Asus ZenPower 10050 mAh

Bu incelemenin konusu Asus ZenPower 10.050 mAH Powerbank, yani harici taşınabilir batarya. Siz söylemeden ben söyleyeyim. TS'de video incelemesi geldi ama tam o gün ben bu incelemeyi yazıyordum, pişti olduk. 🙂 Yayımlamayacaktım ama kendi değerlendirmem de bulunsun bari.

Ürünü Asus e-shop'tan aldım. Öncelikle rezil bir site ve firma. Bunu belirteyim. Daha önce yazmıştım burada. Telefonlara cevap verilmiyor, maillere cevap verilmiyor, saygısız cevaplar veriyorlar, ürünü geç gönderiyorlar vs..

Ben aldığımda 59 TL idi. Daha sonra stok bitti, tekrar geldi, gitti.. Kısır döngüde. Ürünün geliş şerefine indirimde. Normal fiyatı 99 TL. Muadili rakipleri de aynı fiyatlandırmada.

Resmini çekmeyi unuttuğum aşırı kısa (15 cm) yassı bir ara kablosu geliyor yanında. USB'den bilgisayara bağlıyorsunuz. Resimlerde görüldüğü üzere iki giriş cihazda. Biri cihazı bilgisayara bağlamak, diğer telefonunuzu vs. bataryaya bağlamak için. Bunun dışında kutudan kullanım kılavuzu tarzı birşey çıkıyor fakat pek birşey yazmıyor. Mesela ilk şarj ne kadar olmalı vs. bunlar yazmıyor. Sadece bağlantısını anlatmışlar. Gereksiz yani. Başka da birşey çıkmıyor içinden. Kutusu da minnacık. Cihazın sığacağı kadar.

4 adet ledi var. Şarj olurken veya şarj ederken bunlar yanıp sönerek bildirim sağlıyor. Şarj doluluğunu da görebiliyorsunuz tabi. Bir adet düğmesi var üstünde. Kapalıyken bu tuşa bastığınızda 5-10 saniye kadar ledler yanarak cihazın ne kadar şarjının olduğunu gösteriyor.

Değişik renkleri var ben siyahı tercih ettim. Kırmızı olsaydı onu da alabilirdim. Laptop ve bilgisayar koltuğumla uyumlu olurdu 😀

Biraz ağır. Bir akıllı telefonun 2-3 katı kadar var. Asus kredi kartı büyüklüğünde diyor. Evet uzunluk ve genişlik öyle ama derinliğe gelince işler değişiyor 😀 Kot pantolonun cebinde falan taşınmaz baştan söyleyeyim. Çantada taşınır ancak. Dışı alüminyum kaplama sanırım. Bildiğin parmak izi bırakıyor leke şeklinde. Biraz can sıkıcı bu. Yapısı sağlam. Bişey olacakmış gibi durmuyor ama düşerse ölebilir büyük ihtimal. Çok ağır zaten.

Cihaz geldiğinde şarjı yarı doluydu. Direkt bilgisayara bağlayıp tam dolum yaptım. saat kadar sürdü. Bu da Asus'un verileriyle uyuşuyor. Asus'un verilerine göre, tam dolum yapmak düşük amperli bağlantıyla 9 saat kadar sürüyor. Hızlı şarjla yani 2.0A ile 6 saat. Benim verilerim de buna uygun gözüküyor. Cihazın çıkış gücü de 2.4A, ancak giriş gücü 2.0A. Yani şarj olduğundan daha hızlı şarj ediyor.

10.050 mAH fakat tüm diğer powerbank'lerde olduğu gibi daha düşük bir kapasiteye sahip. Yaklaşık 7000 mah kadar. Benim Sony Z2'yi 2 kereden biraz fazla doldurdu (3300 mah Z2). Tatmin edici gayet. Isınma falan da göremedim.

Bir ton sertifikası var cihazın çoğunun ne işe yaradığını bilmediğim. Önemli olan marka bence. Aman diyeyim saçmasapan çakma ürünlere yönelmeyin. Patlama ihtimalinin sonuçları çok kötü olur. Eğer isterseniz TP-Link ve Xiaomi'nin de 10.000 küsür kapasiteli powerbank'leri var. Onlara da bakabilirsiniz. Ama bu fiyattayken Asus daha mantıklı.

Aklımdakiler kısaca bunlar. 59 TL çok iyi bir fiyat. İhtiyacım vardı böyle bir ürüne ama 100 TL çok geliyordu. Denk gelir gelmez aldım hemen. 99 TL olsa idi almazdım. Eğer ilk başta anlattığım sorunlar sizin için problem değilse sipariş vermenizi tavsiye ederim stok varken. Zira fiyatı artacak. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler