Paylaş Paylaş

Elgato Game Capture 4K60 Pro MK.2 İncelemesi

Elgato'nun Game Capture 4K60 Pro video yakalama kartı güncellendi ve MK.2 olarak hayatına devam ediyor. Biz de bu güncel modeli inceleyip eski modelle kıyasladık.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Emre @emre1393

  çoklayıcının marka modeli nedir?

 • lterlemez :) :\ :( @lterlemez

  İşte bu, böyle olmalı inceleme videoları: 6:31, 9:50

  • arsoy @arsoy

   Deneyen var mı acaba? Fiyat çok iyi görünüyor.

  • Serhan Sukuroglu @serhan-sukuroglu_1

   @arsoy Dostum ben aldım. Aşağıdaki üründen aldım. Mağaza çok iyi Aras kargo ile gönderdi iki adet ayrı ayrı aldım ikisi de sabah kapımdaydı. Adamlar kargo ile aynı binada mı ne hemen yola çıktı ikisi de.

   Fiyatı çok iyi kaçırma derim.

   https://www.trendyol.com/exeo/4k-hdmi-usb-gamer-canli-yayin-video-capture-karti-p-119252093?boutiqueId=61&merchantId=219627

   Ürün hem ultrawide monitörümde çalıştı ''2560x1080 60 hz hdmi''. Hem 4k çalıştı. 1080p 60 kare atmadan aktarım yaptı. Monitörümde ne renkler görüyorsam. Yayın pc de aynısını gösterdi. Mesala cihazları ayrı hdmi takarak display port ile ultrawide monitörümde 144 hz kullandım. Nvidia surround 3 lü monitörüm var. Nvidia surround kullanmama rağmen ortadaki monitörün aktarım yaptı. Elgatonun yazılımı bazı şeyleri kolaylaştırıyor. Ama kimisi de sistemi yoruyor diyor.
   Ek yazılım kullanmadan ben windowsun ayarları ile hepsini çözdüm.

   İkinci ürünü de evde Yarı profosenel Video camera vardı. Hdmi dan aktarmak için aldım. Sorun yaşamadım. Dediğim gibi hdmi monitöre taktım önce ne görüyorsam bu cihazı yayın pc taktım aynı şeyleri gördüm. Kamera da da aynı performansı gösterdi. Hatta monitörümde hafif titreme yapıyordu. Bu cihazda oda gitti.

   Benim kullanım amacım. 7680x1080 de oyun oynadığım için, Yayın yaparken sistemi yormasıydı. Yayın yaparken sisteme hiç bir yükü yok. İkincisi de tv oynarsam da oarası da min 4k ora içinde aynısı geçerli. Birde yarı profosenel kamera aktarcak mı felan için aldım. Belki elgato vs de alırdım. Ama ultrawide olayı beni çok düşündürdü. AVR ses sistemi vs çok düşündürdü. Hiç bir incelemede denk gelemedim ultrawide, Avr, Nvidia surround aktarım yapan. Yazı olarakta avermedianın denk geldim. Oda hangi modelini kullanıyor yazmamış. O yüzden bu yazım bu arkadaşlara yardımcı olacaktır. Genel olarak görüntü kalitesi monitörümde ne görüyorsam 1080p 60 karade obs aynısını gördüm. Ekran atlama yapamadı. Sesin mono olması canımı sıktı. Çözümü var mı kurcalamadım. Varsa yazarım.

   Eksiklere gelirsek.

   1. eksiği sesi mono olarak aktarması. Çok kafayı takanlar lan üzerinden stereo ses aktarabilir. Yazılımlar var. Kurcalasam belki sorun çözülür. Benim kullanımda çok önemli değil.

   2. Cihaz ısnıyor. Ama 60 dereceden sonra arızalanıyormuş. Kitapçığında öyle diyor. Birde max volt 5 volt 7 amp diyor usb 2 desen amp düşük 3 desen yüksek. 5 volt 7 amp bulmak zor geldi. Usb 3.0 bağlayarak kullandım şimdilik sorun yok.

   3. Yayın pc ekranında delay oluyor. Usb yayın pc bağladım. OBS ekranından oyun oynayanlar var öyle bir niyetiniz varsa delay var. O ekrana bakım kullanılmayacak bir delay değil. Sanki eski tip tv de oyun oynuyormuş gibi bir delay. Hdmi girişinde delay yok. Pasif aktarıyor aktif değil.

   3. Bazen alt t ap masa üstüne geçerken yayın olmayınca tv lerde kırmızı yeşil mavi gibi renk geliyor. Oyuna girerken felanda yapıyor. O pek hoşuma gitmedi. Ama onunda gözükmesini istemiyorsanız. o araya geçiş sahnesi kullanarak. atlatabilirsiniz. Onu kapatmanın bir yolu olsa güzel olurdu. Keşke siyah bir şey görülse. Keşke o resmi biz yükleyebilsek.

   Sizin için tek bir sorun var oda, Sesi mono vermesi. Stereo kayıt almıyor. iki kulaklıktan da aynı ses geliyor. Onunda çözümü var. Biraz uğraştıracak işler.

   Uzun süre kullanmadım. Daha yeni aldım. Ürün arızalanır mı daha büyük sorunlar yaşamıyım bilmiyorum.