İlk Navi GPU 40CU'e (2560SP'e) sahip olacakmış. Vega56 civarı/belki üzeri bir performansı orta-üst sınıfta sunacak yani. Bir de Navi ile gelen belki de en önemli şey, GCN'den uzaklaşılıyor ve GCN'in 64CU (4096SP) limiti ortadan kalkıyor. Yani en üst seviyede 4096 üzerinde SP barındıran chipler görebileceğiz. #HaftalıkGündemeMalzeme #HaftalıkGündemDeğerlendirmesi

Exclusive: First AMD Navi GPU Will Have 40 CUs And Is Codenamed Navi 12

So I have an update on the AMD Navi GPU front. I have been informed that AMD has finalized the first Navi design and codenamed it Navi 12. We also know that the GPU will have 40 CUs. If the ratio of...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Muhammet UÇAR @haypurtiryading

  Güç tüketimi belli değil. 7nm değil. Teknolojiyi ilerletemediler. 7nmyi 2020-2021 gibi çıkaracaklar diyorlar. GCN'den beri ne ekmek yediler ya. Amd'yi severim ama çıkan aletler fos. Vaatler boş.

  • Orcun @orcun

   R9 serisinden beri performans adına zaten ne konabildi ki ? ki aradan 290'ı kastedersek 2013'de duyuruldu vs. işte temizinden 6. seneye girecek. 6 senede amd ekran kartı konusunda ne yapabildi ? güç tüketimi azaldı galiba ? e rakibe bakalım, nvidia 2013 gibi gtx 780'i duyurdu ve üstüne 900 serisini 2015'de sonra 1000 serisi derken rtx'e geldi, adamlar çekinmeden 4K oyun şu bu diyorlarken başka boyuta geçmişlerken rakip olduğu yerde sayıyor. Ve bakın yani 700 serisinden 900'e sonra 1000 serisine geçişte ne kadar performans artmış gözlemleyin. Bunun yanında da güç tüketimi kademeli olarak azalmış öyle değil mi ?
   bazıları diyecek ki '' e amd ne yapsın bir yandan cpu bir yandan gpu nasıl yürütsün '' abicim o zaman yiyemeyeceğin lokmayı ağzına tıkmayacaksın öyle değil mi ? bırak ati ati olarak kalsın sen amd olarak cpu yap sat, atiyi niye alıyorsun ? almasaydın.

  • Yiğit @yigit1

   @orcun AMD ekran kartı tarafını bıraktı artık. Yani ne kadar kaynak ayırdılar AR-GE için bilmiyorum ama politikalarını değiştirip, vizyonunu daraltıp konsollara yönelik, APU'ya yönelik çalışıyorlar artık. Ben uzun bir süre AMD'nin Nvidia'ya rakip olacağını düşünmüyorum. Olursa artık Intel olur.

  • Yiğit @yigit1

   @haypurtiryading Yok aslında kullanıcı tarafından değerlendirme yaptım. Anca PS4'e, Xbox'a APU üretirler.