13 Reasons Why 1. Sezon İncelemesi

(Durumu deneme amaçlı incelemeye dönüştür, geri alınamıyor sitede şu anda. İnceleme değildir, görüş bildirir.)

 

13 Reasons Why dizisini izledim, bitirdim. Düşüncelerimi aktarmak istiyorum. Çok az spoiler içerebilir.

Şu ana kadar komedi türünün dışında dizi izlemeyen birisi olarak az bölüm sayısı ilgimi çekti. Tabii Facebook'ta gördüğüm yüzlerce reklam da yavaş yavaş tohum ekmiş oldu.

İlk bölümü 15 dakika izleyip 2 saat sonra devam ettim. Daha sonra ilk bölümden aldığım gaz ile bir hafta içinde tüm bölümleri izledim. Bu benim için çok büyük bir olay, çünkü aylardır klibini beklediğim bir sanatçının 3-4 dakikalık videosundan bile keyif almama rağmen sıkılıyorum.

Hikayesinden çok bana yaşattıklarına değinmek istiyorum. Çünkü ben bu yazıyı yazarken 4 gün önce bitirmiştim ve hala etkisindeyim. Ara ara açıp aklımdan çıkmayan sahneleri izliyorum. Aynı acıları yaşıyorum.

Hannah'ya yapılanlara gerçek olmamasına rağmen gerçekten üzüldüm. Her kasette sanki ben onun arkadaşıyım, ona yardım etmek istiyorum ama edemiyorum, olanları uzaktan izliyorum gibi hissettim. Son sahnede de ne olacağını bilsem bile sahnedeki ölüm sessizliği beni biraz daha etkiledi. Ulan birşey olsun, vazgeçsin, birisi girsin eve dedim kendi kendime.

Dizideki kötü karakterler bile oldukça gerçekçi. Dizinin genelikle bu karakterlerin aile yaşamlarına da değinildiği ve yaşım da onlara yakın olduğundan arkadaşlarım gibi hissettim. (Kötü arkadaşlar) Biterken okullar tatile giriyormuş gibi oldum. 🙂

Herkese tavsiye edemeyeceğim bir dizi çünkü gerçekten uygunsuz sahneler var. Ama herkese izletmek, o karakterlerin ne yaşadığına şahit olmasını da istiyorum bir yandan. Kitabını alıp okuyacağım. Dizide kitabın tamamını anlatmışlar. 2. sezonda olabilecekler ile ilgili birkaç fikrim var ama ne olursa olsun ilk sezon gibi etkileyici olamaz bence. 2. sezonu yine de heyecanla bekliyorum.
Okuduğunuz için teşekkür ederim.
#13ReasonsWhy #Dizi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Bu ürünle ilgili tüm incelemeler