Fallout Shelter İpuçları

Herkese merhabalar. Fallout Shelter Android'e çıktı ve ben de o zamandan beri oynuyorum. Şu an 100 kişi var sığınakta ve kendi deneyimlerinden, hatalarımdan birkaç ipucu vermek istiyorum. İnceleme olarak yazıyorumki rahatça görülebilsin. Önce oyunun başında yapmanız gerekenleri anlatayım, daha aşağıda ise ileriki seviyelerde dikkat etmeniz gerekenleri anlatacağım.

-Yan yana aynı odadan birden fazla yapınki birleşerek verimliliği artırsınlar.

-Her odaya en azından bir silahlı adam bırakın. İleride her insanın silahlı olması gerekecek.

-Kaynaklarınıza dikkat edin. Şu an yetiyor olabilir fakat, bir saldırı olduğunda kaynaklarınız azalıyor. Dolayısıyla bir anda kaynaksız kalabilirsiniz. Önceden önleminizi alın.

-Eğer kadınlar doğurmuyorsa living quarter yeterli olmayabilir, artırın.

-İnsanları yeteneklerine göre odalara yerleştirin.

-Stimpack'lere dikkat edin. Bir saldırıda çok fazla ihtiyacınız olabiliyor. Olabildiğince depolayın. Ve laboratuvarları sonuna kadar geliştirin. Özellikle level'ı yüksek, iyi bir silahı ve giysisi olan bir eleman ölürse çok fazla para isteyebiliyor. 900 gazoz kapağı isteyen oldu. Ölmemelerine dikkat edin.

-Dışarı bol bol eleman gönderin, size malzeme bulsunlar. Göndereceğiniz elemanların S,E ve L özellikleri yüksek olmalı. Yeterince ilerlediğinizde geliştirme odalarını kullanarak elemanların bu özelliklerini artırın ve öyle yollayın.

-Dışarı gönderdiğiniz elemanlara bol bol stimpack ve Radaway verin. ama takip edin devamlı. Uzun süre bakmazsanız elemanın bu iki ürünü biterse dışarıda ölür.

-Elemanları ne kadar uzun süre gönderirseniz o kadar iyi silah ve giysiler bulur. Özel silahların arkaplanları mavi olarak gözükecek. Oradan anlayabilirsiniz. ama bunun için hem Luck'ları yüksek olmalı hem de çok uzun süre dışarıda kalmalılar. Benim şu an 35 saattir dışarıda olan elemanım var. Arkaplanı mavi olan silahlar orta seviye. Diğer hepsi alt seviye. Bir de 3. bir grup varki bunların daha dışarıdan bulunduğunu görmedim. Hep beslenme çantalarından çıkıyor. Bu arada mavi arkaplan falan diyorum, bu mavi arkaplan sadece dışarıya gönderdiğiniz adamların not defterlerinde gözüküyor. Yani Vault'a girdikten sonra rengi mavi olmuyor neden bilmiyorum.

-Mutluluk seviyelerini yüksek tutun. Living quarter'a gönderdiğiniz her kişinin mutluluğu birkaç dakikada %75'e kadar çıkacak. Dans etmeleri vs. de gerekmiyor. Sadece gönderin.

-Her elemanın seviyesi en fazla 50 olabilir. Ve toplam 200 elemanınız olabilir. Bethesda güncellemelerle oyunun sınırlarını zorlayanlara yönelik yeni içerikler geleceğini belirtti.

-Diyelim güçlü silahı olan bir elemanınız var ama tipini de unuttunuz yerini de. Bulmanız saatler alır. Bu yüzden adlarını değiştirin. Ben mesela güçlü silahı olanlara sevdiğim oyuncuların isimlerini koydum 😀 Bensu Soral, Amber Heard, Teresa Palmer, Emma Stone gibi.. 😛

Oyunun verdiği görevleri yapın. Başta 20-30 gazoz kapağı verecek ama ileride beslenme çantaları da olacak. Beslenme çantaları özellikleri iyi elemanlar ve üst seviye silahlar için önemli. Nadiren 20+ saldırısı olan silahlar çıkıyor.

Şimdi ileriki seviyelere gelelim.

-Vault girişinde 2 kişi tutabiliyorsunuz. Oraya sağlam elemanlar koyun. İleriki seviyelerde çok güçlü yaratıklar geliyor dışarıdan. Bende her eleman silahlı olmasına rağmen yaratıkları öldürene kadar 6-7 oda dolaşıyorlar. Herkesi sağ kurtarsanız bile kaynaklarınızın yarıdan fazlası gidiyor, aman dikkat.

-Radyo odasını sakın ha yapmayın. Kesinlikle. Yaptıysanız da yıkın çabuk. Neden olduğunu anlatayım. Radyo odasının 2 işlevi var. İlki dışarıdan eleman geliyor, diğeri de vault'taki elemanların mutlulukları artıyor. Amma velakin. dışarıdan hemen her eleman geldiğinde bir de saldırı geliyor aynı anda. Bu saldırılar haydutlar değil, yaratıklar. 70-80 elemanınız olduktan sonra bu yaratıklar çok güçlü geliyor ve her yeri dağıtıyorlar. Özellikle radyo odasını tam geliştirdiğinizde 1-2 saatte bir eleman geliyor ve bu saldırılar tekrarlanıyor. Bir ara 5 dakikada bir saldırı geliyordu. Bir de, eleman gelmese bile yaratıklar geliyor. Herhalde radyo sesine geliyor. Ama gariptirki haydutlar gelmiyor hiç, sadece yaratıklar geliyor ve çok güçlüler. Her elemanımda silah, giysi olmasına ve devamlı stimpack'lerle desteklememe rağmen arka arkaya 4 yaratık saldırısından sonra 15'e yakın elemanım öldü ve toparlamam çok uzun sürdü. Her biri 600-800 arası (ortalama) para istiyordu. Ayrıca radyo odasına şunun için de ihtiyacınız yok. Living quarter'a gönderdiğiniz herkesin mutluluğu %75'e kadar artıyor. Çift olmaları falan önemli değil. Sadece gönderin ve %75 olsun. Eğer bir çift gönderirseniz ve çocuk yaparlarsa da %100 oluyor mutlulukları. Hem de yeni elemanınız oluyor. Dolayısıyla radyo odasına ihtiyacınız yok. radyo odasına hem para harcıyorsunuz, hem elektrik, hem de 6 tane eleman. Hem de üstüne saldırılar. Gerek yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler