Xiaomi Mi Max 2-Karşılaştırmalı(Lenovo P2)

Kısaca Mi Max 2: IPS 6.44inç ekran, Corning Gorilla Glass 3, Snapdragon 625 2.0GHz, Adreno 506, 4GB RAM, 64GB dahili hafıza, 4.2 Bluetooth, Parmak izi okuyucu, 5300mAh, Type-C, Quick Charge 3.0, Ön 5MP f2.0, Arka 12MP f2.2...

Kısaca Lenovo P2: Super Amoled 5.5inç ekran, Corning Gorilla Glass 3, Snapdragon 625 2.0GHz, Adreno 506, 4GB RAM, 32GB dahili hafıza, 4.1 Bluetooth, Parmak izi okuyucu, 5100mAh, Hızlı sarj, Ön 5MP, Arka 13MP f2.0...

İlk Bakış: Xiaomi Mi Max 2 ebat olarak büyük ama ince bir cihaz. Ekran/Kasa oranının yüksek, kasanın ince olmasından dolayı eski 6.5inçlik cihazlar gibi büyük değil. Lenovo P2 ise küçük ama nispeten daha kalın. Her iki cihaz da metal kasalı. Ekran parlaklığı ve renkleri ise Xiaomi Mi Max 2'de daha göz doyurucu. Cihazları açtığınızda ise Lenovo P2'de menülü sistem varken, Xiaomi Xiaomi Mi Max 2'de Iphone benzeri ana ekranda dizilen bir sistem var. Bu yüzden Iphone'dan geçecek olanlar daha az sıkıntı yaşayacaktır. O Iphone benzeri sistemi sevmedim için hoşuma gitmedi.

Kullanım ve Kamera: Her iki cihazda stabil bir işletim sistemine sahip. İşin doğrusu Xiaomi'den bu kadar stabil bir sistem beklemiyordum. Atı yem, bilgisayarı RAM coşturur mantığıyla cihazlara yüklenseniz de sıkışmıyor, kitlenmiyor, akıcılıkları devam ediyor. Her iki cihazda çift sim kartlı. Ama Xiaomi Mi Max 2 burada bir tık daha ileride çünkü her iki yuva 4G desteği veriyor. Her iki cihazda hafıza kartı yuvası sim kart yuvalarından birinde. Lenovo P2'de bu sim 2 yuvasındayken, Xiaomi Mi Max 2'de bu yuva sim 1'de. Kamera kısmına geldiğimizde ise her iki cihaz da 4K çekim yapabiliyor. 4K çekim denemesi yapmadık zira çeksekte izleyecek yer yoktu. 🙂 Ancak kamera kısmında Xiaomi Mi Max 2 Lenovo P2'ye çok fark atıyor. Daha keskin ve daha net görüntüler sunabiliyor. Hem ön hem arka kamera açısından Xiaomi Mi Max 2 daha başarılı. Parmak izi okuyucuları ise her ikisinde başarılı ancak Xiaomi Mi Max 2 daha hızlı. Her iki cihazda Xiaomi Mi Band 2 ile kullanıldı. Mi Band 2'nin kilit açma özelliği Xiaomi Mi Max 2'de aktif hale gelince daha keyifli bir kullanım oldu.

Pil Ömürleri: İşte akıllı telefon kullanmanın keyfine varacağınız noktaya geldik. 🙂 Her iki cihazda size uzun pil ömrü vadediyor. Fotoğraflarda test verilerini bulabilirsiniz. Bu kısımda kullanım verilerinde ise şöyle bir durum olacak: Hemen parantez açıyorum. [ Lenovo P2 1yıldır aktif kullanılan bir telefon. Xiaomi Mi Max 2 ise 2-3günlük cihaz. Ve Xiaomi Mi Max 2'ye Iphone 6'dan geçiliyor. Iphone 6 kullanıcısı günde 3 defa telefonunu şarja takan birisi. 🙂 ] Her iki cihaz da %1 pile kadar stabil şekilde iniyor. Lenovo P2 kullanıcısı olarak Xiaomi Mi Max 2'nin pil tüketimi hızlı oldu. En azından beklediğimden hızlı oldu. 1 yıllık olan Lenovo P2 normal kullanımla 2 gün giden pil ömrüne sahip. 48.saatte ortalama pili %10'larda oluyor. Aynı kullanımda ise Xiaomi Mi Max 2 46.saatte %3'lerde oluyor. Ama Iphone kullanıcısının elinde 36 saat kadar dayanabiliyor. 🙂 Bir parantez daha: [ Iphone 6 kullanıcısı pil ömrü açısından Xiaomi Mi Max 2'yi beklediğinden az buldu. ]Bu aradaki fark ekrandan kaynaklandığı kadar Lenovo P2'nin Smart Power Amplifier özelliğinin bulunmasından kaynaklanıyor. Şarj süreleri ise neredeyse birebir. 2-2.5 saat içerisinde doluyorlar.

Sonuç: Her iki cihazda size üstün performans sunmuyor. Uzun pil ömrü vadediyorlar ve bunu çok rahat karşılıyorlar. Pil ömrünün yanına büyük ekran, kamera derseniz Xiaomi Mi Max 2'yi tercih edebilirsiniz. Biraz küçük olsun, biraz daha uzun pil ömrü(Max 12saat kadar) isterseniz Lenovo P2'yi tercih edebilirsiniz.

İsteğe Bağlı: Daha önceki Lenovo P2 kısmi karşılaştırmalı incelemem.

Piller: 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler