Bugün yeni ipadleri inceledim biraz. Gerçekten güzel cihazlar olmuş. Uygulama geliştirip app store yüklenebilseydi, mac alma düşüncemi direk ipad'e çevirirdim.
#Apple #iPadPro

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

   Son bükücü. Patlayacak diye korktum 😱

  • erinceray @erinceray

   Adamın amacı test yapmak. Alsam dahi birincisi asla kılıfsız ve kalın(temperli camsız) kullanmam. Bizim ülkemizde bu tip ürünler az para değil. Aldığınız zaman aşırı dikkatli ve korumacı olmalısınız. Bu sadece apple için değil tüm elektronik cihazlar için geçerli.

  • Yıldırım Yiğit @blitzhan

   @hamitozlu Ülkemizdeki fiyatları baz alırsak 5500TL (özelliklerine göre yukarı doğru gidiyor fiyat) verdiğimiz bir cihazın bu kadar kolay "ikiye bölünmesi" kişisel olarak çok önemli bir tercih nedenidir.

  • Orcun @orcun

   @blitzhan O zaman hiç 20 bin liralık msi şu bu notebook kullanmayın ona da sonuçta 20 bin verdiniz ama menteşesi bundan kolay kırılır, tek hamlede hemde cart diye gider. Adamlar 5 küsür mm incelik yapmışlar ona göre tasarım + donanım ekran koymuş şu bu e bir zahmette kırılsın. Dayanıklılık ön plandaysa gider özel dayanıklı vs. kılıfıyla alırım öyle takılırım.

  • Yıldırım Yiğit @blitzhan

   @orcun Dediğiniz kadar kolay kırılıyorsa evet msi almam.
   Bir ürünü bütün olarak değerlendirmek gerekiyor. Sadece iyi donanım güzel ekran var diye bir ürün alınmaz. Ürünün fiziksel dayanıklığı çok önemlidir. Elinden kayar düşer, senin elinden düşmez bir arkadaşının, eşinin, dostun kullanırken kayar düşer.
   Benim için 5500TL yüksek bir mevla, ülkemizdeki ortalama gelir durumunu düşündüğümüzde bir çok kişi için çok yüksek bir miktar.
   Bunları görmezden gelip sadece güzel donanım var deyip, ince olmuş tabi ki dayanıksız olacak demek fanboyluktan başka birşey değildir.

  • Orcun @orcun

   @blitzhan Kırılıyor çünkü dayanıklı değil. Çünkü hem donanım koyuyorlar hem ince olsun hafif olsun diye malzemeden kısılıyor birde anakarttan menteşe sistemi destek alıyor açarken kırdın mı anakartta gitti hop çöpe, bana böyle çok asus cihaz geldi mesela asus gitmiş destek alsın diye anakarttan menteşeyi ieçrden bağlamış e sonuç çok kötüydü. Ben düşüpte sağlam kalan bir notebook hatırlamıyorum, bin liralık bile olsa 15 20 bin liralıkta olsa düşerse pert. Çok çok nadir panasonic işte toughbook falansa onlar dayanıklı oluyor o kadar.
   https://www.youtube.com/watch?v=8S7jkomlHTQ
   Mesela gene o kadar düşmeye vs. iyi dayandı ipad, sonuçta bu iş tasarımı da etkiliyor. Yukarıda dedim panasonic diye ama bakın hangisinin tasarım güzel ? kaba değil ? hepsinin neredeyse kötü ve kaba duruyor. Sanki 20 yıl öncesinin cihazıymış gibiler öyle değil mi ?
   Ipad olsun ne olursa olsun yeni samsung'un tabletide olsun, adamlar içine gidiyor güzel donanım koyuyor, o güzel ekranları koyuyor ama dayanıklılığı düşünmüyorlar. Sadece tasarımı görüntüsü özelliğine bakıyorlar o kadar. yapacak birşey yok benim gibi ipad yada benzeri tablet kullanıyorsanız kılıf mecbur. https://teknoseyir.com/durum/920696 Mesela benim ipad'de bu kılıf var çok kaba duruyor ama düşmelerden de en iyi koruyan kılıf bu, basit kılfılar yanları açıkalr vs. koruyamıyor.

  • Yıldırım Yiğit @blitzhan

   @orcun Dediğinize katılıyorum. Hem ince tasarım ile yüksek kaliteyi bir arada sunmaları zor.
   Dayanıklığı arttırmak amaçlı kılıf kullanmak bu tür bir düşüşte cihazı çok büyük oranda koruyor.

   Ancak dayanıklı bir kılıf taktığında cihazın o inceliği, tasarım güzelliği ortadan kalkıyor. Cihaz kalınlaşıyor. Bu seferde cihazı ince şekilde kullanamamış oluyorsun.

   Benim iPad Mini 3 cihazım var, ilk çıktığında almıştım. Kılıfsız kullanıyorum. Her gece uyurken, yatağımın köşesine dayayıp video izlemek nerede ise her gün yaptığım bir olay. Sabah kalktığımda cihazı birçok kez yere düşmüş, kenara sıkışmış yada altımda kalmış şekilde buldum. Ancak cihazda herhangi bir kırılma yada burkulma mevcut değil.
   Benim bahsettiğim dayanıklılık, kırılmaz olsun, parçalanmaz olsundan çok, bu kadar basit kırılmaması.

  • Orcun @orcun

   @blitzhan İşte kötü yanı da o malesef tasarımı baltalıyor. Ama işte en azında kedi medi çarpar devirir uyurken dönerim altımda kalır ekran mekran kırılır korkum olmuyor. Eski ipadler daha dayanıklı hani şuanki prolara göre daha iyiler o bariz belli, apple işte seneye güncellerken ipad'i daha dayanıklı deyip kıvıracak gene 6'da biliyorsun yamuluyor diye telefon 6s'de materyali değiştirdiler falan. 😀

 • erinceray @erinceray

  @orcun benimyukarıda yazdığım durumla ilgili bir Bilgin var mı?

  • Orcun @orcun

   Uygulama geliştirme işini apple daha getirmiyor görünüyor ama ufaktan kalemi çoklu işlemi type-c vs. üretim cihazına da kaydırıyor. Belki macbook'un kısıtlı geliştirme araçlarını ipad'e de verebilir ?