iThink Kablosuz BT Kulaklık (Migros)

#iThink #Migros #bluetoothkulaklık Arkadaşlar, bugün Migros'ta iThink markasının BT kulaklığını gördüm. Fiyatı 39.90 (Ses konusunda bilgi ve tecrübe olarak inceleme yapacak yetkinlikte olmadığım için biraz da korkarak yazıyorum. Ayrıca sağ kulağım sola göre %25 civarında daha az duyuyor 🙂 )

Cihazın kutusundan şarj için bir ucu mikro usb olan, yaklaşık 25 cm uzunluğunda bir kablo ve 1 adet male/male 3.5 mm aux kablosu (yaklaşık 1 m) çıkıyor. Yani şarjı bitse bile kulaklığı kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Kulaklığın kasası plastik, ayarlanabiliyor. Yastıklar suni deri ve terletmeye müsait. Aynı malzemeden kafanın üst kısmına gelen yere de ince bir yastık yapılmış. Kulaklık ağır değil ve yormuyor, acıtmıyor (2 saatlik kullanım sonucu). Her iki tarafı da katlanabilme özelliğine sahip. Çok büyük olmadığı için sokakta da kullanılabileceğini düşünüyorum. Kontrol düğmeleri, mikrofonu ve gösterge ledi sol tarafta.

Cihazı hem bilgisayar hem de Android telefonda denedim. İkisine de (ayrı ayrı zamanlarda) neredeyse anında bağlandı. Bağlanırken Çin aksanlı bir İngilizce ile cihaza bağlandığını söyledi.

Sese gelecek olursak, karşılaştıracağım bir bluetooth kulaklığım yok. Logitech G430 ile karşılaştırdım. Ses yüksekliği olarak hiç aşağı kalmıyor. Yalnızca G430 daha temiz ses veriyor gibi. iThink'in verdiği ses biraz boğuk geldi. İnsan sesleri sanki grip olmuşlar gibi ama ben bu fiyata çok bir şey beklemediğim için önemsemedim.

Menzili çok iyi idi. Ev içinde 15 metre mesafede (araya duvar girmeyecek şekilde) hiçbir ses kaybı ya da parazitlenme olmadı. Ancak yaklaşık 10 metre ve 3 duvarda ses aniden gitti. Yani bu konuda da vadettiğini veriyor diyebilirim. Cihazın içinden çıkan kağıtta led göstergenin şarj durumuna göre nasıl davranacağı ile ilgili bir bilgi yok. Kullanımda düzenli olarak yanıp sönüyor. Müzik durdurulduğunda birkaç saniye daha devam edip sonra sabit yanıyor.

Teknik veriler şu şekilde:

Eğer BT bir kulaklık almayı düşünüyor ama bütçeniz kısıtlıysa, ses kalitesi olarak da çok büyük beklentileriniz yoksa tavsiye ederim. Tam bir f/p ürünü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • eamedic @eamedic

  Kulaklık incelemelerinde, kutudaki sayısal değerlere ek olarak üç frekans aralığı için deneyimlerinizi paylaşmanız, genel kulaklık sorunlarına değinmeniz, piyasada bilinen kulaklıklara göre kıyaslama yapmanız daha uygun olur. Onun dışında bt kulaklık için menzilden bahsetmeniz ve kafa üstü kulaklığın acıtması ya da terletmesi gibi problemlerinden bahsetmeniz gayet doğru olmuş. İnceleme yazısını bir sıra içinde düzenlemeniz daha iyi olur. Kulaklık için ise bu sınıftaki kulaklıklar belki görüşme ya da diyalog ağırlıklı videoları izlemek için tercih edilebilir ancak müzik dinleme ya da film izlemek için çözüm olabileceğini düşünmüyorum bu fiyat bandındaki diğer muadillerini dinledim preo, snopy vs. ses kaliteleri çok düşük. Bu konularda tavsiyem 200-300 tl arası bütçe ayırılamıyor ise müzik, film gibi kullanımlar için kablosuz kulaklıklara yönelilmemesi. 50 tl bütçede kablolu jbl ya da sennheiser giriş seviye kulaklıkları tercih edilebilir. İnceleme için elinize sağlık iyi akşamlar.

