Nokia N91

Efsane Bir Telefon Nokia N91

Bir çok #Nokia kullanıcı için N serisi olağan üstü özelliklerle donatılmış telefonlar serisiydi. N serisi içerisin müzik için üretilen, kendini müziğe adamış ve bu görevi yerine layıkıyla ile getiren #N91, neredeyse abartısız tüm müzik telefonlarından en üstün bir cihazdı.

Alüminyum gövdesi, 4 ve 8 GB’lık mekanik hard disk depolama ve Wi-Fi ile donatılmış N91, zamanın bir adım ötesindeydi.

N91’in ses özelliğinin bu kadar kaliteli olmasının sebebi, günümüz telefonlarında kullanılan yazılımsal özellik değil, donanımsal olarak içerisinde ses yongaları bulunmasıydı. Toshiba’nın tasarladığı DSP-33 yongası N91’in Hi-Fi bir telefon olmasını sağlayan en önemli unsurdu. Bu unsura ses devlerinden Harman Kardon’un da katılmasıyla, ortaya müzik konusunda vazgeçilmez bir telefon çıkmıştır.

Müzik dinlemeyi kolaylaştırmak için oluşturulan kayar kapak üzerinde ki müzik tuşları, kolayca şarkı değiştirme durdurma ve çalma özelliklerini yerine getirmektedir. Üzerinde 4 GB mekanik bir hard disk bulunmaktadır. Bu neredeyse o zamanlarda görülmeyen bir özellikti, hala şarkı değiştirirken hard disk’in tıkır tıkır çalışma sesi gelir. Böyle bir depolama çözümü başka telefonlarda var mı bilemiyorum.

Cebinde Hi-Fi müzik dinlemek isteyenler için biçilmiş kaftan, iyi bir kulaklık ile yanınızdan ayırmayacağınız bir cihaz olabiliyor, tabi 164 gr bir yerden sonra tuğla etkisi yapabilir.

Kısaca Teknik Özellikleri;
İşletim Sistemi : Symbian OS v9.1
İşlemci : ARM 9 220MHz
Ram: 64 mb
Ekran Çözünürlüğü, Boyutu, Tipi : 176x208 , 2.1”, TFT LCD
Depolama: 4 ve 8 GB Hard Disk (Mekanik Disk)
Bağlantı: 3g ve Wi-Fi 802.11b/g
Kulaklık girişi : 3.5mm Jack
Bluetooth v1.2

2MP kameraya sahip ve QCIF 144x176 çözünürlüklerine ile video kayıt özellikleri bulunmaktadır.
Boyut : 113.1 x 55.2 x 22 mm
Ağırlık : 164 g

#TozluRaflar #teknoseyir #Nokia #müzik #akg #Kulaklık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler