PUBG inceleme (LİTE sürümü haa. yanlış anlamayın)

Merhaba arkadaşlar. Bilindiği üzere 5 hafta kadar önce PUBg LİTE versiyonu çıktı.

Öne bi resim verdim ki oynadığım kanıt olsun.

Bu soğuk şakadan sonra abiler oyun kendi içinde optimizasyon harikası olsa da PUBg ekibi bilhassa editörlere oyunu adam gibi sunmamış. Bunda özellikle yeni editörlerin eskilerinin yanına yanaşmaz kalitede olması etken sanki.

Öncelikle arkadaşlar oyun her pc de çalışacak dendiği zaman geçmişe ait 5 senelik bi garantiden söz edildi. şöyle ki bi ürün çıktı mı onun 5 sene kullanım ve parça garantisi olur bilrsinz. pc de de zaten bi pc aldığınızda onu etkin kullanma süreniz en üst düzeyde 2 eh işte idare etsin mantığında 5 senedir. Yani 5 sene aşağısı bi pc niz varsa zamanın da üst düzeyi değilse çok bi beklentiniz olmasın. Benim zaten fotolarda sistemim ve fps değerleri yazıyor. Ordan kendi pc nize bi ölçü çıkarın.

Zaten en büyük aldatan şey intel hd4000 isteği.

Arkadaşlar intel hd4000 in desteklenen gpu lar sınıfına girmesi sadece ama sadece sm 5.0 desteği yüzünden. bu yüzden bu gpu bu oyunu açabilir. ama çalıştıracak gücü yok. en düşükte 15 20 fs alırsınız. artık çamur ötesi bi çözünürlükle takıla takıla.

öte yandan sm5.0 ı işlemciye yaptırabilen sm4.1 gpu lar var. bunlar amd ati de hd3450 ve üstü gpulardır arkadaşlar. nvidia da bildiğim kadarı ile sm4.1 destekli gpu yok. ya anlayacağınız tabirle dx10.1 uyumlu kartlar bu oyunu açabilir. tabii bu biraz driver ve şansa bağlı.ayrıca bu durumda sm 5.0 a çıkmayı cpu ya yaptıracağı için işlemcinizin hayvan olması da lazım. Yani core2q ı o fsb hızları ile bu oyunda çalıştırmaya çalışırsanız yandım anam çeker.

zaten r3 işlemci bile sapıtabiliyor.

tabii ben yayın yaptığım için ;:D

Gelelim eleştirilere.

İlkin arkadaşlar dakka 1 gol 1.

Bu oyunun içinde ne readme ne support var.

Bunun için https://litesupport.pubg.com/hc/tr şöyle bi sayfa açmışlar. Yaw sen bu sayfayı ve gerekenleri bi readme.txt ve sup klasöründe versene. Bunu yapmayan tek oyun budur arkadaşlar. Bu yüzden de insanları büyük zorluklara soktu. ayrıca "TÜRKİYEDE REKOR İNDİRME" başlıklı haber açan editör arkadaşlar-adını vermiyim- asla bu sorunların çözümünü söylemedi. resmen kafalarını kuma gömdü.

İşte misal demin bahsettiğim intel hd sorunu. Abi bi kere nerde ise her oyunda yazar "kardeşim bu laptop gpu ları oyunu açar. ama gpu ların desteği yok. ondan sapıtabilir. sorumlululk almam" diye. Bunu da yazmadılar ve sonuçta intel hd4000 i olan pek çok arkadaşın yarısı oyunu açarken yarısı karelenme yaşadı. Yani oyunun destek kısmı daha oyun başlamadan 1.0 mağlup başladı.

Gelelim devamına. 2. resmime bakın abi. Gecikmeye bi bakın. o daha düzgünü. ben sabit 900 ms gecikme ile oynadım bu oyunu 1 ay. nedeni mi? Şimdi yine o meşhur editör arkadaşlar "türkiyede rekor indirme" dedi ya. abi cidden öyle olmasına rağmen oyunda bölge seçeneği yok. yani tamamen kapalı kutu. oyun sizi mümkünse önce türk oyuncularla oynatıyor. ki Türk oyuncuların ne kadar hileci ve takımcı olduğunu bilirsiniz. duoya 8 kişi girerler. 2 ye 8 saldırırlar. aim hack wallhack açarlar. üstüne sen rastgele düşer de adamla beraber oynayıp ondan iyi lood ya da ondan iyi vuruş yaparsan seni vururlar ve gülerler. abi bi gerçek bizim oyuncularımız oynamayı bilmiyor. bu adamı reportla. adam banlanmaz. seni vururken ondan iyi davranıp vurursan reportlanırsan sen banlanabilirsin ama.

Vpn le başka ülkeye gireyim olayı mı? Yok abi alakası yok. yassah. PUBG düz ve mobil versiyonunda kendi içinde menüde açık olan server değiştirme seçeneği litede hem yok hem vpn kullanımı ban sebebi.

ki oyunun adminleri tam bi bot abi. Bildiğiniz bot.

bu bahsettiğim 8 li olayla karşılaştık biz. Bi sevdiğim kardeşim var. 20 yaşında işte. Duo girdik. bizi 8 kişi araya aldı. düşünün herkes birbirini görüyor. ama adamlar sadece bize sallıyor. aynı anda 5 kurşun yiyorum 😀 ama harbi kolsuzluğun kralını gördüm. 8 kişinin 6 sını KAR98K ile aldım. hepsi hs 😀 arkadaş da 2 sini götürdü. sonra hepsini tek tek o vurup öldürdü. Yani bayıltıp kili alan ben olsam da öldüren arkadaşımdı ve kendini öldüreni reportluyorsun oyunda. İşte zurnanın zırt dediği an. ben gene yargı dağıtırken arkadaş abi ben banlandım demez mi.

Hasbinallah. lan ne banı?

Abi hileden banlanmışım 😀 Şimdi abi ne ne oldu derken ben tabii kafa gitti. Sonra arkadaşı vurdum elindeki malzemeyi almasınlar diye  ve oyunu bitirdim. Yok karşımdakiler harbi kolsuzdu.

 

İşte oyun bitti. Arkadaş yeni hesap açtı ve gene banlandı. Sonra çocuğun psikoloji pert tabii.

Dedim bi adminle konuşayım. Abi oyunun yöneticileri dediğim gibi öyle bi bot taklidi yapıyor ki. Tamam ben taktikçiyim arada bot taklidi yapıp tuzağa düşeni alıyorum. Ama bunlar bildiğiniz windowsun yardım dosyasında "şu sorunun mu var? buNu yap" demekten öteye geçemiyor. ki arkadaşım sonunda dayanamayıp sövmüş ve karşılık olarak yine "şu şu sorununuz için şunu yapın" minvalinde bi cevap alınca başladı gülmeye.

İşte abi  adamlarla bi şekilde anlaştık arkadaş banlanmaz oldu. Ya düşünün çocuk önünde 30 metre ötede adam koşa koşa gelirken 300 metre ötedeki adamı SLR ile öldürmeye çalışıyordu. Öyle kafası bozulmuştu. Oyunu oynayamıyorduyu geçtim normal bi düşünce yeteneği de kalmamıştı. Sonra düzelttik işte yanımda iken rankı arttıkça kendine geldi falan.

ama son 2 haftadır çıkan hileler beni bile bezdirdi. özellikle kayıt açıp videolu ispatlar sunsam bile yok abi

https://www.facebook.com/1535952289/videos/10219059189900760/?t=897

aha misal burda 14:05´ten sonrasını izleyin. Görüceksiniz nasıl teleport açıyorlar.

bunları sunuyorum ve sadece destek ekibine ileticez diyip bırakıyorlar.

Yani anlayacağınız oyun sadece ama sadece Normal PUBG almadan önce bi deneme sürümü olmaktan öteye gidemiyecek arkadaşlar. 40 tl civarına imiş sanırım. ram yükseltmesinden sonra alacağım sanırım bu oyunu napayım?

Zten bu oyuna ultra yeten kart her halde orta ayar falan normali de açacaktır.

Güncelleme:

Arkadaşlar incelemeyi beğenen olmuş beğenmeyen olmuş. öncelikle lütfen alaycı yorumlar yazmayın. engellerim altına da lafı çakarım olur biter demeyin. yorumlarınızı silebilrim ya da size ters konuşabilirim sadece ama sadece birbirimizi üzmüş oluruz. yani kısaca edebini takınsın ya da hiç gelmesin.

