En Ucuz Kotasız İnternet : Fixnet 4 Megabit İncelemesi - 35 TL

İş yerimde halihazırda Kablonet 25 megabit kullanıyorum. Evde ise akşamları mobil 4G'den kullanıyordum. Ancak malum mobil internet olduğundan kota dayanmıyordu. Kotalı internet kullanırken insan vicdan yapıyor acaba kotam doldu mu diye.

İnternette işimi görecek kotasız paketler aradım. Şartım hız önemli değil sadece sınırsız olsun. Önce Türk Telekom'un şu paketini buldum :

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/sayfalar/internetsiz-ev-kalmasin-kampanyasi.aspx

Bu paket 30 liraya 4 megabit internet sunuyor ama 20 GB AKK'dan sonra hız 1 megabite düşüyor. 1 megabit günümüz için çok yetersiz bir hız.

Sonrasında Donanımhaber'de Fixnet'i gördüm. Sabit telefon dahil aylık 35 liraya AKK'sız, kotasız düz 4 megabit veriyorlardı. Aylık 5 lira daha verip Fixnet bağlatmak daha mantıklı geldi. 4 megabit pakette yalın internet olmuyormuş o yüzden ek sabit telefon hattı bağlatmak zorunluymuş. Telefon dışarıdan aramalara açık ama siz arama yapamıyorsunuz.

2 sene taahhüt sözü alıyorlar. Taahhüt verirseniz kurulum ücreti almıyorlar. İnternet sitelerinden başvuru yapıp belgeleri çıktı alıp imzaladım ve kimlik fotokopisiyle birlikte MNG kargoyla yolladım. MNG kargo ile anlaşmaları var kargo ücretini onlar karşılıyor.

Neyse evraklar ellerine ulaştı bugün Türk Telekom elemanı geldi interneti apartmandaki kutudan bağladı. Bir kaç saat sonra Fixnet modem giriş bilgilerini telefonuma mesaj ile gönderdi. Modeme şifreyi girince sorunsuz bağlandım.

Hızım bu şekilde. YouTube videoları 720p'ye kadar rahat açılıyor. 1080p'de başta bir kaç saniye bekletiyor ondan sonra donma olmuyor.

Sonuç olarak evde kotasız internetim olsun ama ucuz olsun diyenlere Fixnet öneririm. Aylık 35 liraya gayet iyi hizmet veriyorlar. Umarım ileride pişman etmezler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler