BKK 2104 Kahve Öğütücü

Geçenlerde kahve öğütücü için tavsiye istemiştim. Hem kahve hem de baharat öğütmek için kullanacağımı ve çıkarılabilir olmasını istiyorum demiştim. Genelde değirmen tavsiyesi geldi, ama değirmen benim işimi görmüyor bu durumda.

Bekonun linkteki ürününü aldım. Arçelik'inde aynı ürünü var. Bunu almamın nedeni hem öğütücü haznesinin çıkarılabiliyor, yıkanabiliyor oluşu, hem de 2 tane öğütücü hazne ile birlikte geliyor olması. Bir haznenin üzerinde baharat, diğerinin üzerinde ise kahve sembolü var. Öğütücüyü temizlemesi çok kolay, sünger ile 2 kere çevirince temizleniyor, içinde öğütülmüş parçaların sıkışıp kalabileceği herhangi bir delik vs yok. Kahve çekirdeklerini moka pot için öğütmek 10 sn kadar sürdü. Motoru oldukça güçlü, baharat veya kahve öğütürken herhangi bir şekilde zorlanacağını zannetmiyorum. Hız ayarı yok, kapağına bastırınca direkt çalışıyor, bırakınca da duruyor. Kablosu biraz kısa. 60 cm kadar falandır sanırım. Tezgah üzerinde kullanım için yeterli ama biraz daha uzun olması sorun olmazdı. Altında kablosunu saracak bir kısmı var, belki de buraya sarılabilrsin diye kısa tutulmuştur. Fiyatı ₺300. 165₺'ye arzum'un bir ürünü var, ancak haznesi çıkartılamıyor, bu yüzden temizlemek sıkıntılı olur diye düşünüyorum. Sinbo'nun ürünlerini saymıyorum bile, şimdiye kadar aldığım tüm sinbo ürünler ya aynı gün, ya da 1 ay sonra bozulup-kırıldı. Bu ürün gayet sağlam hissettiriyor. 200 ₺'ye değirmen almaktansa bu ürünü ₺300'ye daha mantıklı geldi bana. Metal kahvenin tadını bozuyor diyenler için cam ya da porselen almaları daha mantıklı olur sanırım. Benim pek umrunda olmayanlar için alınabilecek güzel bir ürün. Fiyatrı ₺250 civarında olsaydı daha mantıklı olurdu. Uzun kullanımda bir sorun çıkarsa yazabilirim yine. Daha yeni elime ulaştığı için sadece 1 defa kahve öğütebildim.

https://www.beko.com.tr/kahve-ogutucu/bkk-2104-icecek-hazirlama

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • elmasevmem @elmasevmem

    kahve için bıçaklı ogutucler tavsiye edilmiyor. ama baharat da oguturum diyorsanız mecbur. bende de Bosch un vardı bıçaklı bir ürünü beyaz olan, o bozulunca delonghi kg79 aldım. bildiğin hamallık etmişim kaç senedir kahve ogutecegim diye. saniye tutuyordum bundan önce düğmeye basarken hesaplamıştim, kahve hiç eşit olmuyordu bazıları çok ince bazıları çok kalın, espresso makinesinin filtresini tikiyordu. artık mutluyum 3 4 senedir bana mısın demedi

Bu ürünle ilgili tüm incelemeler