Herkese merhaba. Şöyle bir sorunum var, çözümü hakkında yardıma ihtiyacım var. Bilgisayarıma bir monitör ve tv bağlı. Sadece monitör bağlıyken ve pc açıkken, hdmi ile tvye bağladığımda iki ekranda da görüntü alabiliyorum her şekilde. Ancak, pc kapalıyken eğer tv bağlı ise görüntü gelmiyor. Monitöre de görüntü gelmiyor. Sadece tv bağlıyken pcyi açtığımda yine görüntü gelmiyor. Kabloları tak çıkar yapsam da gelmiyor. Pcyi kapatıp, sadece monitörü bağlayıp açtığımda görüntü geliyor. ondan sonra tvyi bağlayabiliyorum. Monitörde dvi-vga var. Dvi ile bağlı. Tvye de hdmi ile bağlı. Ekran kartı gtx 950. Sizce çözüm nasıl olabilir..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Serkan Topoğlu (Nakres) @serkantopoglu

  Merhaba,
  Ekrankartlarında normalde cihaz açıkkan görüntü kablosu takarsan görüntü vermeyebilir. bu özellikle 9 serisi ve 10 serisi kartlarda mevcut. fakat pc kapalı 2 cihazda bağlıysa normalde cihaz açılınca 1 tanesi görüntü verir diğerini ekran ayarlarından açman gerekir

 • barisgnct @barisgnct

  2 cihazda bağlıyken açtığımda 2sine de görüntü gelmiyor. aynı durum işyerinde de geçerli, ama orada monitöre veya tvye görüntü geliyor. oturum açınca diğerine de görüntü geliyor.

 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Aynı şekilde DVI-monitör ve HDMI-TV şeklinde bağlı yıllardır, bu sorunu bir kere bile yaşamadım. Hatta PC çalışırken birini sökersem diğer hemen tek ana ekran oluveriyor, bütün pencereler ona geçiyor, diğerini geri taktığımda iki monitörün de konumu daha önce ayarladığım haline dönüyor. Bir tek oturum açma ekranında sadece 1 numara verilmiş monitöre görüntü geliyor ama oturum açtıktan sonra kaç tane taklıysa ona göre otomatik yerleştiriyor Windows. Windows'tan ziyade sürücü kaynaklı olabilir diye düşünüyorum o yüzden.