 • GöktuğDiri @goktug6003

  Ayni anda bir çok cihaz baglanabiliyor ve engelleyemiyorsunuz

 • Dahi İkili @inceliyoruz57

  güzel bi kulaklık memnunum almanızı tavsiye ederim

 • teknobetikci @trmaestro

  %75 stereoluk inceleme olmuş 😀 sesi soluğu yüksek gibi görünüyor ,40tl ye bluetooth kulaklık almak hayaldi gerçek olmuş nomalde 40tl'ye on ear cinsinden adam gibi normal kulaklık vermezler.

 • GöktuğDiri @goktug6003

  ürün bendede var incelemesini çektim bakabilirsiniz youtube göktuğ diri ürün güzel fiyatını hakediyor kısaca özetlersem.

 • Nazim Haydar Kirca @nazimhaydarkirca

  Merhaba dostlar bu ürünü bilgisayara bağlama sürecinde sıkıntı yaşıyorum sürücü bulunamadı gibi bir hata alıyorum Göktuğ DİRİ'nin videosunu da izlemiştim ancak bu konudan bahsetmiyor kendisi bir fikri olan var mı acaba ?

 • Hasan ilker Com @ilkercom

  bilgisayara bt ile bağlanır kabloyla tanımaz.

 • GöktuğDiri @goktug6003

  kutudan çıkan jack kablosu ile bağlantı sağlayabilirsiniz veya bilgisayarın bluetooth driverını güncelleyip bağlamanız öneririm.

 • taner10 @taner10

  2 gün sonra power düğmesi bozuldu muhatap bulamıyorum

 • TC Meric TENSI @mehdi-tensi

  @memedeath Kulaklik herhangi bir sorun cikardi mi acaba? Batarya kullanim suresi nedir, soylendigi gibi 5 saati buluyor mu? Bir de sarj suresini yazarsaniz sevinirim.

 • TC Meric TENSI @mehdi-tensi

  4 ay- 120 gun kullanildi desek, gunde kac defa sarj ediliyor bimiyorum tabii de onu da 2 sayarsak evet biraz cabuk yipranmis. 250 sarj az batarya icin. normalde 500 kadar olmaliydi. 150mA drone bataryasi aliexpress'te 1,7$ civarinda. Turkiye'de fiyat 4$'a cikiyor. Bir de kargo odetiyorlar. Aliexpress'ten 5$'a 3'lu paket alip halledilir. Bir yillik batarya ihtiyaci 20 TL tutuyor diyebiliriz.

 • Yavuz Stc @driftciyavuz

  Arkadaşlar Yardım Bilgisayara Bluetooth İle Bağlanmıyor Kulaklık Sürücü İstiyor Ve Sürücü Hiçbir Yerde Yok Lütfen Yardım Telefona Bağlanıyor Bilgisayara Bağlanmıyor Sürücü Güncelleştirilmiyor Bilgisayarda Oda Hata Veriyor Acil Yardım Sürücü Hatasını Nasıl Çözeceğim ?

 • Burag Kalaycıyan @winkl3

  İ'think kendi fiyat bandında olan snopy vs diğer bütün markalardan kalite olarak daha iyi ürünler ortaya koyuyor arkadaşlar.Ben micro usb to usb şarj kablosunu kullanıyorum.Tabletimin eski kablosu artık kopma noktasına gelmişti ve migrosta kabloyu görünce alıp bir deneyeyim dedim ve çok memnun kaldım.Ama başka ürünlerinin incelemelerini de izledim ve genel olarak f/p ürünleri yaptıklarını söyleyebilirim.Eğer beklentiniz ses ise ve çok para harcamak istemiyorsanız kablolu kulaklık alın arkadaşlar.Ama "yok kablolardan çok sıkıldım,yolda giderken beni idare etsin yeter ne bilim otobüs gürültüsü veya insanların sesini çekeceğime kötü de olsa müzik dinlerim."diyorsanız alınabilir bir ürün gibi.

  • Adem Gdk @aguduk33

   7 liraya bu firmanın altın uçlu usb kablosunu aldım, kablonun iç kontakları altın, dışı normal. Telefona tam iyi oturuyor ne çok gevşek ne de çok sıkı. Bilirsiniz ucuz kablolarda mikrometrelik ölçü hataları oluyor, ya bazıları olması gerekenden büyük oluyor telefonun usb girişinin canına okuyor. Altın uçlu olmayan ürünlerde, şarjı bitip kapanan telefonu bağlayınca akım yetersizliğinden telefon döngüye giriyor. Altın uçlu olması sebebi ile iThink'in direnci düşük ve yeterli akımı verebiliyor.

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler