iThink Kablosuz BT Kulaklık (Migros)

#iThink #Migros #bluetoothkulaklık Arkadaşlar, bugün Migros'ta iThink markasının BT kulaklığını gördüm. Fiyatı 39.90 (Ses konusunda bilgi ve tecrübe olarak inceleme yapacak yetkinlikte olmadığım için biraz da korkarak yazıyorum. Ayrıca sağ kulağım sola göre %25 civarında daha az duyuyor 🙂 )

Cihazın kutusundan şarj için bir ucu mikro usb olan, yaklaşık 25 cm uzunluğunda bir kablo ve 1 adet male/male 3.5 mm aux kablosu (yaklaşık 1 m) çıkıyor. Yani şarjı bitse bile kulaklığı kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Kulaklığın kasası plastik, ayarlanabiliyor. Yastıklar suni deri ve terletmeye müsait. Aynı malzemeden kafanın üst kısmına gelen yere de ince bir yastık yapılmış. Kulaklık ağır değil ve yormuyor, acıtmıyor (2 saatlik kullanım sonucu). Her iki tarafı da katlanabilme özelliğine sahip. Çok büyük olmadığı için sokakta da kullanılabileceğini düşünüyorum. Kontrol düğmeleri, mikrofonu ve gösterge ledi sol tarafta.

Cihazı hem bilgisayar hem de Android telefonda denedim. İkisine de (ayrı ayrı zamanlarda) neredeyse anında bağlandı. Bağlanırken Çin aksanlı bir İngilizce ile cihaza bağlandığını söyledi.

Sese gelecek olursak, karşılaştıracağım bir bluetooth kulaklığım yok. Logitech G430 ile karşılaştırdım. Ses yüksekliği olarak hiç aşağı kalmıyor. Yalnızca G430 daha temiz ses veriyor gibi. iThink'in verdiği ses biraz boğuk geldi. İnsan sesleri sanki grip olmuşlar gibi ama ben bu fiyata çok bir şey beklemediğim için önemsemedim.

Menzili çok iyi idi. Ev içinde 15 metre mesafede (araya duvar girmeyecek şekilde) hiçbir ses kaybı ya da parazitlenme olmadı. Ancak yaklaşık 10 metre ve 3 duvarda ses aniden gitti. Yani bu konuda da vadettiğini veriyor diyebilirim. Cihazın içinden çıkan kağıtta led göstergenin şarj durumuna göre nasıl davranacağı ile ilgili bir bilgi yok. Kullanımda düzenli olarak yanıp sönüyor. Müzik durdurulduğunda birkaç saniye daha devam edip sonra sabit yanıyor.

Teknik veriler şu şekilde:

Eğer BT bir kulaklık almayı düşünüyor ama bütçeniz kısıtlıysa, ses kalitesi olarak da çok büyük beklentileriniz yoksa tavsiye ederim. Tam bir f/p ürünü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler