#WorldofWarShips'e birkaç gün önce başladım. Youtube'daki Büyük Beyaz Filo kanalının etkisiyle Japon Kruvazör ağacından ilerliyorum. En son Kuma kruvazörünü açtım.
Japonların torpidoları manyak etkili. Maçın birinde 12 torpido fırlattım ve 8 isabetle 40 bin hasar verdim. İlk görseldeki maçta Kruvazör taktiği gereği kendimi pek göstermeden, yükseltilerin arkasından taciz ateşi tarzı etraftakilere sıkarak ilerlemek istedim ama bir düşman zırhlısı ile bir düşman kruvazörü dibimde bitince başa gelen çekilir dedim ve saldırıya geçtim. Önce zırhlıyla uğraşmak zor diye kruvazöre odaklandım. Ana bataryalarla patlayıcı mermi sıkarak bayağı canını götürdüm. Sonrasında da atmış olduğum torpidolar işini bitirdi. Ardından daha zoru olan zırhlıya geçtim. Zırhlıda ana bataryalarla isabet kaydetmeye çalışmak yerine torpido atacak uygun açı yakalamaya çalıştım. Torpidoları attıktan sonra ana bataryalarla ateşe başladım. Yoldaki 4 torpidodan 4'ünü de yedi. Son torpidoları yemeden hemen önce benim işimi bitirecek son mermisini attı. Zırhlı ile aynı anda patladık. 😀
İkinci maçta bir Kruvazör hariç bana pek yaklaşan olmadı. O maçta kruvazörü bir tepenin arkasına park edip uzaktakilere sıka sıka oynadım. Son anda orada park etmiş olan zırhlıyı torpidolayacakken maçı kazandık.
World of Warships bayağı keyif aldığım bir oyun oldu. Yavaş tarzda ve taktiksel oyunları sevenlere öneririm. Japon kruvazör ağacından da çok keyif aldım. Özellikle torpidolar çok iyi. Japon torpidoları hem hızlı gidiyor hem de menzilleri oldukça uzun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   Yok kullanmadım hocam. Burada bir kişi mutlaka kullanın demiş ama onu da, kayıt olup 4. seviye kruvazöre kadar açtıktan sonra gördüm. Davet linkinin avantajı nedir?

  • Ömer Özgür @omc43

   @coolnquiet Benden okumuş olabilirsin.

   2. seviye Rus kruvazörü ve 5. seviye Amerikan Zırhlısı veriyor. Tabii bunlar premium gemiler. Bu 5. seviye zırhlı indirimde 50tl idi. Tabii ben sattım aptallık Edip oyun içi parası karşılığında.

   Bir de ve en önemlisi 80k serbest Xp veriyor. 6. seviye bir gemiye geçtiğinde. Bu da hızlıca istediğin bir ağacı hemen 6. seviyeye kadar açmanı sağlar.

   https://playtogether.worldofwarships.eu/invite/2koOxqQ

   Oralarda bir yerde login ya da giriş yap olmalı. Bir dene sen ben de kayıt olduktan sonra kullandım oldu belki olur.

   Ek; 3 milyon kredi bayraklar kaptanlar gemi portları falan da var. Olmazsa olmaz yani.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @omc43 Aynen sizden okumuşum hocam. Giriş yaptım ama "ZATEN KIDEMLİ BİR ÜYESİNİZ
   Üye alım bağlantılarını kullanamazsınız" şeklinde hata verdi.
   2. seviye Ruz kruvazörü ve 5. seviye Amerikan zırhlısı benim için çık önemli değil ama 80K XP için acaba yeni hesap mı açsam diye düşünüyorum. Kredim fazla fazla yetiyor ama XP'm olsa şimdi 5 ya da 6. seviyedeydim belki de.
   Sizce nasıl yapayım? Değer mi dersiniz?

  • Ömer Özgür @omc43

   @coolnquiet Değer. Gemileri satabilirsin daha çok para yaparsın. Ayrıca merak etme biraz yükselince 4. seviyeleri açıp oynamayı unutursun. 😀

   Mesela 6. seviye Japon muhribi açtım hala satın almadım. 😀

   Herhangi bir sorun olursa yardımcı da olurum merak etme.

   Ayrıca emin ol 20 milyon krediye ihtiyacın olduğunda o 3 milyonu keşke alsaydım diyeceksin.

   Ben de para var nasıl olsa harcarım diyordum şimdi 10. seviye Alman Zırhlısı için Xp var para yok.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @omc43 Ben de düşündüm hocam ve değer gibi düşünüyor. Şimdiye kadarki oynamamda anca 10-15K XP kazanmışımdır ve sıradaki gemi için bile 6K XP gerekiyor. Halbuki 2 üstteki gemiyi açacak kredim var neredeyse. Yarın yeni hesapla tekrar başlıyorum. 😀
   Bir de ben Japon Kruvazör ağacını epey sevdim. Özellikle de Japonların torpidolarını, top balistiklerini ve kruvazörlerin hızlı olmasını ve hızlı top dolum sürelerini. Bu şekilde de düşünerek sizin şu ülkenin şu sınıfını sevebilirsin şeklinde önerebileceğiniz ülke ve sınıflar var mıdır? Özellikle de zırhlı ve uçak gemisinde hangi ülkeleri önerirsiniz?
   Yardımlarınız için çok teşekkürler.

  • Ömer Özgür @omc43

   @coolnquiet Kruvazörler alışılır fakat zırhlılar detay ister burada yazmaya kalksam rehber olur.

   Japon kruvazörleri iyidir hele Zao alev makinası gibidir.

   Sen 6'ya gel gerekirse Discord'dan anlatırım.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @omc43 Teşekkür ederim hocam. Tekrar sizin davet linkinizle kaydoldum ve 2 kere maç atıp 2. seviye kruvazör de satın aldım ama II Diana'yı vermesi gerekirken vermedi. Sizce neden olabilir?

  • Ömer Özgür @omc43

   @coolnquiet Steam'de mi oynuyorsun?

   Ek; Sorun olmaması lazım çünkü ilk savaşını oynamış görünüyorsun.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @omc43 Teşekkürler hocam. Ben de tekrar linke tıklayınca zaten kullandınız diyor ama neden gelmedi ben de anlamadım. Wow forumlarında da benzer hatalar olmuş ama orada da sorunu çözememişler. Bu gün biraz daha bakayım. Belki çözülür.

  • Ömer Özgür @omc43

   @coolnquiet Limanda görünmüyorsa desteğe yazarız sıkıntı olacağını sanmıyorum.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @omc43 Ben bayağı körüm hocam. Gemi limandaymış. 😀 Ben de henüz orayı kullanmayı tam öğrenmediğim için gemi ağacında falan arıyorum. Orada da adı bile olmayınca şaşırıp kalmıştım.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @omc43 Bu gün 2-3 saat oynadım hocam. Tekrar Kuma'yı açtım. Normalde açamayacaktım ama 4000 XP verdi birden. Neden verdi anlayamadım. 😀

  • Ömer Özgür @omc43

   @coolnquiet Günlük görevlerden almışsındır.

 • reducto @protego

  Ben bir süre oynadım da, meret oyun para istiyor. Ya para harcayacaksın ya da yüzlerce saat oynayacaksın. Üst seviyelere geçmek oldukça zor, çoğu güzel gemi de premium. Üstüne gemi açmak da zor olunca tam kombolanıyor

  • Ömer Özgür @omc43

   Doğru. Kendini tutamazsan çok para gider. Ama hiç harcama yapmadan da çok güzel yapılıyor.

   O da şöyle olur; kamuflaj ve bayrakları biriktirirsin bayağı, ardından 1 aylık premium hesap alıp o tatil olan bir ayda çok güzel kadarsın.