2. bi konu olarak arkadaşlardan bazıları oyun için bi eleştiri yapmadığımı düşünmüş. Aslında oyunun kendi içinde eleştirecek çok bi şey yok. Kaldı ki online tabanlı bi oyunda oyun içini eleştirmenin çok mantığını göremedim. Çünkü online oyunda eleştirilmesi gereken en son şey o oyunun grafikleridir. Eğer grafiklerine kadar bi oyun kötü ise zaten o oyun leştir.
Ama gene eleştiri isteyenler için şöyle diyebilirim.

Arkadaşlar oyun düşük ramlerde çalışmak için çok yüksek grafiklere sahip. Bu bi başarı. Ama oyunda çok ağır buglara da neden oluyor. Dokular oturmamış. Bu bariz belli. Özellikle aşırtma atışı aşırı zor. Ya da bi yere saklanıp eğilip atış yapamıyabiliyorsunuz. Özellikle en büyük harita olan miramar haritasında kaya ya da cama sinip eğil ateş et yapın. bakın mermiler nasıl sağa sola saplanıyor. Hani ufak ump falan olsa iyi dersiniz de abi m416 ile mermileri duvara sağlayınca baya bi söyleniyorsunuz. Dev gibi silahın mermileri o namluya rağmen nasıl incecik pervaza saplanıyorsa. Bi de fps moduna geçip bazı kayaların özellikle dik kesimli kayanın dibinden bakınca düşmanı gördüğünüz yetmiyor gibi ordan mermi de geçirebiliyorsunuz. bu da bariz şekilde hile. Aslında mobile de böyle bi yerden atış yapar kazanırsanız ban sebebi:D Yani oyun içi olarak optimizasyon yapıcaz diye oynanışın içine etmişler ve oyunun oynanış mekanizmasını hileli yapmışlar. Bunu bilen adam sizi fena öttürebiliyor.

Ayrıca oyunn yapay zekası teste girse  baya düşük bi iq alır. Özellikle sanhok haritasında daha adam gibi bi drop indiğini görmedim desem yalan olmaz. Abi nerden buluyorsun açık alanda evin üstüne drop atacak yeri? Resmen konya ovasında tuvalet deliği bulamıyan bi pilotu var o uçağın 😀 Hele ki düşme çizgisi tam evlere şenlik. Miramar haritasında özellikle iniş çizgisi 50 maçta toplasanız 1 ya da 2 defa alanın ortasından geçiyor. Öyle bi yerden geçiyor ki 100 kişi lik haritada adam olan yerler 3 şehir o kadar. başka hiç bi yerde adam yok. Bu da yetmezmiş gibi oyunun oynanış süresi inanılmaz kısa. 25 dakika içinde tüm alanlar sıfırlanıyor. Bu süre de ancak sanhokta oynama zevki sunuyor. Erangelde ya da miramarda oynamaya kalkarsanız düşmeden alan çizgisi belirebiliyor ki sanhokda 10 kişi alandan ölüyorsa erangelde en aaz 40 kişi alandan ölüyordur. Çünkü aşırı hızlı atan alan yüzünden bi türlü alana yetişemiyorsun. Ya alana yetişeceksin ya silah toplarken alandan gebericeksin.

Hasar modellemesi son güncelleme ile resmen rezalet oldu. HS atarsanız 100 damage göğüs atarsanız 110 damage vuruyorsunuz. Adam sizi akm ile 5 kurşunda öldürebiliyo tomy gun ile 2 kurşunda hem yıkıp hem öldürebiliyor. kar98k ise yıkması 1 kurşun yıkılmış adamı 4 kurşun öldürüyor. Anlayacağınız son güncelleme ile oyunun içine ettiler.

Silahların tepmesi aşırı düşük. benimki gibi 12 senelik quake fareniz olsa bile iyi bi ayarla m416 ya 4x le çok rahat spray atabilirsiniz. 6x le hiç bi silah spray atmaz. atan hilecidir. Son güncellemeden sonra 6 x aşırı tepme yaptırıyor.

