Paranoid Android ROM v4.45

Oldukça başarılı bulduğum #Paranoid v4.45 ROM’unu uzun bir süredir #Nexus4 cihazımda kurcalıyorum. Ek olarak #Fluts teması ve #Swiftkey klavye uygulaması ile çok güzel bir uyum yakaladım. Gerçekten orijinal yazılımından bile başarılı bulduğum için bu deneyimi sizlere aktarmak istedim.

Kendini diğer ROMlardan ayıran can alıcı özellikler barındırıyor.

Paranoid ROM kendini diğer ROMlardan ve özellikle orjinal Google ROM’undan ayıran birçok özelliğe sahip. Bazı özellikler var ki her Android kullanıcısının isteyeceği türden. Şimdi bu özelliklere detaylıca bakalım.

Tam ekran modu

Bu özellik sayesinde tek tuş ile anında sanal tuşları ve durum çubuğunu gizleyebiliyoruz. Uygulamalarımızı alan kaybı olmadan kullanabiliyoruz ve en güzeli tüm oyunlardaki sanal tuş kalabalığından bizi tamamen kurtarıyor.
Yukarı gizlenen durum çubuğunu yukarıdan aşağı kaydırarak , aşağı gizlenen sanal tuşları aşağıdan yukarı kaydırarak kullanıyoruz. Kendi içindeki özellikler şu şekilde ;
-Sadece sanal tuşları yada durum çubuğunu gizle.
-İkisini birden gizle.

asfgweg asfgw123eg asfg131weg asf512gweg

Uygulama Gizliliği

Bu özellik sayesinde yüklediğimiz uygulamalara verdiğimiz izinlerden istediklerimizi devredışı bırakabiliyoruz.
asfgwsaeg asfg8w123eg

Yüzer Mod

Bu özellik Samsung cihazlarda gördüğümüz ekranı ikiye bölüp ayrı ayrı kullanma özelliğine benziyor. Örnekte olduğu gibi Facebook’da gezerken aynı anda Twitter ile ilgilenebiliyoruz. Mesela ;
- Oyun oynarken gelen mesajı havuz üzerinden yanıtlayabilir ,
- Arka tarafta Youtube videosu oynatılıyorken başka uygulamalarda gezebilirsiniz. ( Standart cihazlarda bunu yapamazsınız , videonuz durdurulur ve beklemeye alınır. Ses dahi gelmez. )
asf0gweg asfgw1023eg asfg1031weg a0sf512gweg

Canlı Bildirim

Bu özelliği aktif ettiğimizde bildirimlerimiz durum çubuğundan çıkarak dikdörgen bir şekilde ayrıntıları bize sunuyor ve birkaç saniye içinde kayboluyor. Kaybolmadan tıkladığımızda bizi direkt olarak uygulamanın gerekli yerine yönlendiriyor. Bu özelliği kapatıp klasik olarak sadece durum çubuğunda görmek de mümkün.
as6f0gweg

Özelleştirilebilir Kısayollar Menüsü

Durum çubuğunu ekranın sağ köşesinden aşağı çektiğimizde(bildirimleri görmek için yaptığımız hareket) kısayollar kutucukları geliyor. Bu sayede bizi iki parmak ile aşağı çekme yada bildirimleri açıp köşesindeki butona basma zahmetinden kurtarıyor. Bu kutucuklar ile wifi, mobil veri, bluetooth, gps, oto. döndürme, tam ekran gibi özellikler tek tıklama ile açık yada kapalı hale getirebiliyoruz.
6f0gw9eg

Tamamen Özelleştirilebilir Tema Ayarları

Sistemi tamamıyla değiştiren tema paketleri kurulabiliyor. Bu sayede adeta yeni bir telefon almış kadar değişim yapabiliyorsunuz.
6f07gw9eg 6f0gw79eg

Paranoid Geliştircileri Tarafından OTA Güncellemeleri

Alışıla gelmişin dışında ROM sürekli olarak güncelleştirme alıyor. En önemlisi bu güncellemeleri yüklemek için tekrar flash atma , recovery menü ile uğraşma gibi zahmetlere katlanmıyorsunuz. Bildirim geliyor. Güncellemesine izin veriyorsunuz. İndiriliyor ardından cihazınızı yeniden başlatıp otomatik olarak kuruluma geçiyor. Birkaç dakika içinde ROM versiyonunuz hiçbir çaba harcamadan güncellenmiş oluyor.
6f0eg

Standart Google ROM’unda bulunmayan diğer özellikler.

- Açık olan uygulamalar arasında geçiş yapmamızı sağlayan(sağ sanal tuş) tuşa ikinci defa bastığımızda o an kullanmakta olduğumuz uygulama hariç hepsini sonlandırıyor.
- Pil uyarı sistemi sayesinde pil ayarladığınız yüzdeye geldiğinde sizi uyarıyor ve isterseniz tasarruf moduna alabiliyor.

Mükemmel Pil Performansı

Bu ROM’un en çok hoşuma giden yanlarından biri de pil performansı oldu. Orijinal haliyle oyun oynamadığım halde ortalama 2 saat 30 dakika ekran süresinden sonra kapanacak hale gelen #Nexus4 , yeni bir çağa atlayarak günlük kullanımda ortalama 3 saat 30 dakikanın üzerinde ekran süresi veriyor.
Yaz tatilinin avantajı ile bu işin sınırlarını zorlama avantajı buldum. Oyun oynanmadığı ve sürekli Wifi kullanıldığı takdirde 4 saat 40 dakika gibi ekran süreleri görmek mümkün. Haliyle 2 gün boyunca şarj etmeden kullanılabilir oluyor.
Evet rekor süreler değil. İlginizi çekmeyebilir ancak böylesine güçlü bir cihazda sadece 2100 mAh pil bulunduğunu da hatırlatmak isterim.
6f07g00w9eg 6f0gw7900eg 6f0700gw9eg 6f0gw7009eg

Fluts Teması ile Birlikte Adeta Bir Görsel Şölen Sunuyor

7g00wu9eg 79u00eg 6f07ug 6f0guw7g 7g00w9vbeg 790zx0eg

Bağlantılar ve Rehberler

Anasayfa: http://paranoidandroid.co/
Resmi ROM indirme kaynakları ve listesi: http://paranoidandroid.co/roms/
Güncel GAPPS paketleri: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2397942
ROM hakkında geniş kaynak ve bilgiler: http://forum.xda-developers.com/paranoid-android

Nexus4 için kurulum rehberi : http://forum.xda-developers.com/nexus-4/orig-development/aospa-paranoidandroid-4-4-beta1-t2020336
Galaxy Nexus için kurulum rehberi: http://forum.xda-developers.com/galaxy-nexus/development/rom-paranoidandroid-4-4-t1619582
LG G2 için kurulum rehberi: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2502789

Not: Resmi olarak desteklediği cihazlar her ne kadar az gözükse de gayri resmi olarak bir çok cihaz için bu ROM’u bulmak mevcut. Gönüllü geliştiriciler tarafından hedeflenen cihaza uygun hale getiriliyor.

#ROM #Uygulamaİzinleri #Tema #Andoid #Nexus #Flash #Recovery #CWM #Google #Factory #Stock

6f07g00567g

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler