Zorlu'dan elektrikli araç saatlik kiralama modeli gelmiş 🙂 Uygulama bence çok mantıklı ama fiyatlar çok yüksek gibi geldi. İleride bu sistem yaygınlaşırsa ulaşım maliyeti taksi ücretlerinin altına bile çekilebilir. Bakalım ilginç bir girişim, umarım ekonomik bir seviyeye gelerek yayılır.

http://www.electrip.com.tr/

#HaftalıkGündemeMalzeme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Serkan Özer @serkanozer

  Elektrikli olmasada normal araba için yapılmışı var.

  İstediğin yere çağırıp işin bittiktensonrw istedigin yere birakiyon felan hic denemedim

  • Kadir @abdlkadrergin

   Bu da iyide hocam da gelecek elektrikli diyoruz ya ileriye dönük güzel bir uygulama bence.

   Yalnız bazı handikaplar var. Misal baktın bir araç Kadıköy sahilde, iki saatlik bir işin var, verdin ücretini, uygulama ile açtık kapıyı, birde baktın eee şarj bitmiş 🙂 ne olacak şimdi, hadi en yakın şarj istasyonuna gittin diyelim şarj süresi uzun? işini de halledemedin. 2 saat ücreti ödedin şarj süresi kira süresinden yiyecek mi? gibi handikaplar. Gerçi bu uygulama şu an sadece Levent199 çalışanlarına diyor da kamuya yayılınca bu sorunlar baş gösterecektir.

 • ilker @gilker

  saatlik iş görmesi açısından biraz iş görürür 1 saat turla bırak 50TL 2 gün kiralama 1000TL oha

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  BMW 'nin olan Drivenow! 'i kullaniyorum bir suredir. Fiyati pahali gibi olmakla beraber, burada avantajlari sehir merkezinde her yere ucretsiz birakabilmek. 3 saatlik otopark ucretinin 1 gunluk araba kirasindan pahali oldugu yerlerde cok ise yariyor.