Dürbün ayarı da kaydı arkadaşlar. Son güncelleme öncesinde vss,4,6,8x dürbünler rahatlıkla nişangah yapılırken şu anda sadece 3x yapan vss ve 8x e ayar çekilebilir oldu. Bu da oyunun içine etti.

Yani anlayacağınız 2 ayda ilk başta gayet güzel olan oyunun içine güncelleme ile çok güzel bi şekilde edildi. Umarım adam ederler. Yoksa bu şekilde bu oyunun ömrü 3 aydır. 6 ay sonra bu oyunu oynayan da kalmaz konuşan da.

güncelleme: arkadaşlar yeni bi haber aldım.

anlaşılan pubg lite sadece beta olduğu ya da sunucu yetersiz olduğu için değil ülkemizde de sunucusu olmadığı için bu halde imiş.

anlayacağınız pubg lite türkiyede özel bi sunucu kurmamış. bize yurt dışı üzerinden erişim veriyormuş. yani biz elin ingilazı ile aynı sunucudan ama 2. kademeden bağlanıyoruz.

şimdi ping yok diye ortaya atlıyan arkadaşlar her yerde çıkıyor karşıma. ki sorduğumda da hep belrli şehirler. ankara, istanbul bolu izmir.bunların ortak özelliği türkiyenin ana internet hatlarının olduğu noktalardır. doğuya doğru da belli şehirler var. bu şehirlerdeki internet genel itibari ile daha iyidir. ancak büyük şehir olduğundan değil.

türkiyede ilk internet hattı vakti zamanında bi profesör tarafından izmirde kurulmuştu. 2. hat da istanbul. o yüzden yurt dışı bağlantısı bu 2 şehir ve ana hat üzerindeki şehirlerde biraz daha iyi olur. çok değil. ama o bi kademecik nokta bu şehir ve ana hattın üzerindeki şehirlerde pingi düşürebiliyor.

sunucu türkiyede olsa bu şehirde olan birinin diyelim zonguldaktaki adamla bi farkı olmazdı pek. ama sunucular yurt dışında kaldığı için büyük sıkıntı yaşatıyor.

anlayacağınız pubg mobil ve normal sürümünde zaten var olan vpn hakkı bu oyunda limitlenerek zaten mal olan sunucu sistemini iyice darboğaza sokuyor. hele ki 1 günde 300 bin ön kayıt yapıldığını düşünürseniz yükün nasıl olduğunu anlayabilirsiniz.

belli saatlerde karşımıza bot geldiğini sanan arkadaşlar var bu arada.

arkadaşlar onlar bot değil. onlar yurt dışında asıl bağlandığımız sunucuya giren kişiler. yani karşınıza kaymind falan denk gelirse şaşırmayın. adam saat 4 de paso giriyo. tabii saat farkında o an internette farklı bi yayın yapıyor gözükebilir o başka:D

ancak çok zayıf oynamalarının 2 nedeni var. birincisi biz nasıl türklerle oynarken bu uzaklık yüzünden ping yaşıyorsak onlar da tersine oynarken ping yaşıyor.2. si ise onlar hile yapmıyor abi. zaten en büyük eleştiri olan tek ülkeye kapanma dünyada hilede ilk 5 e oynayan türk oyuncuları ile bizi baş başa bırakıyor. gözümün önünde teleport olan mı dersin aim açan mı dersin. tabii o ayrı konu:D işte adam hile yapmadığı için kimin bileği iyi ise o kazanabiliyor. ya da kim iyi taktik yaparsa.

tabii oyunda hiç bot yok değil. bazen yurt dışında bile oynayan kalmadığı için çok bot olduğu anlar da denk gelebiliyor. misal belli satlerde sanhoka zorlarsanız paso bot kesersiniz. nedense kiimse sanhoka girmek istemiyor. herkes erangel. ki amacı belli aslında. hile yaptığı büyük haritalarda zorbelli olduğu için orayı istiyo herkes.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Massive Attack @massive-attack

  Hemen pubg'nin üstadını tagleyelim 😀

  @kadirg1976

  • Kadir Gündüz @kadirg1976

   Eksik olma. İnceleme esastan çıkmış çevre detaylara takılmış. Daire nasıl diyorsunuz ; arkadaş otopark şöyle, çocuk parkı böyle, yeşil alan şöyle, vb söylemleri sıralamış. Estetik kaygınız yoksa işe oyun ve eğlence olarak bakarsanız PUBG Lite hem normal PUBG den hem de PUBG Mobile den daha üstün bir oyun. Çok ince noktalar yakalanmış, bunları başka noktaya taşımışlar. Tek önemli sorunu pencereden girme atlama diyebilirim.

   Şimdi soranlara PUBG PC'ye bu parayı vermeyin gelin PUBG Lite oynayalım diyorum. Amaç oyun oynayıp eğlenmek ise fazlasına gerek yok. Abi ben PUBG PC için RTX-2060 aldım diyene lafım yok. Otların daha eyi gözükmesi bu oyun için derdim değil. Grafik daha çok single player oyunlarda ilgimi çekiyor.

   Ha derseniz ki PUBG Mobile den ne farkı var. Çoook. Hem oyun yönünden hem de teknik yönden daha üstün. Emülatörün getirdiği dez avantaj çok. Lite ise iki oyundaki üstünlükleri alıp daha yukarı taşımış. Hele ilk çıktığında Mini14 ve SCAR-L ikilisini Bootcampde kullanmak harikaydı. Bir güncelleme geldi QBU ve QBZ tarzı çin malı dandik tüfekler geldi.

   Kendi sistemim profilimde yazıyor. Duo olarak kankamla kopturuyoruz. Ben muhabbeti artırınca gülmekten bazen oyun oynayamayacak duruma düşüyoruz. Sizi de discord kanalımıza bekleriz.

   Kayseride bacımın laptobunda 6 nesil intel i3 içerisindeki HD-520 graffic içinden en düşük ayarlarda açtım. Oyun oynanıyordu ancak çok hareketli rakip denk gelirse haliyle ölüyordun. Ya da tek atarla hassas atış yapamıyorsun uzağa. Onun dışında iyiydik. Mitrain gelsinde bu sistemle maç alsın diyesim geliyor. Finalde ne mi oldu :
   Çeyrek finalde 13 kişi,
   Yarı finalde 9 kişi,
   Finalde 5 kişi, Bir anda Oyun sonu yazdı. Sebep finaldeki arkadaşlar çatışmaktan gazı unutup içerisinde öldüler. Bende scooterla geldiğim noktayı öyle bir seçtim ki bu noktadan sonra kurşun sıkıp adam öldürmaden maçı aldım. Takımdaki görevim Taktik İzci...:=))) #TurkishUnion

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   @kadirg1976 çok güzel yazmışsınız hocam.
   oyun incelemesi hakkında diyecek çok bi şey yok ki. oyun grafik olarak olsun kontrol olarakçok güzel. ama oyunun online olması oyunun asıl olarak ağ ve adalet bakımından da geri kalmamasını gerektiriyor. eğer ki crysis gibi offline bi noktası olsa ona da bakardım. hikaye mekanik şu bu. ayrıca pubg çıkalı asır olmuş mobil çıkalı sene olmuş lite çıkalı aylar olmuş. herkes bi şeyler yazmıştır. ben daha çok oyunun dış etkilerini inceledim. zaten böyle bi oyunda en önemli şey ağ trafiğini düzenlemek ve yanında anticheating sistemleridir.
   evet grafik ve optimizasyonda oyun mobile emülatorden 10000 kat üstün. çarpar katlar falan 😀
   ama oyunun 2 büyük sorunu var.
   1. si cidden türkiyede rekor seviyede indirme oldu. ama oyunun sahipleri buna uygun alt yapıyı kurmadıkları gibi türk oyuncuları sadece ama sadece türk oyunculara eşleştiriyor ve zaten yetersiz sunucuları daha çok yoruyorlar.
   2. si de anticheat sistemi oyunu değil tüm sistemi tarıyor. dikkat edin kimlik bilgilerinizi çalabilir. nerden mi biliyorum? bi arkadaşım hileden banlandı. şu bahsettiğim oyunda. 4 hesap açtı 4 ü de hileden gitti.
   delirdi çocuk. sonra arayınca ets adındaki 10 senelik oyuna yaptığı bi ufak hileyi oyunun algıladığını farketti. oyunun offline olmasını geçtim pubg lite kendine ait olmayan bi oyundaki hileyi neden algıladı? şimdi bu arkadaş firmaya bu oyun benim dosyalarımı neden kurcalıyor diye dava açsa yeridir.
   bi de oyunun kendi içinde 3 büyük sorunu var.
   1. si oyunun motoru 4 gb da çalışamayacağı halde zorlamışlar. bu nedenle kaplama sorunu büyük. şu meşhur fps modunda kayaya dik bakıp içinden adam vurma" o şekilde beni vuranın taaa. neyse sakinim" ,
   2. si oyun düzgün çalışmıyor. özellikle virüs gibi davrandığı için antivirüs proıgramları engelliyor programı. hatta bu antivirüs programını cheat sistemi hile algılayıp sizi süresiz banlayabiliyor 😀 o banlamazsa virüs diye antivirüs prosu oyunu silebiliyor:D
   3. sü ise dediğim gibi ağ sorunları. ben bi ara 11k gibi bi ping gördüm. ettiğm küfürleri düşünün. o yüzden bota ölüp durdum. yani yayıncıları bile kandırıp doğruyorsun ama ping yüzünden bot gelip seni öldürüyor. bunun da işte sunucu yoğunluğu yanında oyunun modem seçtiğini de öğrendim. bazı modemlerdeki "upnp" ayarı oyunu kitliyor.
   en önemlisi oyun toplam 6 aydır betada. ve hala ne zaman asıl lansman olacak haberi yok. anlaşılan pubg bu oyunu betadan çıkarmayacak çıkarsa da pek bakmayacak gibi. ve ben aşırı hileye denk geliyorum. ki rank ım da yüksek olsa da denk geliyorum. adam dün tomy gun ile 2 mermi attı. ilki ile bayılttı ikinci ile öldürdü. 2 mermide ya. nasıl bi atış hala anlamadım.
   anlaşılan yeni güncellemede hasar modellemesinin içine etmişler.
   sonra sabah bi video izledim. adam m24 ü kurmadan seri atış yaptırıyo bi videoda resmen.
   bu kişiler banlanmıyor ama biz banlanıyoruz.

   bunların yanında ben haftalardır pubg lite adminlerinin kafasını ütülüyorum. normal ve mobil sürümünde açık hatta ayarı oyun içinde olan server seçme ve vpn olayının bile bu oyunda yasak olması bende şu intibaı uyandırıyor. "abicim bu oyun normal sürümün demosu. bunu oyna beğenirsen gel parasını ver normali al. bak hile az gelicek sunucu sorunu olmayacak, senle adam gibi ilgilenicez." ya normal oynayarak bile aldığım ödülleri koydum kenara kazandığım 50 bin küsür bp yi harcayacak yer bulamıyorum. üstüne bi sürü eşya var. satsam bi 25 bin daha çıkar 😀 bu bile oyunun ilgilenilmediğini gösterir.
   ayrıca qbu ya katılmasam da qbz hakkında sonuna kadar haklısınız. sesinden başka bi şeyi yok. 50 metreyi aştın mı o silahı unut.

  • Kadir Gündüz @kadirg1976

   @yolgezer Hocam zaten amaç oyunun tanıtılması ve ana oyun platformunu alabilecek maddi güce ve donanım gücüne sahip olunca satmak. Ancak bizim için çok eğlenceli bir oyun. Ana oyuna gelirsek o paraya değer mi bence değmez. Hala bu kadar oyun motorundaki hata ki ben bunların nvidia ekran kartı satmak amaçlı olduğunu düşünüyorum sinirlerinizi aldırmanız lazım. Ana oyunda raporlamalarımın çoğu banlandı. Hilelerde sürekli gelişiyor unutmamak lazım. Ancak Valve gibi resmi CSGO hileli hesap satan ve 1 ay hileden muaf tutulmak gibi değil. Sonuç paramızın yettiği yerine geçecek bir oyun yok. SCAR-L benim ana taaruz silahımdır. 416 daha seri bir tüfek olmasına rağmen kontrolü zordur.

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   @kadirg1976 scar l yi sen ana tarruz diyorsan gel bi crysis oyna. orda scar ı kullan. daha eline alırsan ne diyim 😀 öyle seken bi silah daha göremezsin.
   ama bu oyunda scar ı resmen akrep yapmışlar.
   benim ana silahım kar98. yanına tomy de olur scar da. ama anlamıyorum kar gibi hiç bi silahı kullanamıyorum. ayrıca oyunn bi bugu daha var. bazen skorları göstermiyor. göstermiyor. elimde 18 kil resmi var. ama en çok öldürme 17 diyor. üstüne 450 500 metreye yakın mesafeden koşan adama (yüzyılın cenabeti) tek attım. onu da yazmadı. 319 diyor hala.

 • Mobilite @mobilite

  Hd4000 değilde hd610 ile 60 70 FPS de düşük ayarlarda oynadım bir kere 😀 ama rx570 olan bir adama hd610 komik geliyor.

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   hd4000 zaten dediğim gibi sm5.0 desteği yüzünden listede ama laptopğ gpu ları zaten çoğu oyunda sorun yaşatır ki bu gpu minecraftta bile altına eden bi gpu.
   ayrıca performans değerleri ortada. benim sistemde bile bu halde olan bi oyun hd4000 de nasıl açsın;?_

 • lterlemez @lterlemez

  Ya LITE olmalı ya da Lite olmalı; elinize sağlık.

 • HaYTo @hayto

  10/10 verdım super olmus nurmal pubg veya mobıl hayatta gırmem

 • ganiemre @ganiemre

  Oyunun öyle mükemmel bir anti hile sistemi var ki, arkadaşımı sırf faresinden dolayı banladı 😀 Ve bunu yaşayan sadece benim arkadaşım değil bir sürü insan bu sorunu yaşamış, desteğin arkadaşıma verdiği cevap "fazla şey yapmayın arada olur öyle" tadında bir şeydi, diğer insanlara ise konuyla alakasız otomatik cevaplar gitmiş 😀
  Bu arada neden kar98 dışında silah kullanamıyorsunuz, benim eskiden oynadığım bir arkadaşta kurmalılarda sadece kar98 kullanabiliyordu, bana dürbün takınca hepsi aynıymış gibi geliyor 😀

  • HaYTo @hayto

   ESEA da bazı macro lu mausları zaten kullanamıyorsun normal birşey

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   hocam öncelikle adı kar98k onun adı:D . sonu da kurz yani türkçedeki manası ile kısa.
   o silah eski mavzer 98 in kısa hali. namlusu kısa olduğu için aşırı hızlı ve düzgün aim alıyorsun. silah sallanmıyor. tabii ilk litede aşırı sallanıyordu ama düzelttiler.
   bu o silaha müthiş bi aim aldırıyor. m24 le 2 atış için en az 10 saniye gerekir. ama kar98k ile aim çok rahat alındığı için 7 saniyede bi atış yapabilirsin. bu da o silaha müthiş bi atış gücü veriyor. awm misal 140 hasar verir. ama onunla tek atış yapana kadar kar 2 atış yapar bu da 200 hasar demek. tabii biraz da kol lazım 😀

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   @yolgezer bizzat oyunda makro açan yayıncı bile gördüm onlar banlanmıyor. ancak faresindeki makroyu açmayan adam banlanıyor. ki hileden giden arkadaşım kızdı ve faresindeki makroyu vs her şeyi açtı. şu anda öyle oynuyor. banlanmıyor. artı olarak oyunun anticheat sistemini windows defender virüs görüyor. artık napıyorsa?

  • Hami Özgüroğlu @yolgezer

   hocam naptın bs düzeltmiş mi işi?

  • ganiemre @ganiemre

   @yolgezer Yükledim, çözünürlük dediğiniz gibi sorun oldu ama sebebi bluestacks'in ayarları içinde PUBG Mobile için ayrı bir bölüm olması, bu kısımdan ayar yapıp girdikten sonra grafikler düzeldi ama ilk yüklediğimden beri fare hareketlerim niyeyse oyuna kesik aktarılıyormuş gibi, örneğin sağa bakıyorum tek fare hareketinde ama oyun sanki 3 defa fareyi sağa hareket ettirmişim gibi gerçekleştiriyor. Bu sebepten fazla kurcalamayıp kapadım, tencent gaming buddy'ye dönüp sırayla ayarları değiştirerek en iyi performansı almayı denedim. Bugün de bluestacks'i denemeyi düşünüyorum

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler