel
Ders Süresi: 24 saat içerik, 266 ders
Beceri Düzeyi: Tüm Düzeyler
Dil: Türkçe

Neler Öğrenilecek?

 

 • Web programlamanın temeli HTML dilini kavramış olacaksınız.
 • Haber, emlak, ilan, firma scripti vb. en çok talep gören Web Programlama scriptlerinin tamamını kendiniz yazabileceksiniz.
 • PHP programlamayı en sade ve bol örnekli anlatımlarla öğreneceksiniz.
 • MySQL veritabanında CRUD (Select, Insert, Update, Delete) işlemlerini yapabileceksiniz.
 • E-ticaret projesi üzerinde eğitmeniniz ile birlikte çalışıp öğrendiklerinizi geliştirebileceksiniz.
 • Dinamik Web Programlamanın mantığını kavramış olacaksınız.
 • Dinamik scriptlere modül geliştirebileceksiniz.
 • PHP PDO sınıfının kullanımını kavramış olacaksınız.
 • MysQL veritabanında temel ve ileri seviyle komutları kullanabileceksiniz.

Genel Bilgi

Toplam 24 saat içerik ve 266 dersten oluşan, bol örnek ve proje sunan kurs boyunca baştan sona gerçek bir e-ticaret siteyi kodlamayı da öğreneceksiniz. Kursu aldıktan sonra ömür boyu erişim garantisi ve dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman kursu takip edebilme imkanınız olacak.

HTML, PDO, MySQL ara başlıklarını da içeren kurs sonunda, haber, emlak, ilan, firma script’i gibi birçok alanda ilgi gören web sitesi kodlamalarını yapabilecek yetkinlikte olacaksınız. Kurs süresi boyunca takıldığınız bir konu olursa,  kısa sürede 1800’den fazla öğrencisi olan Udemy’nin en popüler eğitmenleri arasında yer alan Emrah Yüksel ile iletişime geçerek sorularınızı sorabilirsiniz.

Neden PHP?

PHP, dinamik web siteleri oluşturmanıza ve sunucularla çalışmanızı sağlayan, açık kaynaklı (ücretsiz) bir betik dili. PHP, 20 milyondan fazla web sitesinde ve dünya çapında 1 milyondan fazla sunucuda kullanılmaktadır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 51