Vay vay @asaltek 🙂 DH de

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Eskiden buralarda baya aktifti sonra azaldı baya pek uğramaz oldu. 🙁

 • ismail ozan izci @asaltek

  Evet, 🙂 yakalamışsınız, o zaman ben de biraz içimi dökeyim;

  Bir zamanlar gerçekten oldukça aktiftim dh forumda, çok eski üyelerdenim, keyifle kullanıyorum, halen. Son zamanlar bozulma olduğundan bahsediyorlar ama, ben bunu fark edecek kadar aktif değilim artık. 40'a merdiven dayamış ve hayat koşturmacasından ötürü, sadece işim düştüğünde bakıyorum ve çoğu zaman da yorum yazmıyorum artık. 35'inden sonra, işlemcisi 2gram fazla ağırmış, 10 tane pikseli daha hızlı gösteriyormuş, pek önemsemediğimi farkettim. 6 senelik bilgisayarımla, 720p'de full görsellikte, oyunlarımı oynayabiliyor, üretimle ilgili her işimi de yine aynı donanım ile yapabiliyorum. galaxy J7-2016 için, "vay be ne güzel telefon yapmışlar" diyerek, oldukça keyifle kullanıyorum, bana gerekli olan tüm işimi yapıyor. sağlam kalırsa, herhalde 2020 'de, j7-2019'a geçerim tahminen. Alanlara itirazım yok ve ayıplamam kesinlikle, o kısım yanlış anlaşılmasın, ben de 10 sene önce, gramına, pikseline kadar bir mıdım mıdım incelerdim, bu bir hobisel faaliyettir bence, yaşama renk katan.
  Oyunları da en az 1-2 sene geriden takip ediyorum ve satın alımları sadece indirim zamanı yaptığımdan, benim için hiç bir oyun 300-500 TL değil, en iyisi 35-40 TL. Her büyük steam indiriminde de en az bir oyun satın alırım ki, o keyfi herkesle aynı anda yaşayabilmiş hissini tadayım, benim için panayır zamanlarıdır çünkü o indirim günleri.

  İnternette @asaltek görürseniz, o benim. twitch'te de oyun yayınları izliyorum, ama orada bu isimle trollük yapamadığımdan 🙂 , alakasız bir nickname ile günde saatlerce izliyorum, tv izlemiyorum artık, yorum yazarım, hafif trollerim de 🙂 stres atmak için, saygısızlık yapmadan tabi. İzlerken bir taraftan da, zımparadır, tasarımdır, lehimdir, %90 mutlaka bunlardan birini yapıyorumdur. Arada bu yayıncılardan kendime göre en iyilerine (abone sayısı anlamında değil), en düzgünlerine, bana çalışırken en keyif verenlerine, arada anahtarlık vb. şeyler yapıp hediye olarak yollamam da bundandır, vefa borcumu ödemek adına, vicdanımı rahatlatır, destek olduğumu düşünürüm. Bağış yapan biri de değilim, işte ödemeyi böyle yapıyorum. TS de bunlardan biriydi.

 • ismail ozan izci @asaltek

  Şunu da belirteyim; TeknoSeyir sosyalde beni etiketleyerek paylaşılan yorumların tekini bile kaçırmıyorum, yardımım dokunur mu acaba diye bakıyorum, cevap yazıyorum mutlaka. Sonuçta günde 100lerce mesaj alan biri değilim, ilgilenebiliyorum, sakin bir hayatım var. Ama bazen bilmediğim, tecrübemin olmadığı konular olabiliyor, o zaman bilerek cevap yazmayabiliyorum, görmezden geliyormuş gibi olmuyordur umarım, bilginiz olsun. Ben hep buralardayım, e-posta'lar dahil, iletişime geçmekten çekinmeyin. info@asaltek.com

  • Orcun @orcun

   Estağfurullah dostum, biz bakma yazıyoruz ama öyle yargılama maksatlı değil, iyi niyet sadece hani eskiden neredeyse hergün işinle de alakalı paylaşım yapıyordun, ondan yani yoksa tabi herkesin işi var gücü var, gayet normal. Bu arada DH'de arkadaş olarak ekledim. 🙂