Mi Band 4C İncelemesi

Herkese selamlar dostlar ; 3 gündür kullanmakta olduğum Mi Band 4C'nin bir kullanıcı gözünden kısa ve öz bir incelemesini yapacağım.

Ekran , Malzeme , Sensör Kalitesi ; Bir Mi Band 4/5 olmasada kesinlikle göze batacak kadar kötü bir ekran değil , gördüğüm incelemelerde bazı kişiler 1.08' boyutundaki TFT LCD ekranı eleştirmiş ancak ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı , 1 hafta kadar Mi Band 5 kullandım onunla arasında aman aman bir fark görünmüyor ki zaten ekran küçücük bunda görüntüye pikselleşmeye takılacak olanlar AMOLED ekranlı bilekliklere yönelmeli. Malzeme kalitesi olaraksa piyasadaki bir çok akıllı bileklikle hemen hemen aynı seviyede diyebilirim ucuz ve kötü bir hissiyatı yok bana kalırsa. Asıl önemli nokta olan ve çoğu kişinin atladığı nokta olan sensörler ; Mi Band 4/5 serisinde kullanılan sensörlerle aynı seviyede kaliteye sahip ne eksiği ne fazlası .


Bildirimler,Bağlantı ve Kullanışlılık ; Beklenildiği gibi cihazda gelen çağrıyı görebiliyor ve tüm uygulamalardan gelen bildirimleri Xiaomi Wear ile ayarlayabilirsiniz bir sorun görmedim bildirimler konusunda . Cihaz 13gr ağırlığında gerçekten belli bir süre sonra kolunuzda varlığı ile yokluğu bir hale geliyor çok hafif diyebilirim. 5ATM yani 50mt. su geçirmeme olayı bu cihazda da var ancak Mi Band 4/5'te olduğu gibi büyük ihtimal denize girince kendi kendine menüde gezer diye düşünüyorum çünkü basınçtan kaynaklı bir problem oluyor gayet normal. Bluetooth 5.0 ile hem şarj tüketimi makul seviye de hem de bağlantı kesildi şu oldu bu oldu dertleri kesinlikle yok. Kolunuzu çevirince ekranın açılma süresi hızlı ve cihazda herhangi bir saçmalama olmuyor.


Aktivite Takibi ; Koşu, bisiklet, egzersiz, hızlı koşu ve koşu bandı gibi 5 adet spor aktivitesini takip edebiliyorsunuz bana gayet yeterli daha fazlasına ihtiyacı olanlar Mi Band 5'e bakmalı, Adımsayar %95 oranında doğru sonuçlar veriyor test ettiğim kadarıyla kısa süreli durup tekrar yürüme yaparsanız da adımları sayamadığı veya el,kol hareketlerinizden ötürü fazla saydığı oluyor ama benim kullandığım tüm akıllı bilekliklerde böyleydi ufak sapma payı hepsinde var.


Nabız Sensörü,Uyku Takibi ; Nabız sensörünü bir parmağıma Pulse oksimetre takarak 2-3dk kadar denediğimde aynı sonucu verdi bazen 1 bpm eksik gösterdiği oldu ancak çok doğru ölçüm yaptığını söyleyebilirim. Uyku takibi olayını daha detaylı incelediğimde eklemesini yapacağım şimdilik fırsatım olmadı ancak REM uykunuza kadar takip edebilmekte doğruluğunu ölçersem sizlerle buradan paylaşırım.


Şarj ve Batarya ; Cihaz bana ilk ulaştığında şarjı yoktu bilgisayarımdaki USB portundan 1 saatte tamamen şarj oldu. Günlük %6-12 arasında şarj tüketimi var kişiye bağlı bir durum bu kesin bir cevap vermek zor ortalama 10 gün dayanacak gibi diyebilirim ama 13-14 güne de çıkartmak zor görünmüyor. 1 hafta sonra tekrar güncelleyeceğim bu kısmı.


Uygulama ; Mi Band serisinden farklı olarak bu cihaz Xiaomi Wear uygulamasıyla birlikte çalışıyor kullanımı çok kolay uygulama arayüzü Türkçe , cihazdaki tüm özelliklerin nimetini bu uygulamada basit bir şekilde görebiliyorsunuz ve tüm ayarlarınızı kafanız karışmadan kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz.Cihaz için 50-60 civarı tema var gün geçtikçe artıyor.


 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler