Aramızda Monster laptopu olanlar bir bakabilir mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • sawgent @sawgent

  Direkt yazsaydın şimdiye cevabını bile almış olurdun.

  #monsternotebook ve #monster etiketlerine de bakabilirsin.

 • Aziz @aziz

  @six @sawgent Kardeşime Monster'ın Tulpar serisinden olan V17.1'i almayı düşünüyoruzda bu markayla ilk ilişiğimiz olduğundan tecrübe edenlere markayı sormak istedim özellikle son zamanlardaki laptop gamında baya iyi görünüyor. Piyasanında biraz altında olması beni düşündürüyor sadece sorun yaşayan var mı hiç?

  • sawgent @sawgent

   G-sync sorunu yaşadım. Denetim masasında ayarları görünmüyordu. Uzaktan bağlanıp düzelttikleri bios'u yüklediler. Sorun çözüldü.

   Ekranın her sabah ve akşam kapanıp açılmasından mütevellit menteşenin ordan geçen görüntü kablosu içerisindeki 7-8 ince kablodan birisi koptu ve ekran ışığı gitti. Kendim komple dağıtıp o ince kabloyu lehimleyerek tekrar toparladım ve sorunu çözdüm. Garantisi de vardı ama uğraşacak zamanım yoktu şantiyede olduğum için. Sonra aliexpress'ten bir tane ileride sorun çıkartma ihtimaline karşı sıfır aldım aynı kablodan 40TL civarına.

   Fiyatının düşük olması malzeme kalitesinin biraz daha düşük olmasından kaynaklanıyor. Yoksa içinde kullandıkları malzemeler diğer hepsinin kullandığı intel, nvidia vs

  • Aziz @aziz

   @sawgent Malzeme kalitesi olarak gittim, Asus'a Msi'a da baktım lakin ciddi bir kalite farkı göremedim mağazalarda. Hatta tam tersi Monster'da alimünyum fırçalı yüzey felan baya iyi geldi gacır gucurda etmiyordu üstelik acaba kaliteyi artırdılar mı dersiniz?

  • Six @six

   Sorun yaşanması durumunda değişim kabul ediyorlar. Son zamanlarda her ne kadar şikayetler artsa da o konuda iyiler. Benim laptopu aldığımdan beri space tuşunun led ışığı yanmıyor ama bunun için uğraşmak istemedim. O şekilde kullanıyorum. Alır almaz yapılacak ilk şey ekranda ışık sızması veya ölü pixel var mı diye bakmak. SIk karşılaşılan sorunlar bunlar. Buna ek olarak bios güncellemesi desteği yok. Hatta güncel sürücü desteği bile yok. Sitesinde aylar öncesinden kalma sürücüleri hiç güncellemezler. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

  • sawgent @sawgent

   Modeline göre değişiyor diyebiliriz. Bende Tulpar T7 v12.1 var. Plastik kasa.