Anomoibuds Capsule Pro IP010-X Kulaklık İncelemesi

Kulaklığın kutu içeriği bu şekilde.
Tasarım : pro olmayan versiyonundan büyük, sebebi de 1000mah bataryası olması. kulaklıkların tasarımı fena değil. lakin tasarım saçmalığı olarak üstlerinde ledler var. 5-6 sn de bir yanıp sönüyorlar kullanım esnasında. bu bayağı kötü bir özellik.

Pil performansı: kesinlikle ama kesinlikle çok başarılı. kulaklıkların pili uzun gidiyor tam bir ölçüm yapamadım maksimum 2 saat kullandığımdan ama kutunun performansı müthiş. en son ne zaman kutuyu şarj ettiğinizi unutuyorsunuz resmen. 1000mah avantajı burada devreye giriyor. 1-2 saatlik kullanım ardından kutuya koyup, tekrar kullanacağınızda açtığınızda tam şarj olduğundan bu döngü birçok kez tekrarlanıyor.

Ses kalitesi: Küçüklüğümden beri birçok marka (profesyonel studyo ekipmanları dahil) kulaklık kullandım, o yüzden ses ile alakalı nedir, ne değildir az-çok bilgim var. Aliexpress yorumlarındaki 1 dolarlık kulaklığa yapılan "airpodsdan bile iyi" tarzı gerçeklik dışı bir yorum değil, gerçek deneyimlerimi aktaracağım.
Basslar doğru kulak ucunu taktığınız takdirde çok kuvvetli. Bass ağırlıklı dinleyiciyseniz sizi memnun edecektir, lakin bir kötü haberim var. Tizler çok kulak tırmalıyor. Telefonların uyarı verdiği ses seviyesi ve üstündeki ses seviyelerde tizler çok rahatsız edici oluyor. O şekilde müzik dinlemek gerçekten çok zor, yorucu ve aşırı rahatsız edici. Ekolayzır kullanmak şart oluyor. Lakin güvenilir ses seviyesi olarak geçen seviyelerde kullandığınız takdirde basslar-midler ve tizler gayet yerinde. Sesleri ayırt edebiliyorsunuz.
Genel olarak bakacaksak klasik müzik performansı ekolayzırsız yüksek seste dahi iyi. Trap-rap performansı orta düzey seste iyi, yüksek seste ekolayzırsız rezalet. Tizden dinlemek imkansız.

Son ekleyeceklerim ise, kulaklık cihazınızla sol kulaklık üzerinden haberleşiyor. Ara ara kopmalar yaşamanız olası. Çinli hanımefendi kulağınız içinde ara ara "left channel" "right channel" derse şaşırmayın, tekrar bağlandığı anlamına geliyor.

Gerçekten indirimdeyken, uygun fiyatlı bulursanız kaçırmayın, lakin şuanki fiyatınını bilmemekle birlikte tam fiyatından almanızı önermem. Türkiye fiyatları ise gerçekten çok uçuk, hayatta haketmiyor o fiyatları.
Beni kendinden soğutan yanları ışığının yanması ve bağlantının arada kopması. Tiz olayı ekolayzırla ayarlansa dahi (ya da sizi rahatsız etmese de) bu 2 olay can sıkıcı.

(bu incelemeyi hakkında hiç Türkçe içerik olmadığı için yaptım.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler