Sennheiser PC 350

Yaklaşık 2 haftadır kullandığım bu kulaklığı incelmenin vaktinin geldiğini düşünüyorum. Öncelikle fotoğrafı kendim çekemedim Sennheiser'ın sitesinden aldım bunun için kusura bakmayın. İlk kulaklık incelemem olacak eksiklerimi kusurlarımı şimdiden affedin arkadaşlar.
Teknik detaylarla herkesin kafasını bulandırmak istemem zaten bunu öğrenmek isteyen arkadaşlar Sennheiser'ın sitesine girerek bu detaylara ulaşabilirler. Ben incelemeyi izlenimlerime dayalı olarak yapmak istiyorum. İlk olarak görünüm ve tasarımdan başlayabiliriz. Tamamen kulağı kapatan yapıda olan bu kulaklığın yeterince şık ve kaliteli durduğunu söyleyebilirim. Tabiki bu şıklık tamamen göreceli bir şey olduğundan resimlere bakarak kulaklığın kendi zevkinize uyup uymadığına karar verebilirsiniz. İncelediğimiz ürün bir kulaklık olduğuna göre en önemli nokta olan ses kalitesinin de ciddi düzeyde kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Ancak benim bundan önce kullandığım kulaklıklara ( Marshall, beats) göre ses kalitesinde inanılmaz bir artış olduğunu söyleyemem. Kullanım amacına göre tasarlanan bu kulaklık özellikle müziklerde bass ve tiz vermede yetersiz kalıyor. Orta frekansta sesler içinse aynı şeyi söyleyemem çünkü gerçekten özellikle fps oyunlarda ses kalitesini hissediyorsunuz. Gel gelelim benim bu kulaklığı seçmemde en etkili olan iki etmene. Rahatlık ve mikrofon. Bana sorarsanız bu kulaklığın kendi farkını en iyi hissettirdiği konular ne kadar uzun süre kullanırsanız kullanın kulağınızda herhangi bir ağrı yapmaması. Evet gerçekten söylüyorum özellikle bu konuda beklentimin de üzerinde bir tasarımı var çünkü yeri geldiğinde 6 7 saat aralıksiz pc kullandığım oluyor ve önceki kulaklığım marshall'ı bu süre boyunca kulağımdan çıkarmamam neredeyse imkansızken bu kulaklığın belli bir süre sonra kulağımda olduğunu bile unutuyorum. Uzun süre kullanmayı düşünen arkadaşlar kesinlikle bu tarz konforu ön planda olan kulaklıklara bakmalılar. Bir diğer çok başarılı nokta ise mikrofonu. Öncelikle söylemem gereken kullandığım diğer bütün ürünlerin çok çok üzerinde bir performansı olduğu. Sürekli skype kullanan biri olarak kulaklık alığımdan haberi olmayan arkadaşlar bile ses kalitesindeki artışı farkedip sordular ve arka plan seslerinin çok azaldığını söylediler. Bu noktada Sennheiser'ın noice cancelling özellikli bir mikrofon kullanmasının etkili olduğunu düşünüyorum. Son olarak toparlarken bir eksiden daha bahsetmek istiyorum. Kulaklık kablosu üzerinde bulunan kontrol düğmesinde sesi en alt düzeye kadar kıssam da ses tamamem kesilmiyor. Bunun benim elimdeki üründen mi yoksa genel birşey mi olduğunu bilmiyorum. Her ne kadar bu benim kullandığım bir düğme olmasa da kullanacak arkadaşlara bilgi vermek istedim.
Son olarak değerlendirme yapmak gerekirse fiyatı muadillerine göre bir hayli yüksek olan kulaklığın tamamen zevk meselesi olduğunu düşünüyorum. Fakat maddi olarak sıkıntısı olmayan ve bu kulaklığı alan arkadaşların kesinlikle pişman olacağını düşünmüyorum.
Artıları: Ortalamanın üstünde bir ses kalitesi, konforu, mikrofonu
Eksileri: Fiyatı, Kullanılan malzemenin kalitesi, ses kontrol butonu

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler