Nemlendirici Kremler - Dermokil / Dalan / Cire Aseptine

Kış geldi çattı. Birde üstüne koronavirüsten korunmak için bol bol kolonya ve dezenfektan kullanımı eklenince özellikle ellerimiz aşırı tahrip oluyor. Bu gibi durumlarda derimizi onarıcı ve nemlendirici kremlerle korumamız gerekiyor.

 

Yakın zamanda tecrübe ettiğim bazı kremler hakkında birkaç birşey yazmak istedim. Değerlendirmelerim sadece nemlendirici kremlerle ilgili olacak. Onarıcı birşeyler isteyenlere baştan Bepanthol onarıcı merhemi önererek elimdeki nemlendirici kremlerden bahsetmeye başlıyorum:

 

Dermokil aloe vera+kil yoğun nemlendirici ve yenileyici krem:

Dalanla beraber dışında yazan vaatleri verebilen ender kremlerden. Nemlendirmesine 10 üzerinden 9 veriyorum. Elde, yüzde, dudaklarda çok hızlı emiliyor ve emildikten sonra vücutta kalan kaygan kremsi yapı çok az. Özetle hızlı emiliyor ve güzel nemlendiriyor. Aloe vera için doğal demiş. Koku olarakta güzel. İçinde shea butter var. Anpa marketten 220ml 5.95e aldım.

 

Dalan zeytinyağlı yoğun bakım kremi:

Kullandıklarım arasında belkide en iyisi. Nemlendirmesi 10 üzerinden 10. Tahriş olmuş cildi çok güzel onarıyor. Gayet hızlı emiliyor. Koku olarakta güzel. İçinde shea butter var. Zeytinyağı için doğal demiş. Çağrı markette 20ml 1.95ti ama sitesinde şimdi 2.95 yazıyor.

 

Cire aseptine zeytinyağlı nemlendirici krem:

Kullandığım cire aseptine kremlerinin en iyisi ama kullandığım dalan ve dermokile göre pek başarılı bulamadığım krem. Nemlendirmesi 10 üzerinden 8. Dalanla dermokilin olduğu yerde zayıf kalıyor. Ambalajında hızlıca emilir diyor ama yavaş emiliyor ve emildiği kısım haricinde derinizde 7-8 saatten sonra bile tonla krem artığı kalıyor. Gece 3te sürdüğünüz kremli elinizle gündüz 12de musluğu açamıyorsunuz. Çünkü çaldılar. Pardon, bu o değildi. Çünkü kayıyor ve kalan krem artıkları siz musluğu zorladıkça parmak aralarınızdan çıkmaya başlıyor. Yani kremin büyük kısmı öyle hiçte hızlıca emilemiyor. İçinde shea butter var. Anpa marketten 100ml zeytinyağlı+30ml aloe veralı 6.95e aldım.

 

Cire aseptine aloe veralı nemlendirici krem:

Zeytinyağlı versiyonundan daha kötü bir krem. Vaatleri aynı ama zeytinyağlı versiyonu kadar bile vücutta emilmiyor. Nemlendirmesi 10 üzerinden 6,5. Koku olarakta garip bir şekilde sanki içinde okaliptus varmış gibi burnunuzu sızlatan bir kokusu var. İçinde shea butter var. Anpa marketten 100ml zeytinyağlı+30ml aloe veralı 6.95e aldım.

 

Cire aseptine çiçek özlü nemlendirici krem:

Çiçek özlü diye geçen bu krem içindekiler kısmında çiçeğin mayıs papatyaları olduğunu belirtmiş. Markanın birde soft papatya özlü olanı var. Buna niye papatya yerine çiçek özlü demişler anlamadım. Nemlendirmesi 10 üzerinden 6. Elleri güzel nemlendiriyor. Vücut tarafından emilme seviyesi diğer abileriyle benzer. Ama bu krem dudaklarda kesinlikle emilmiyor. Nedense elde normal emilen krem dudaklarda hiç emilmedi ve gece ne sürdüysem sabah kalktığımda katman olarak dudaklarımda öylece duruyordu. İçinde shea butter yok. Çağrı marketten 30ml 2.95e aldım. Anpa markette 30ml 2.25e satılıyor.

 

ÖZET: Dalan ve dermokil favorilerim. Cire aseptineler bitince bir daha almaya gerek görmüyorum. Kremleri kendi cildimdeki performanslarına göre değerlendirdim. Her ciltte benzer etkileri göstermeyebilirler. Sizin cildinizde çok daha iyi veya çok daha kötü sonuçlar verebilirler.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • gokhans @gokhans

    Neutrogena çok övüldüğü için denemiştim ama hiçbir halta yaramamıştı. Vaseline markasının yulaflı kremini kullanmıştım o iyiydi. Sanki böyle hasar görmüş deriye ameliyatla deri ekliyorlar gibi katkı sağlıyordu.

  • furkan1zek @furkan3ze3

    Elimde uzun yıllardır egzema var ve soğukta çatlayıp kanamaya bile yol açıyor. Kortizonlu kremlerinde zararlı olduğu söylentileri üzerine Excipial LİPO kullanmaya başladım. Ürün Eczacıbaşı'nın diye geçiyor ama sanırım yabancı lisansı alıp üretiyorlar vs. Her neyse 200ml si 25 tl ye satılıyor eczanelerde. Böyle problemleri olanlar için bu bahsedilen nemlendirici kremler hiçbir işe yaramıyor. O yüzden belki okuyana faydası olur diye belirtmek istedim.

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler