Sinbo SCM-2938 Filtre Kahve Makinesi 110₺

İncelememe başlamadan önce şunu belirtmek isterim bu benim ilk incelemem lütfen bunu göz önünde bulundurarak yorum yaparsanız sevinirim. 🙂

Evet incelememize başlıyalım öncelikle ürünü 110 liraya migrostan satın aldım, hepsiburadada bu cihaz şu anda 150 liraya satılmakta.

Ürünün kutusu bu şekilde;

Ürünün genel fotoğrafları;

Filtre kahvemi bu ürünü almadan önce french presste yapıyordum fakat ne şekilde yaparsam yapayım güzel bir tat elde edemiyordum, bu yüzden bir kahve makinesi almaya karar verdim ve fiyatlarına bakmaya başladım, genelde 100 liralardan başlayıp 1000 liraya kadar ürünler mevcut. Migrosta gezinirken bu ürünü gördüm ve araştırma yapıp satın aldım

Öncelikle suyu fincanınıza göre ölçüp bu su haznesine koyuyoruz fincandaki su + biraz daha üstüne ilave ediyoruz çünkü suyun bir kısmı kahve telvesinde kalıyor tabii ki birazı da buharlaşıyor.

Kahvemizi bu kahve haznesine koyuyoruz, 180 ml bir fincan için bir yemek kaşığı filtre kahve yeterli. Bu arada ürünün kendisinde filtre mevcut, kağıt filtre kullanmak zorunda değilsiniz.

Ben kahve olarak Jacobs Monarch Aroma kullandım, fiyatları bu aralar tuzlu olsada hak ettiğini düşünüyorum, içimi çok güzel ağır değil.

Kahvemizi suyumuzu koyduktan sonra düğmemize basıyoruz ve kahvemiz olmaya başlıyor. Yaklaşık 3-5 dk arası sürüyor kahvenin olması, su haznesinde sensör var, haznede su bitince su çekmeyi durduruyor makine ama kapanmıyor, kahve demliğinin altındaki teflon ısıtıcı açık duruyor böylelikle kahvemiz soğumadan bekliyor.

Kahvemiz hazır ben süt şeker eklemeden sade olarak içiyorum ve gayet güzel en azından french press ile yaptığımdan güzel bir kahve edebildim.

Ürünün fiyatı gayet uygun eğer filtre kahve seviyorsanız ürünü kesinlikle tavsiye ederim. Ürünün en büyük eksisi malzeme kalitesi çok düşük fakat ürün amacı olan kahve yapmayı çok iyi bir şekilde yerine getiriyor.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler