Xiaomi 5000 mAh PowerBank İncelemesi

Öncelikle #Xiaomi powerbankı kutusundan çıkardığınızda #Asus’un #Zenpower ’ı gibi alüminyumun verdiği kaliteyi hissediyorsunuz. Metalin artı yönü olarak bu hissiyat ve batarya ısınırsa hemen soğutma gibi özellikleri sayabiliriz. Zenpower 10050 mah kullanan ve çok memnun birisi olarak cebimde taşımakta zorlandığımı fark etim ve daha ince ve maalesef daha düşük mah de bir şey almam gerekti. Bende daha önce Asus ile arasında kaldığım Xiaomi markasına yöneldim ki adından çokça iyi şeyler duyuyorduk. Bende bunu buldum ve metalik gümüş renkteki powerbanki ve gri kılıfını sipariş ettim.


Kutusu gayet şık ve sade. Yanında gelen kablosu da cihaza uyumlu beyaz renkli olması hoşuma gitti, kabloyu dönüşümlü olarak hem ürünü şarj etmek için hem de cihazınızı şarj etmek için kullanabilirsiniz tabi cihazınız micro USB girişli ise. Maalesef #iPhone 6 cihazım da bu kabloyu kullanamayacağım için şimdilik şarj sırasında telefonumun kendi beyaz kablosunu kullanıyorum. Arayışlardayım yok mu kısa lightning kablo???
Herneyse ürün kutusu üzerinde orijinal olduğunu belirten etiket dışında birkaç teknik özellik yazıyor sadece. Etiketi kazıdığınızda çıkan kodu Xiaomi’nin sitesinden kontrol edebilirsiniz. iPhone 6 da şarja takıp 1 kere %100 ve 1 kerede %80 dolum yapmış oldum ki şarja takılı halde kullanmadım hiç. Keşke 2 tam dolum bari yapsaydı. Boyutu resimlerde göreceğiniz üzere gayet ince. Çıkışı 2.1A ile hızlı şarj etmeyi destekliyor. Asus’ta 2.4 olan bu değeri kullanımda hemen fark ettiriyor.

Powerbank’in üzerinde 4 adet led bulunuyor ve bataryanın %’delik olarak doluluğunu gösteriyor. Cihazı şarj ederken ya da kendi şarj olurken 5er sn.ye aralıklarla yanıp-sönüp güç durumunu gösteriyor. Şarj etmiyorken ledlerin yanında bulunan tuşa basarak güç durumunu görebilirsiniz.
Bataryanın hücre tipi Lityum-İyon Polimer ve tam kapasitesi 5000 mAh.
Tam boyutu 125X69X9.9mm ve ağırlığı alüminyum oluşundan dolayı 156g. Powerbankin şarj etme süresi 5V/2A ile 3,5 saat sürüyor. iPad in 2.4 A şarj aletiyle 2 saatte tam doldu. iPhone nun şarj aletiyle 3.5 saatte tam doldu.

Yanında aldığım gri renkteki kılıfıda ele çok hoş bi hissiyat veriyor ve kayma yapmaz kılıf gayet kaliteli duruyor.
Ürünün özellikleri itibarı ile vermiş olduğu genel performans ve kalitesine fiyatı da hesap edildiğinde 10 üzerinden 10 puanın değeceğini düşünüyorum. Kasanın alüminyum olmasından kaynaklanan çizik vs yüzünden puan kırmak gibi bi düşüncem yok. Zaten yanında kılıf da aldım bi sorun olacağını sanmıyorum. Kapasite meselesine gelirsek tüm bataryalarda yazılan değeri vermez, veremez. Ben dediğim gibi iPhone 6 da test ettim. 1810 mAh olan bataryasını 2 defa %100 yapıyor. (1810 mAh X 2= 3620 mAh) Görüldüğü gibi üzerinde verdiği 5000 mAh değeri vermedi. Ama verimliliği piyasasında gayet iyi. #akış

Teknik bilgi:
Akü tipi Lityum-İyon Polimer şarj edilebilir pil
Giriş Gerilimi DC 5.0V
Çıkış Gerilimi DC 5,1 V
Giriş akım 2000mA (TYP)
Çıkış akımı 2100mA (TYP)
Anma kapasite 3.75V / 5000mAh (TYP)
Süresi Şarj 5V / 2A fiş ve standart kablo ile 3.5 saat
Boyut 125 * 69 * 9,9 mm
Yük algılama cihazı plug-in / plug-out Otomatik algılar
Emniyet aşırı gerilim (giriş ve çıkış), aşırı akım (giriş ve çıkış), kısa devre koruma destekler, aşırı şarj, aşırı deşarj ve pil Pozitif Sıcaklık Katsayısı (PTC).
Güç koruma Out Awake kez şarj pluged
Sıcaklık şarj 0 ℃ -45 ℃ (TYP)
Boşaltma sıcaklığı İlk -20 ℃ ~ + 60 ℃ (TYP)
Ağırlık 156g

EDİT: Asus ZenPower 10050 mAh İncelemesi http://teknoseyir.com/inceleme/asus-zenpower-10050-mah

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler