@msfthaber beni mi engellemiş yoksa hesabı mı silmiş acaba ? Oturumu kapatıp baktım yine bulamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • scorptr @scorptr

  Bendede bulunamiyor dedi hesap gitmis sanirim

  • Orcun @orcun

   Gidiyorum dedi ve gitti, neden vs. belirtmedi.

  • tolgaaaltas @tolgaaaltas

   Silerken açıkçası bilerek bir açıklama yapmak istemedim çünkü bu durum MSFThaber hesabını farklı şekilde değerlendiren kullanıcılar için "ajitasyon" olarak değerlendirilebilirdi. Ben bunun oluşmasına zemin hazırlamak istemedim. Hesabı silerken gönderilerin altına gelen yorumları okurken de çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Sevmeyen kadar sevenin de olduğunu görmek beni bir nebze iyi hissettirdi. Basit bir hoşçakalın yazarak ve dikkat çekmeyerek ayrılmak MSFThaber hesabı için en iyisiydi diye düşündüm.

 • ozmo @ozmo

  bende engelliydi başka bir yayının burada bulunması bana tuhaf geliyordu.

 • tolgaaaltas @tolgaaaltas

  MSFThaber hesabını silmek zorunda kaldım çünkü TS kullanıcılarından çok fazla olumsuz geribildirim geliyordu. Özellikle buradaki paylaşımların reklam olarak algılanmaması için özel özetler hazırladık en başından beri ancak yine de böyle bir algı oluştu. Bu durum da açıkçası beni biraz rahatsız ettiği için 3 yıl önce sildiğim bireysel hesabımı tekrar açmaya yöneltti. Windows 10 ve Microsoft hakkındaki tüm sorularınızı yine bana bu hesap üzerinden sorabilirsiniz. MSFThaber hesabında olduğu gibi can-I gönülden her zaman yardımcı olurum.

  • Orcun @orcun

   Bende diyorum bu birine çok benziyor ama çıkartamıyorum, sen deyince şimdi taşlar yerine oturdu.

  • Erdem Özkır @erdemozkir

   Hocam meyve veren agac taslanir , ciddiye almayin herkesi herseyi , ts videolarina bile dislike atanlar var LP nin bu isi birakmasi lazimdi ciddiye alsaydi

  • okanaytimur @okanaytimur

   Web sitenizi RSS üzerinden takip ediyorum. Doğrudan belli bir konu üzerinde özelleşmiş paylaşımlar iyi oluyor. Yenilikleri takip etmek kolay oluyor.
   Geçenlerde bahsetmiştiniz Windows 10 da Light Mode gelecek diye. Windows 10 LTSC 1809 kullanıyorum onda bulamadım. Nasıl aktif edebilirim diye soracaktım.

  • Melburg @melburg

   @orcun Tolga eskiden de burada vardı bir ara gitmişti msft ile geri gelmişti şimdi yine kendisi geldi 😀

  • alipektas @alipektas

   Benim anlamadığım, reklamınızı yapsan ne olacak? Kötü bir şeyin reklamını mı yapıyorsun ki? Ya da reklam yaparken rahatsız mı ediyorsun veya akışı kirletmek falan? Ben bunların hiçbirine şahit olmadım şu ana kadar. Senin davranışının da şu konudan eleştirilecek bir yanı var:
   Hesabı silmeden de paylaşımları durdurabilirdin. Sonuçta bir dolu yorumun, paylaşımın vardı sitede bilgi değeri olan. Onların hepsi çöpe gitti yani, bence o kadarına gerek yoktu.

  • tolgaaaltas @tolgaaaltas

   @orcun Eski TS döneminden mi hatırladınız yoksa MSFThaber'den mi merak ettim açıkçası. 🙂
   @erdemozkir MSFThaber, Microsoft Türkiye'nin Windows Elçileri projesi ile beraber açılmıştı ancak 11 ayın ardından o proje iptal edildi. MSFThaber'i ilk yayına alırken kar amacı gütmemesi, reklamsız olması ve clickbait başlıklar içermemesi gibi kriterler koymuştum kendime. Şimdi hala bu kriterleri uygulamaya çalışıyorum. Sitede banner yok değil, var ancak bunlar tamamen gönüllü olarak destek verdiğimiz uygulamalar veya kullanıcıların ilgilerini çekebilecek Microsoft ürün ve hizmetlerinden oluşuyor. Durum buyken burada reklam yapıldığına dair imalar görmek hem benim motivasyonumu bozuyor, hem de onurumu kırıyordu açıkçası. Murat Gamsız için Levent Pekcan yorumlar hakkında çok sabırlı olduğunu söylüyordu. Muhtemelen bu durum gerçek; çünkü ben bu tür yorumlara kar amacı gütmeden yayın yaptığım için katlanamadım. Microsoft ve Windows 10 hakkında düzenli yayın ve rehber hazırlayan başka bir bu denli yayın yapan yer var mı bilmiyorum. İllaki vardır kendi yaptığım şeyi büyütmek için söylemiyorum bunu yanlış anlaşılmasın, ancak arama sonuçlarına baktığımda genellikle webmaster arkadaşlar tarafından arama sonuçlarında öne çıkmak için hazırlanmış siteler görüyorum genellikle. Bu yorumunuz beni çok onurlandırdı, çok teşekkür ederim güzel mesajınız için.
   @okanaytimur Bu özelliği henüz 1809 güncellemesi ile deneyimleyebilmeniz mümkün değil. Microsoft'un 2019'un ilk yarısında çıkaracağı 19H1 kod adı ile geliştirilen yapısı ile yalnızca deneyimleyebilirsiniz. Bu yapıyı da Windows Insider Programının "Skip Ahead" veya "Fast" seçenekleri ile elde edebilirsiniz. Dediğiniz gibi; belirli bir marka veya hizmetlere odaklı servisleri bu tür yayınlardan takip etmek keyif verici. Ben de keyif aldığım için tamamen gönüllülük esaslı olarak yayın yapıyorum. Yorumunuz beni çok sevindirdi.
   @Melburg, Biz o zaman yanlış hatırlamıyorsam sitede bulunan bir haksızlık üzerine dört beş kişi olarak hesaplarımızı silmiştik. Şimdi o haksızlığın temeli de ortadan kalmış gözüküyor. 3 yıl boyunca burayı uzaktan takip etmek benim için zordu açıkçası ancak geride kaldı. 🙂
   @alipektas Elbette eleştirebilirsiniz ve bir konuda haklısınız; yaptığım yardımlara ait veriler de silinmiş oldu. Ancak iyi yönünden bakalım, hala buradayım ve bana Microsoft ve Windows 10 konusunda istediğiniz soruları sormaya devam edebilirsiniz. Yardım etmekten asla şikayetçi olmadığımı MSFThaber hesabında görmüşsünüzdür. 🙂

  • arsenik @sha-2

   @melburg bende hatırlıyorum hatta bir ara radyo falan açılmıştı sanki karşılıklı diyalog falan dönüyordu. Orçun bilir

  • Orcun @orcun

   @tolgaaaltas Eski tabi ki. 😀

  • tolgaaaltas @tolgaaaltas

   @sha-2 Evet, o dönem TS'de çok fazla şey yapıyorduk. Melih, Atom, x86basedhuman ve daha niceleri ile @teknoradyo yayınları gerçekleştiriyorduk. #teknohaber ile düzenli olarak görseller düzenleyip haberler çeviriyordum. Çok aktiftik yani o grup ile üç yıl öncesinde.
   @harrower Güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim, umarım iyi dilekleriniz bir gün gerçeğe dönüşür. @buraktheweekender'ın da sık sık dediği gibi; oyunları çok sık takip etmiyorum ancak sizin Uğur Yurtsever ile olan muhabbetinizden büyük keyif alıyorum. Ve unutmadan; dinlerken elbette oyunlar hakkında bilgileniyorumda. Daha önce belirtme fırsatı bulamamıştım MSFThaber hesabı ile, tüm programlar için elinize, dilinize ve emeğinize sağlık. Plus'ın en güzel kattığı şeylerden birisisiniz. 🙂

  • Orcun @orcun

   @sha-2 Radyo olaylarını az hatırlıyorum ama daha çok aklımda Lumia telefonlarından kalmış, sene tabi 2014 2015 falan her halde ?

  • arsenik @sha-2

   @orcun 2015 olabilir ben de hatırlamıyorum tarihleri.

  • Orcun @orcun

   @sha-2 Bende pek artık eski şeyler kalmadı, mesela bulsan çok eski yorumumu bu ne ya derim hatırlamıyorumdur bile, ama çok böyle gidenler oldu, aktif üyeler gitti yani @x86 bakma adam gidiyor geliyor ama öyle gidipte hiç gelmeyenlerde var. Mesela kızdı yönetime vs. adam sildi yazdıklarını incelemeleri vs gitti.

  • Melburg @melburg

   @tolgaaaltas zamanında e3 için radyo yapmıştın diye hatırlıyorum 😀

  • tolgaaaltas @tolgaaaltas

   @sha-2 @orcun evet 2014-2015 döneminde sosyal yeni açıldığı zaman yine Windows hakkında yardımcı oluyordum ancak o zaman dediğiniz gibi Windows Phone ağırlıklı idi.
   İşte biz o zaman yönetime değil ama yönetimin şimdi söyleyip gereksiz yere polemik yaratmak istemediğim bir tutumuna tavır alıp hesaplarımızı silmiştik 4-5 kişi olarak. O zaman gönderiler, yorumlar, incelemeler ve takipçiler gitti tabi. Ama olsun, yine TS'ye içerik olarak elimden geleni katarım.
   @melburg Evet, E3 için yayın yapmıştık doğru. 😀

  • Orcun @orcun

   @tolgaaaltas Bende telefon öneriyordum ya, işte lumia 520 modaydı çok ucuzdu falan onu hep önerirdim. 😀

  • tolgaaaltas @tolgaaaltas

   @unicornknight Teşekkür ederim güzel yorumun için, Microsoft'un eleştirilecek çok yönü var senin de belirttiğin gibi. Ben de elimden geldiğince eleştirmeye çalışıyorum. Bazen ben de verilen kararları anlamakta güçlük çekiyorum ama yapacak bir şey yok; Microsoft kültürü bu. 🙂