Airties 5650 v2 TTNET modem

TTNET abonleliği sayesinde Airties 5650TT v2 modem, router verdiler. Kutusuna bakınca beş para etmez bir modem hissi veriyor. İçini açınca şaşırdım büyük ama estetik bir cihaz karşıladı.
Airties sayfasında air 5650 var tt olan kısmı ttnet'ten geliyor galiba çünkü özellikleri aynı ama şekli değişik. Doğrusunu söylemek gerekirse tt daha afili görünüyor.

ilk dikkatimi çeken şey mavi usb yani 3.0 🙂 gerçi 5650 usb 3.0 olduğunu kendi sitesinde göremedim. kandırmıyorlarsa 3.0(Galiba kandırıyorlar kutusunda 2.0 yazıyor)

Ledler: Power, Dsl, İnternet, Wan, Lan1,..,Lan4, Wifi, Air Touch(WPS), Usb

Butonlar: Reset, On-Off, Airtouch, Wifi

Power, dsl, reset ten filan bahsetmek sizelere karşı ayıp etmiş olacağı için bahsetmiyorum.

Arayüz elbetteki türkçe. Gayet anlaşılır şekilde her sekme için açıklamar güzelce yazılmış.

Url bazlı filitreleme gördüm, bunu sadece bazı ip ve mac adreslerine yapabiliyor olmakta çok güzel.

Usb taktığınızda olması gerektiği gibi usb ışığı yanıyor, Fat, Fat32, NTFS dosya sistemlerini destekliyor. Tüm etki alanına hitap ediyor. Salt Okunur, Tam Erişim, Paylaşılmamış erişim kontrolleri dışında bir kontrol göremedim. Sadece şunlar erişebilir veya yazmaya yetkilidir gibi detaylı ayarlar yok.
"Medya Sunucu özelliği sayesinde, USB harici diskinizde bulunan resim, müzik, film gibi dosyaları, UPnP AV ya da DLNA uyumlu Medya Oynatıcı (Media Player) cihazları üzerinde izleyebilirsiniz." Deneme imkanım olmadı.

Arayüz menü dizilimi:
HIZLI KURULUM, ANA SAYFA, İNTERNET, VPN, LAN, KABLOSUZ, FIREWALL, NAT, PORT, YÖNLENDİRME, ROUTING, IGMP, QoS, YÖNETİM, DDNS, UPNP, USB AYGITLARI, MEDYA SUNUCU, ARAÇLAR, RAPORLAR

Ayrıca göze çarpan başka bir özellik ise Airties in iddiasına göre:
"Mesh teknolojisi çok katlı betonarme yapılarda ve geniş alanlarda ortaya çıkan sinyal zayıflaması sorununu çözer. Kapsama alanını genişletmek için AirTies Air 5650 ve Air 5650ye Mesh protokolü ile bağlanan AirTies kablosuz tekrarlayıcı cihazlarını kullanmak yeterlidir. Mesh Teknolojisi sayesinde uzun mesafelere ya da betonarme engellere bağlı olarak yaşanan sinyal zayıflaması önlenir. Ayrıca kablosuz kapsama alanı dilediğiniz kadar genişletilebilir." Prefabrikte kaldığım için pek umursamadım 🙂

802.11b/g/n 2.4 GHz

Artıları: Wifi yi kapatma butonu olması iyi, Url bazlı filitreleme çok güzel. VPN olması ülkemiz şartlarında işe yarar. Vlan var.

Eksileri: Zaman ve saat dilimine göre wifi yi yönet kısmı olmasını isterdim, AC değil, birazcık büyük

Her şeye rağmen güzel özellikleri olan bir cihaz. Görünüş olarakta sağlamlık hissi veriyor. Ttnet başarlı bir iş yapmışa benziyor

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler