Zippo Hand Warmer El Isıtıcısı İncelemesi

Hepinize merhabalar bu incelememde size zipponu el ısıtıcısını elimden geldiğince anlatacağım.
Öncelikle ürünün genel tasarımından bahsetmek istiyorum.


Tasarım gördüğünüz gibi zippo kalitesinde ve de krom görüntüsü de oldukça sağlam ve de sağlam duruyor.
Kutu içinde ise el ısıtıcısının kendisi ufak kılıfı ve de yakıtını koyacağımız plastik ölçü kapı var.
Nasıl kullanıldığına gelirsek eğer, öncelikle delikli kapağını çıkartıyoruz. Altında ısıtacağımız ufak bir kısmı da çıkarttıktan sonra karşımıza içinde pamuklu sıvı yakıtımızı emecek olan kısım var.


Yakıtımızı dolduruyoruz zaten tam dolduğunda daha fazla emmiyor. O yüzden fazla doldurdum patlar mı ? gibi sorunları yok.
Üretici zippo 12 saat ısıtabildiğini söylemiş. Eğer yakıt zippo değil de çakma noname yada başka marka ise denediğim için 5-6 saatte bitiyor.
Ürünü doldurduktan sonrasında ise sırada yakması var.  :

https://www.youtube.com/watch?v=gkIel2UE8Nc Videoda göründüğü gibi oldukça basittir.

Sağa sola doğru altında ateş ile çakmakta olur vs. gezdirilecek ileri geri ters çevrilecek gene aynı işlem ortalama bir 20-30 saniye kadar yapılması lazım.
Bu işlem sırasında asla alev almaması lazım. Alev alırsa çok ucundan tutuyorsunuz demektir. Biraz daha geriden yapın. Bu işlemden sonra zaten içinde resimde gösterdiğim gibi kırmızı kor oluyor ama ben o resmi çekerken + 8 saniye pozlama süresi vardı yani zifiri karanlıkta bile öyle kor’u çekebildim.

Yoksa ışıkta görünmüyor, sadece karanlıkta oda çok iyi incelerseniz hafif kırmızılık görünüyor. Zaten dediğim gibi kor olduktan sonra delikli kapağını kapatıp isterseniz kılıfına koyup cebinize atabilirisiniz. Çok az hava aldıktan sonra zaten yanmaya devam ediyor.
Isısını ölçemedim ama çıplak elle çok uzun süre elde tutulmuyor. Kılıfında tutması çok daha iyi ben max 11 saat aralıksız ısı elde edebildim. Soğuk kış günlerinde cebinizde çok iyi oluyor. Ama ben daha fazla ısı istiyorum derseniz kılıfından çıkartıp yan olarak masanıza koyarsanız çok daha fazla ısınıyor. Hatta elinizi değdirmek isterseniz yakabilecek kadar ısınıyor. Ama unutmayın ki böyle kullanmak daha çok yakıt tüketiyor.
Eğer işiniz varsa söndürmek isterseniz de içindeki ufak kor olan kısmı çıkartırsanız hemen sönüyor.
Bu amaçla kullanırsanız faydalı bir üründür. Ortalama 70-100 tl arası fiyatı değişiyor. Başka renkleri de mevcut.

İncelemeyi okuduğunuz için teşekkür ederim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler