Microsoft Comfort Mouse 4500 (4FD-00032)

Daha önce TeknoSeyir'de incelemesini yayınladığım laptopımı (https://teknoseyir.com/inceleme/msi-ge60-2oe-215tr) sattıktan sonra elimde kalan hediye faresi sıkıntı çıkarmaya başlayınca ucuz ancak kaliteli bir fare aradım. Arama kriterlerim beyaz renk olması, DPI'ı fazla düşük olmaması ve kablolu olmasıydı. Karşıma bu fare çıktı.

Tasarım
Fare ne fazla küçük ne de fazla büyük. MSI S12-0400B00-AA3 faremden sonra boyut olarak pek değişmedi diyebilirim. Fare hem sol hemde sağ el ile kullanılabilir. Sağda 1, solda 1 olmak üzere 2 adet normal fare tuşlarına ek tuş bulunuyor. Genel toplamda fare 5 adet programlanabilir tuş mevcut.
Üst kısmı ise piyano beyaz görünümünde ve parlak. Laser rengi ise mavi. Microsoft bu mavi ışığa BlueTrack Technology adını vermiş.
Tekerleği ise yatay olarak hareket etme özelliğine sahip.

Performans
4500 DPI'a kadar çıkabilen hassaslığı ile beni üzmedi. Full HD çözünürlükte fazla bile geliyor. Tuşların basış hassasiyeti de oldukça iyi. Sağ ve sol tuşlara yanlışlıkla basılması mümkün ancak yazılımı ile kapatılabiliyor. Tekerlek butonu en dibinden basınca işliyor. (-1)

Malzeme Kalitesi
@leventp'nin de bazı inceleme ve gündem değerlendirmelerinde de dile getirdiği gibi Microsoft fare ve klavyede çok başarılı. Üst tarafı dışında her tarafı kadifemsi bir yapıda. Üst kısmı da parlak plastik. Tek parça halinde duruyor ve kesinlikle gıcırdamıyor.

Uyumluluk
Ürünün kutusunda Windows 8'e kadar uyumluluk yazmasına rağmen Windows 10'da gayet düzgün çalışıyor. Hatta Windows 10 ile gelen çoklu masaüstü kısayolları yazılımda ekli ve bazıları varsayılan olarak seçili.

Yazılım
Microsoft bu ürün için çok başarılı bir yazılım geliştirmiş. Yazılımın tek eksiği Türkçe dil desteğinin olmaması. (-1) Oyunculara yönelik bir fare olmasa bile yazılımında oyunculara özel ayarlar mevcut. Ayrıca yazılıma göre de ayrı ayar yapmak mümkün.

Sonuç
Ürün yuvarlak 29 TL. Bu fiyata bulabildiğim ve benim kriterlerimi karşılayan tek ürün buydu. Kesinlikle alınabilir.

Uzun süre kullanım

Fareyi kullandığım sürede tekerleğin üzerindeki lastik parçalanmaya başladı. 9 ay sonunda o lastik iyice bollaştı ve lastiği kesmek durumunda kaldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler