Xbox ve Playstation için 4K 60Hz HDR 7.1 TrueHD HDMI Splitter

EZCOO EZ-SP12H2 4K60 HDMI Splitter

 

Xbox Series X aldığımdan beri araştırdığım konuya nihayet bir çözüm buldum. Benimle aynı sıkıntıyı yaşayan kişiler de vardı. Yakında ürünü sipariş edip kullanacağım.

 

Sorun: LG 49SM8200PLA TV + LG SK10Y Dolby Atmos Soundbar ve SPJ4 kablosuz arka speaker şeklinde bir sistem kurdum. Televizyonda eARC olmadığı için Dolby Atmos sesi passthrough yapamıyor. Maksimum 5.1 DTS çıkış verebiliyor. NETFLIX gibi web için tasarlanmış Dolby Atmos sesi de verebiliyor ancak TRUEHD olan 7.1 ses passthrough yapamıyor.

 

Konsolu Soundbar'a direkt bağlayınca Dolby Atmos 7.1 Ses alınıyor ancak LG televizyonlar Ses çıkışı optik yada ARC olduğu zaman, yada harici bir aygıt bağlandığı zaman Instant Game Response (Anlık oyun yanıtı) özelliği devre dışı kalıyor.

 

Özetle ya Dolby Atmos ses ya da Anlık oyun yanıtını seçmek gerekiyor.

Yeni nesil HDMI 2.1 ve 2.0 eARC destekli televizyonlarda bu araç gerekmeden TRUHD ses alınabiliyor.

 

HDMI splitter araştırmaya başladım. 1 girişi 2 ayrı çıkış haline getirerek, 1 çıkışı televizyona diğer çıkışı da Soundbar'a bağlamayı planladım. Piyadaki bir çok ürün HDMI 1.4 ve 1080p, biraz pahalı olanlarda 4K 30Hz desteki. Özelliklerinde Dolby Atmos 7.1 destekliyor yazıyor olsa bile hepsi stereo ses veriyormuş. Kullanıcı yorumları hep bu yönde.

En sonunda USB'den güç alarak çalışan ve 4k 60Hz Dolby HDR ve Dolby atmos 7.1 destekleyen bir ürün buldum.

 

Amazon.com'da Playstation5 ile aynı sorunu yaşayan bir kullanıcı ürünü almış ve sorununu çözmüş.

 

Ürün; EZCOO EZ-SP12H2 4K60 HDMI Splitter 1X2, Dolby Vision HDR, scaler output from 4K to 1080P, EDID Setting, Mini size Kargo ve gümrük dahil 47 dolar fiyatı var.

http://www.amazon.com/HDMI-Splitter-Scaler-Mini-60Hz/dp/B07VP37KMB/

 

https://www.amazon.com/HDMI-Splitter-Scaler-Mini-60Hz/dp/B07VP37KMB/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&linkCode=sl1&tag=geekanoids0a-20&linkId=014f51b57ab3e53eda10acee3dc6d29f&language=en_US

 

Google Tercüme;

 

PS5 ile çalışır, 4K HDR 60Hz videoyu TV'ye ve tam 7.1 surround HD sesi AVR'nize bölebilir ve gönderebilir

Yazan Jude Defensor, Şub 05, 2021

PlayStation 5 yayıncıları veya ev sineması kurulumlarına sahip olanlar için süper değer ayırıcı! HD / kayıpsız ses ile birlikte PS5'te 4K HDR Bluray diskler ve 60 fps oyunların keyfini tam olarak çıkarabilmek için TV'mi veya AVR'mi yükseltmem gerektiğini düşündüm. Hisense TV'mde eARC yok, Sherwood AVR'm HDMI aracılığıyla 4K + HDR + 60Hz'den geçemiyor. Bu nedenle, 4K HDR 60Hz elde etmek için HDMI üzerinden doğrudan TV'ye bağlanma seçeneğiydi, ancak ses seçeneklerim optik veya ARC ile bağlanan yalnızca standart 5.1 Dolby Digital veya DTS ile yapıldı. Veya HDMI geçişi kullanırsam, AVR aracılığıyla 7.1 Dolby TrueHD veya DTS HD Master ses alabilirim, ancak TV'de HDR olmadan yalnızca 4K 30Hz ile sınırlıyım. Diğer sözde 4K HDMI ayırıcıları zaten denedim, ancak sinyali bölerken videoyu 1080p'ye veya sesi stereo'ya düşürürler. Ancak bu EZCOO ayırıcının bir YouTube incelemesi buldum, 4K HDR'yi tam 7.1 HD ses ile nasıl düzgün şekilde bölebileceğini gösteriyor. Amazon'da satışta gördüm ve fiyatına denemeye değer olacağını düşündüm.

Varsayılan ayarlarla kutudan çıkar çıkmaz hemen çalışmadı. Ancak ayırıcıdaki bazı anahtarlara dokunduktan ve PS5 yeniden başlatıldıktan sonra, istediğim şeyi, TV'de 4K 60Hz HDR ve geçişi kullanmadan AVR üzerinden tam 7.1 HD sesi (True HD, HD Master veya PCM) elde edebildim! Kanıt resimlerde. İşte benim için çalıştı: Çıkış1'e bağlı TV, Çıkış2'ye AVR bağlı. Ölçekleyiciyi Çıkış2'de AÇIK olarak ayarlayın. EDID'yi 4K olarak ayarlayın. Dikkat edilmesi gereken önemli şeyler: Tüm kablolarınızın en az HDMI 2.0 uyumlu olduğundan emin olun. Ayırıcıyı yeterli güce sahip bir USB bağlantı noktasına takın (bir USB hub ile denedim ve çalışmadı, ancak PS5'in USB fişleriyle çalışıyor). Ve en önemlisi, özellikle ilk kurulum sırasında, PS5'inizi açmadan ÖNCE hem TV'nizin hem de AVR'nin zaten AÇIK olduğundan emin olun.

Müşteri hizmetleri de oldukça iyi. İlk başta işe yarayamadığımda, onlara mesaj attım ve hızlı bir şekilde yanıt verdiler (yine de cevaplarını okumadan önce kendi başıma çözebildim). Her neyse, bu cihaz sayesinde TV ve AVR'mi şimdilik veya belki de tüm PS5 HDMI 2.1 sorunları çözülene kadar yükseltmeye gerek yok.

 

Works with PS5, can split & send 4K HDR 60Hz video to TV & full 7.1 surround HD audio to your AVR

By Jude Defensor on Feb 05, 2021

Super worth it splitter for PlayStation 5 streamers or those with home theater setups! I thought I'd need to upgrade either my TV or AVR to be able to fully enjoy 4K HDR Bluray disks & 60fps gaming on the PS5 along with HD/lossless audio. My Hisense TV doesn't have eARC, while my Sherwood AVR can't pass through 4K + HDR + 60Hz via HDMI. So it was a choice of either connecting direct to the TV via HDMI to get 4K HDR 60Hz, but with only standard 5.1 Dolby Digital or DTS as my audio options connected via optical or ARC. Or, if I use HDMI passthrough, I can get 7.1 Dolby TrueHD or DTS HD Master audio via the AVR but I'm limited to 4K 30Hz only with no HDR on the TV. I've already tried other supposed 4K HDMI splitters, but they would either downgrade the video to 1080p or audio to stereo when splitting the signal. But I found a YouTube review of this EZCOO splitter showing how it can properly split 4K HDR with full 7.1 HD audio. Saw it on sale on Amazon, and for the price I thought it would be worth trying.

Out of the box, with the default settings, it didn't work right away. But after flicking some switches on the splitter and a PS5 restart, I was able to get what I wanted, 4K 60Hz HDR on the TV and full 7.1 HD audio (True HD, HD Master or PCM) through the AVR, without using passthrough! Proof is in the pictures. Here's what worked for me: TV connected to Output1, AVR connected to Output2. Set Scaler on Output2 to ON. Set EDID to 4K. Important things to take note: Make sure all your cables are at least HDMI 2.0 compatible. Plug the splitter into a USB port with enough power (I tried it with a USB hub and it didn't work, but it works with the PS5's USB plugs). And most importantly, especially during initial setup, make sure your TV and AVR are both already turned ON first BEFORE you turn on your PS5.

Their customer service is pretty great too. When I wasn't able to get it to work at first, I messaged them and they quickly responded (although I was actually able to figure it out for myself before I got to read their reply). Anyway, thanks to this device, no need to upgrade my TV and AVR for now, or maybe until all the PS5 HDMI 2.1 issues get ironed out.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sawgent @sawgent

  PS4 Pro çok seçici değil bu konuda ama XBOX One X HDR vs gibi gelişmiş destekler için splitter seçiyordu. Ben FSU marka 4'lü splitter kullanıyorum. 2xPC ve PS4 Pro'yu bağladım. OneX'i de doğrudan monitörün ikinci portuna bağladım artık. Ben aldığımda gelişmişler yok gibiydi. Olanlar da uçuk fiyattaydı.

  • Goktug Cantekin @mcgoktug

   Tüm incelemelerde sorunsuz çalıştığını göstermişler ancak Instant Game Response (Anlık oyun yanıtı) özelliği ile ilgili hiç bir bilgi yok. Benzer hatta daha gelişmiş başka bir marka olanı buldum. Onlarda Freesync ve VRR desteklenmiyor yazmışlar. Muhtemelen bu ürün de desteklemiyordur. Her 2 firmaya da mail attım cevap bekliyorum.

 • Gamepad @gamepad

  Tasarruf yapma adına şuan kullanfığım ile iyi tıraş olamıyorum çok dikkat etmem vr yavaş olmam lazım en ufak şeyde yüzüm kesiliyor. Önceden flexball kullanıyodum niyese bi anda bozuldu gerçi 3 yıldır kullanıyodum. Gilletin mi ne bi tane daha bıçağı var aynı başlık takılıyo ayretten saç kenarıda düzeltiliyo tıraş makinesiyle bıcağı arasında bişey ondan alacam

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler