Sistem Önerileri

Inventus Arezu / Uygun Fiyatlı Oyun Sistemi İncelemesi

Inventus'un Arezu serisinde bu defa komple bir sistem inceledik. Faresinden monitörüne set olarak gelen sistemi, ihtiyaca uygun olacak şekilde değiştirebilirsiniz. Hem bunun için hem de güncel fiyat için linke tıklayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Asus ProArt Station PD5 PD500TC İncelemesi

Asus'un ProArt serisi, masaüstü sistemlere de uzanıyor. Bu videoda workstation mantığında hazırlanmış PD5 PD500TC'yi inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11
 • Orcun @orcun

  İçi beni 2005 lere götürdü. Profesyonellik dayanıklılık işte tasarım vs diye çok güzel şeyler pazarlanıyor. Render alacak adam anakartta birtane vrm soğutucusu yok çırılçıplak. Altta birtane güney köprüsünde var 2 kuruşluk cooler onu da koymasaymış ne gerek var. 🙂

  Bari adam gibi kule tipi koyaydınız ya ? zaten bunu alacan adam paraya bakmıyor ki, ayvan gibi kasa 85 derece cpu sıcaklığına erişiyormuş, e benim notebookta o kadar ısınıyor biri 2 kiloluk 2 cmlik alet bu böyle hayvan gibi kasa. 🙂 Kardeşim koy işte adam gibi cooler ? ya neden soğutucudan kısılıyor ? çok güzel yani içi 2005 model kasa işte siyaha boyardık eskiden metal rengi görünüyor kötü duruyor diye aynısının laciverdi olmuş.

  Abi sen iş bilgisayarısın type-c koyuyorsun hızı gen 1 deniliyor yani 5 gbps. Şaka mı bu ? 11. nesilin sıkıştırması diyeceğim de alakası yok ya ? thunderbolt 4.0 da koyulabilir öyle anakartları asus'un zaten var. Buna adam gibi anakart koysa zaten sorun yok. Valla normal noname en ucuz i7 i9 kasalar vardır genelde yerel markalar yapar bunları al üstüne proart yaz sat türevi kasa olmuş yani asus efendi de kusurabakmasın artık. 😀

  • Alptekin @alptekinck

   adam dedi ya bunu laptop gibi düşünün diye 😀 10 dolar kar için şu soğutucu konur mu ya?

  • Orcun @orcun

   @alptekinck Kasa kocaman önünde de fan yok. 😀 Ya bari 1 tane 120 lik koyuverin de kasaya hava girsin. 😀 GPU ısınacak üstünde ssd çıplak o da ısınacak cpu çevresi zaten ısınıyor vs. arkada 80 mm midir nedir uyduruk siyah fan var ohooo. 😀

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Tersten düşün. Bu sistemler sertifika almak için bu şekilde gönderiliyor ve alıyor. Eğer sorunsuz çalışabiliyorsa demek o kadar soğutucuya da gerek yok 🙂

  • Orcun @orcun

   @gamsizm Tamam da Murat hocam o açıdan bakıyorsak notebooklar 90 100 derecelerde çalışıyor ve bu normal görülüyor. E ama normal mi ? 150 derecelerde lehim eriyebiliyor. Parça ne kadar çok ısınıyorsa o kadar hızlı eskiyor arıza çıkartma olasılığı artıyor. Gaming notebooklarda en büyük sıkıntıların başında lehimle ilgili veya vrm yüzünden daha kötü ucuz malzemeden veyahut ısınmadan kaynaklı birsürü sorunlara yol açıyor. Bu cihaz özelinde işlemci 85 derecelere kadar çıkıyor demişsiniz bu sıcaklıklar kocaman bir bilgisayar kasası içindeki sistem için normal mi sizce ? + bu cihaz render iş cihazı olduğunu düşünürsek, bana göre hiç normal değil. Önü kocaman aletin ama 1 tane fan yok. Bari ön tarafta şu ekran kartı hizasından içeriye hava üfleyen basit bir fan olsaymış ? İşlemciden soğutucudan çıkan hava direkt zaten anakarta yayılıyor, e oradan ssd + gpu da nasibini alıyor. Hani aletin kapalı hali görünüşü kasanın ihtişamı 10 numara kaslı düzgün datacenter gibi duruyor, ama içi 2005 model exper casper işte pro2000 gibi gibi sistemlere benziyor. Tabi ki gaming gibi abartı soğutucular abartı bilmemneler olmayacak burada amaç zaten sorunsuzluk üstüne kurulu da bari insan şuna adam gibi kule tipi soğutucu koyar ne bileyim kasa içindeki ısınan havayı direkt egzos fanından daha kolay atardı. Benim mini itx sugo sg13 model kasamdaki hava akışı bu cihazdan çok daha iyidir öyle diyeyim. + sıvı soğutmam var, önden havayı alıyor bellek kısmından içeriye sıcak havayı atıyor psu'nun fanından da cpu kısmından o havayı çekiyor dışarı atıyor.

 • alper212 @alper212

  Bu kadar para veriyorsun klavye, mouse kasaya bak şaka gibi 😀 Niye iMac almasın ki adam.

 • emrahkaracam @emrahkaracam

  PC tarafında da böyle sade kasalar olsa yav. Sadesini alsan bile hepsinde pencere mutlaka oluyor.

 • özden akbaş @carter

  açıkcası kasa ve windows sistemlerine uzun yıllar önce veda etmiş birisi olarak genel sistemi beğendim. özellikle kasa estetik olarak bana hitap ediyor. ajans, fotoğraf stüdyosu vb. gibi yerler için bence çok ideal. harika bir bilgisayar diyemem ama fiyat/performans odaklı düşünülmüş sanırım. malesef ülkemizde neye el atsan pahallı geliyor.
  ez cümle bence ürünün bir suçu yok, muhtemelen satış amacına uygun bir ürün fakat bu yorum yazılırken 1$=18,7015₺'dı.

Gaming.Gen.TR ile Ryzen 5 7600X ve X670E Sistem Testi

Gaming.Gen.Tr'nin yeni nesil Ryzen 7000 serisi ile hazırladığı oyuncu bilgisayarını inceledik. Bu sistem, ağırlıklı olarak Asus bileşenleri ile hazırlandı ve biz de yeni X670E platformunu, Ryzen 5 7600X ile inceledik test ettik.

Stokların hemen bitmesi üzerine firma ile görüştük. 3070Ti stokları bu sistemle birlikte tükenmiş. Seçeneklere 3070 eklendi ve sistem geri geldi. 3070Ti da önümüzdeki günlerde yeniden stoklara girecekmiş. Şu an 3070'li versiyonu biraz daha ucuza alabiliyorsunuz.

Satın alma linki.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 32
 • Tarık KAYA (37) @tarikkaya

  Kasaa ayrı 2+1 daire almak lazım. Nreye sığacak o kasa bea? 🙂

 • Ömer Cava @seyrekdislikotuadam

  Eski bir montaj teknisyeni olarak @gamsizm a soruyorum ismi lazım değil bir firmada sistem incelemesinden önce mail yazıp o mailde de kablolama olmamış kasa fanları molex dönüştürücüyle çok ses çıkartıyor diye geri dönütte bulunup bu kadar montajı ve kablolaması rezil bir kasayı nasıl yayınlamış hayret edilesi doğrusu.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   Bizde öyle sistem çıkmaz 🙂 Hepsini kontrol ediyorum. Molex ile halledildiyse firmaya gerekli uyarıyı yapıp o Molex'i de söküp atıyorum. Firmadan da bu konuda sistemin güncellendiği bilgisini almadan devam etmiyorum. Yalnız bir tanesinde anakart öyle giriş seviyesiydi ki Molex dışında çoklama imkanı yoktu onu da belirtmiştim zaten videoda alternatif anakart alın diye. Bir tanesinde de, Molex'i söküp anakarta bağladığımı anlatmıştım.

  • Ömer Cava @seyrekdislikotuadam

   @gamsizm Bu sistem evet konfig olarak güzel bir sistem görücüye çıkan sistemde kablolama böyle mi olmalı ? Anakartta RGB girişleri var kasadan çıkan dandik kontrolcüye bağlanmış sıvı soğutucu başka bir düzende takılabilir di hortum tam ortadan geçirilmiş. Baştan savma bir montaj söz konusu görücüye çıkan sistem bu şekildeyse ben müşteriye giden sistemi düşünemiyorum. Eleştrirken acaba bu firmaya da bu hususları ilettiniz mi merak ediyorum. Sadece içimde kalan bir serzenişti ismini vermek istemediğim o firmadayken bol bol geri bildirimlerde bulunuyordunuz da.

  • Murat Gamsız @gamsizm

   @seyrekdislikotuadam Tüm fanlar anakarta bağlı RGB özellikleri de tamamen kontrol edilebiliyor o konuda bir yanlış yok. Şu an sadece itopya ile özel sponsorluk anlaşmamız var onların sistemleri benden onay almadan çıkmıyor. Ama diğer tüm firmalar bitmiş olarak geliyor. Çok büyük bir hata görmediğim sürece 'müşteriye giden' formatta olmak zorundalar ve ne varsa gösteriliyor. İtopya'da sadece bir kere büyük bir amatörlük görmüştüm o da bize ilk gelen sistemdi. Sorumlu olan kişi ya işinden oldu ya da büyük azar işitti bir daha da olmadı zaten 🙂 Diğerlerini de uyarıyorum ama İtopya'nın sistemlerinde her şeye karışıyorum. Anlaşmamız bu şekilde.

 • Serkand Demiroglu @srkndmrgl

  Abibsenin niye üctane bacağin var...🤣🤣.ekran kartinin kutusi anakartin kutusindan büyük...

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Stok sorununu konuştuk gerçekten de hemen satılmış ama sorun ekran kartından her zaman olduğu gibi. 3070Ti bitmiş. 3070 ile değiştirdiler 3070 Ti yeniden stoklara girene kadar. Fiyatı da biraz düşmüş oldu.

İtopya TeknoSeyir Flow Oyuncu Bilgisayarı

İtopya ile birlikte hazırladığımız TeknoSeyir Flow oyuncu bilgisayarını inceliyoruz. Ürünün linki burada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 14

Tebilon Vega Oyuncu Bilgisayarı İncelemesi

Tebilon'un fiyat performans dengesini gözeterek hazırladığı oyuncu bilgisayarı Vega'yı inceliyoruz. Ürünün güncel fiyatı ve satın alma linki burada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gaming Gen.tr Fiyat / Performans Bilgisayarı Testte

Gaming.gen.tr'nin Teknoseyir'deki ilk bilgisayarını inceliyoruz. Ürünün güncel özellik ve fiyat bilgisi için tıklayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 28

İtopya TeknoSeyir Alpha Sistem İncelemesi

Bu ay İtopya ile masraftan kaçmadığımız bir performans sistemi hazırladık. Güncel fiyat ve stok durumu için bu linki takip edin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Tebilon Arcturus Oyun Sistemi İncelemesi

Sektöre yeni giren, Tebilon firmasının bize gönderdiği ilk sistem olan Arcturus'u inceliyoruz. Bu sistemin en önemli özelliklerinden biri, AMD'nin şu an çok az bulunabilen yeni oyun işlemcisi 5800X3D'ye sahip olması. Elbette kendiniz de ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 31
 • altalena @altalena

  Amaç oyunsa işlemciyi 5600x seçip kalan paranın üstüne koyarak bir üst sınıf ekran kartı almak daha mantıklı olur diye düşünüyorum. Hesap yapmak lazım tabii, aradaki farkı karşılar diye tahmin ediyorum. Bir de sıvı soğutucu yerine çift fanlı iyi bir hava soğutma tercih edilirse muhtemelen daha uyguna olacaktır, almayı düşünenler bence kendisi de ayrıca bir sistem toplayıp fiyat kıyaslarsa daha iyi olur.

 • KeLBoY @kelboy

  Arkadaşlar, videonun 18:40 dakikasındaki 4K RDR2 DLSS açık olarak yapılmış sonuçlara referans olması açısından, biraz önce Ryzen 5 [email protected] Ghz, 32 GB 3.6 Ghz ram ve RX6800 ekran kartı ile 4K Ultra preset ve FSR filan kapalı, DLSS zaten yok, ham oyun motoru görüntüsü ile test yaptım, sonuçlar şöyle..

 • Burak Yavuzer @byavuzeeer

  Yine güzel bir video olmuş elinize sağlık. Şuan doğru yere mi yazıyorum bilemedim ama her yorumu okuduğunuzu düşünerek yazıyorum. Tüm inceleme kanallarında aynı oyunlar üzerine sistemler kuruluyor ve incelemeleri yapılıyor, Size bir video önerim olacak bazı TOP simulasyon oyunları bu yapılan incelemelere kıyasla daha farklı bilgisayarlar istiyor. oyun bilgisayarı diye aldığınız bilgisayar bazen bu oyunları düzgün açamıyor,serverda ram yetmiyor,ufka baktığınızda Vram yetmiyor, yada gereğinden fazla bir parçasına para vermiş oluyorsunuz(fazla çekirdekli işlemci alma gibi). Sizden ricam savaş uçağı sim. olarak DCS,sivil uçuşlar için X-11 yada micro. flight sim gibi oyunları açacak serverlarda rahat oynatacak bir Simulatör oyuncu bilgisayarı hakkında bilgi verir misiniz?... Özellikle LP nin havacılık merakı olduğundan haftalık sohbet videolarında bunun konu olmasını çok isterim çünkü bu konuda türkçe düzgün video yada kaynak yok. Bazı ingilizce kaynaklar var hatta 500$ altı bir sistem kurarak DCS yi oynanabilir performansla challenge yapan bir yabancı kaynak bile buldum . Fakat dediğim gibi türkçe bir video yada kaynak yok.Çoğu şeyde ilk olmayı seven teknoseyir ekibi olarak değerlendirmeye alırsanız çok sevinirim, "Simulasyon bilgisayarı" kuracak kişilerin nelere dikkat etmesi gereken bir video yada söyleşi birçok dar gelirli havacılık meraklısına ilaç gibi gelecektir....saygılar

  • Murat Gamsız @gamsizm

   O iş için o sim 'oyunlarını' bilmek nasıl çalıştığını da anlamak gerek. Bizim topladığımız bilgisayarlar zaten o oyunları da iyi çalıştırmak zorunda. İşlemci AMD'nin en iyisi, ekran kartının üstüne sadece iki model var vs. Sizin bahsettiğiniz şey ise optimizasyon. Donanımı seçtikten sonra orda en iyi hale getirme. Yoksa zaten bu bilgisayara alternatif ama alakası olmayan başka bir bilgisayar türü yok sim dünyası için. Ama hangi ayar performansa daha çok vuruyor, tükettiği kaynağa göre aldığımız şey düşük konusu oyun bağlı. Mesela ben de çoğu oyunda Ray Tracing'i kapatırım çünkü fark edemediğim bir şey için kaybettiğim performans çok fazla. Doom gibi aşırı hareketli bir oyunda göremiyorsunuz. Ama çok yavaş akan bir oyunda görebilirsiniz ki orda da yüksek fps gerekmez zaten Doom'a kıyasla gibi.

İnventus Arezu Uygun fiyatlı Oyun Sistemi Testte

Inventus'un hazır sistemi Arezu'yu inceliyoruz. Bu sistem, giriş seviyesi bir oyun sistemi ancak genel maksatlı işlerin altından da kalkabiliyor. Her zaman olduğu gibi, parçaları değiştirmek mümkün.

Sistemin linki burada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Secured By miniOrange