HP INK TANK WIRELESS 415

Kutu ve içerik ile başlayalım.

Fotoğraflardaki gibi 5 adet mürekkep, güç kablosu ve baskı kafaları çıkıyor.

2 adet 170ml siyah mürekkep

1 adet 70ml sarı mürekkep

1 adet 70ml cyan (mavi) mürekkep

1 adet 70ml magenta (kırmızı) mürekkep çıkıyor.

Yazıcının Görünümü

Mürekkep şişleri, yazıcının tankı ve dolum esnası

Bu mürekkeplerden siyah olanlar hp ink tank wireless 415 yazıcının siyah haznesini ( 80ml kapasitesi var) takribi 2 kez dolduruyor. Diğer renki mürekkepler ise kendi haznelerini ( 70ml kapsitesi var) tek sefer dolum yapıyor. Dolum yapmak gayet kolay. Yazıcıya mürekkep dolumu yaparken mürekkep şişelerinin tasarımı sayesin elimize mürekkep bulaşmıyor ki bu çok güzel. Önceki yazıcımda dolan kartuş kullanıyordum elim kolum mürekkep oluyordu. Bu arada şişleri haznelerine oturmadan mürekkep akmıyor.

Kurulum

Mürekkeplerin dolumlarını yaptıktan sonra yazıcının kartuşlarını takılacağı yerdeki kartonları çıkarıp atıyoruz.

 

Sonra fişi takıyoruz ve kartuş yuvalarının ortalanmasını bekliyoruz, sonrasında turuncu kolu ok yönünde çevirip çıkarıyoruz.

Kartuşalarımızın tapalarını ve koruma bantlarını çıkarıp yerine oturtuktan sonra mavi kapağı bastırığ kapıyoruz.

Bundan sonra yazıcın üzerinden bulunan mürekkep kartuşu simgesi olan tuşa 3sn basıp göstergenin "P" den "A" geçmesini bekliyoruz 5dk civarı sürüyor ve bize bi sayfa basıyor. Bu sayfayı tarayıcı kısmına koyuyoruz ve renki fotokopi çektikten sonra kafaların hiza ayarı yapılmış  oluyor.

 

Wifi özelliğini ayarlamak için sizden usb ile bilgisayara bağlamanızı istiyor (kutudan usb çıkmıyor aklınızda olsun) veya modemde wps özelliği varsa wifi ayarlarını yapabilirsiniz. Cep telefonunuz üzerinden direkt olarak yazıcıya dosya gönderip çıktı alına biliyor. Cihaz size bi mail adresi oluşturuyor (bu maili kendiniz değiştire biliyorsunuz) bu adrese mail atarak dosya yazdırabiliyorsunuz. Cep telefonun kamerasını tarayıcı olarak kullanıp yine çıktı alabiliyorsunuz. Yalnız şöyle bi durum var ve benim pek hoşuma gitmedi illa sizden kayıt olmanızı ve veri işlemeye izin vermenizi istiyor.

Uygulama ekran görüntüsü.

Çıktı süreleri ve çalışma sesi.

Siyah beyaz metin

https://youtu.be/TMFZdC06GrE

 

Renkli baskı

https://youtu.be/NIcWcjOIygc

 

Neden

Neden hp smart tank 515 wifi değilde bu modeli seçtim fiyat farkı yüzünden. Amazondan 1377TL aldım. Peki neden epson veya canonun aynı modelini seçmedim. Baskı kartuşları yüzünden. Hp nin baskı kafasının çifti fiyatına canonun teki alınabiliyor, epsonun yazıcı kafsıda aynı şekilde pahalı. Ayrıca nedense sürekli kullanmama rağmen epson kafası tıkanma yaptı, bu yüzden de pek yanaşmak istemedim.

 

Eksiler

  • Yazıcı görüntüsü. ( Fiyat farkı bunu kapatıyor tam eksi sayılmaz )
  • Cep telefonu uygulamasının kayıt istemesi.
  • Usb kablo kutuya dahil değil

Artılar

  • Mürekkep şişelerinin tasarımı
  • Sessiz ve sarsıntısız çalışması
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler