Kafaüstü, kablosuz, kulağı saran, çok aşırı pahalı olmayan kulaklık arıyorum.
Çin işi model pek düşünmüyorum.

#KulaklıkTavsiyesi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • eamedic @eamedic

  Bence bütçeye sınır koyun yoksa range geniş.

 • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

  Profilimde Sennheise hd 4.40 bt incelemsi var bir bakın derim.

 • Orcun @orcun

  Sony MDR-1000X, Sennheiser HD 4.40, Audio Technica SR5 bunlar üzmez.

 • eamedic @eamedic

  Bu kulaklık iyi ama on ear, arkadaş saran istediği için tatmin olmaz.

 • erinceray @erinceray

  @eamedic @orcun @mutlakdeli

  Bütçe olarak kafamda max 1000tl var ama o kadar bile vermek istemiyorum. Şu an bir kablosuz kafaüstü kulaklıklığım var. Ancak dış sesi kestiği için dışarıda kullanmak biraz tehlikeli geliyor. O nedenle kulakiçi kablosuz kullanıyorum. Ancak kafaüstü ile daha rahat edecekmiş hissi var. Ben istiyorum ki dışarıda rahat bir şekilde kullanabilmeliyim. Yukarıdakilerden en uygunu 4.40. Ancak o da çok büyük duruyor. Kulağı saran olsun dedim ama onlarda dış sesi azaltıyor sanırım. Yine demin dediğime gelmiş oluyor. Yukarıdaki jbl'in malzeme kalitesi beni pek tatmin etmedi. Dün mediamarktta bazı mıodellere baktım. Oda vardı.

  Sony xb650bt nasıldır?

  • Gökhan Bilgin @mutlakdeli

   4.40 da telefon gorusmesi yaparken mikrofon yardımıyla dış ortam sesininiceri veriyor. Ama müzik dinlerken sesi ciddi manada kesiyor evet.

  • Orcun @orcun

   Kulaklık ayakkabı gibidir. Ucuz alırsan yarı yolda bırakır, pahallı alırsan gideceğin yolu rahat almanı sağlar. Aynı şey kulaklık içinde geçerlidir, ucuz alırsın pil ömrü üzer, malzeme kalitesi üzer, ses kalitesi üzer, vs. vs. vs. 1000 liraya alacağın marka bir kulaklıkla bunları pek yaşamazsın.
   XB serisi eski bir seri bu arada sony yeniledi tasarımları değişti vs. en son 1100 liraya ben MDR-100ABN kullandım hani almak istedim ne yalan söylyieyim çok rahat ve ses kalitesi çok iyiydi. Hani eline alıyorsun malzeme kalitesi o sana verdiği his bile güzeldi.

  • Orcun @orcun

   @mutlakdeli Bu arada onuda demek lazım, kulağı komple içine alan yani over ear dedikleri tip bunlar, anc olmasa bile dış sesi çok büyük oranda keserler. Gene de kulak üstü tipte yani on ear lazım onlar kulağın çervesinden değil üstünden baskı kurar kepçe kısmını ama içeriye almaz. Ha ses kalitesinde ama fark olur izolasyonları zayıf çünkü yapısı itibariyle üzebilir.

  • erinceray @erinceray

   @orcun Ben de o yüzden biraz kafam karışık. Ne almalıyım bilmiyorum sanki biraz. Bu gidişle tekrar evdekini alıp kullanmaya başlayacağım dışarıda.

  • Orcun @orcun

   @erinceray Evdeki hangi model bu arada ? sony centerlarda teşhirde kulaklıkları oluyor denemek istersen yada d&r'da mutlaka var veya mediamarkt zaten biliyorsun orada da varsa deneyebilirsin. Resim ile ayrımını ekliyorum kafa üstü kulağı içine alsın dersen sağdaki gibi olur dışarda bunla gezersin ama dış sesi duyman çok zor, yapısı gereği amaç zaten seni dış sesten izole etmek, öbürlerinde ise taşınabilir dış ses gelsin biraz muhabbeti oluyor. Dışarda illa kullanacaksan beni o kadar dış sesten kesmesin dersen o zaman soldaki tip lazım.

  • erinceray @erinceray

   @orcun Evde beats studio wireless var. 3-4 yıl önce almıştım. Apple benden sonra iki defa yeniledi. Kurdan da dolayı 1000tl arttı. Ondan memnunum. Bir sorunum yok. Şu an kulakiçi kablosuzu işe gidip gelirken serviste ve dışarıya genelde tek çıktığımda takıyorum. Kulakiçini iş dışında kullanıp serviste vs içinde beats studio wireless mi kullansam acaba?

  • Orcun @orcun

   @erinceray Bende 1. gen studio var, şöyle diyim 200 300 400 liralık sony olsun ne olursa olsun kalite olarak dövüyor. Malzeme kalitesi işte konforunu zaten saymıyorum bile ki sendeki yeni nesil sayılır. Hani 300 400 liralık tatmin etmez. Kulaklık malesef böyle kötü birşey iyisine alışırsan yandın.

  • erinceray @erinceray

   @orcun Birde kablosuzluuğa alışınca kablolu olanlara bakmak gelmiyor. Çünkü onun konfor ve rahatlığına alışıyorsun.

  • erinceray @erinceray

   @orcun Bats ep modelini denedim dün mediamarkta. Bunun kablosuzunu çıkarsalar 200-300 daha pahalı olsa süper olurmuş.

  • Orcun @orcun

   @erinceray Öyle tabi kablosuzluğa alışınca rahatlığı başka birşey. PC'de mesela oturuyorsun tamam ama kablolu kullanmak işkence oluyormuş bende kablosuz'a geçince anladım. Mobilde mesela daha rahat ama işte şarj olayı var. EP güzel onu bende denedim alacaktım ama kablolu diye istemedim. Birde studio var dedim ne gerek var ? almadım. Ama öyle sony olsun işte başka güzel marka olsun kalite anlamında uygun fiyata üzer. Biraz işte parayı göstermeniz lazım. 🙁

 • homerusan @homerusan

  jabro revo wireless kullanıyorum çok memnunum... Türkiye de 1000TL yede var 500TL yede satılıyor. saçma bir fiyatlandırması var. 400TL ye almıştım vaktinde vatandan.