#TürkTelekomMobil müşterisiyim, 2017 Ocak ve 2018 Ocak ayında eksik fatura göndermiş, sistemsel bir sorun oluşmuş tarife değişikliğinden dolayı eksik ödemişim, şimdi de bunu lütfeder gibi taksitlendirip faturalandırmışlar. Diyorum ki ses kayıtlarını, faturaları ve yaptığım ödemeyi bana sunun bende tamam diyeyim, müşteri hizmetleri bunun için kayıt oluşturamıyoruz öyle bir yetkimiz yok diyor. Kimin yetkisinde bu? Kime soracağım? Bilgiyi nereden edineceğim? 4 senedir müşterinizim, aynı hatayı son 2 senede yapmışsınız, hata 1 olur, 2. aynı hata olursa art niyet ararım. Siz ne kadar tutar geleceğini bilmiyor musunuz? Muhasebede hiç mi adam yok? Bizim bu ay gelirimiz şu kadar olması lazım, şu kadar eksik var şuna bir bakalım biz ne olmuş diyen mi yok? 2 gün değil, 2 hafta değil, 2 ay değil, 20 ay değil. Haram zıkkım olsun, Allah bin türlü belalarını versin.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  İşte bu olayı senin gibi binlerce vatandaşa yapsalar ? güzel para ediyor. THH'e başvurun o zaman sevve sevve çözüm bulunur.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   Yapıyorlarmış zaten, temsilciyi zarfladım bilerek düştü hemen. Kafalarına göre cinayet işliyorlar buna ifrit oluyorum. Diyorum ki benim yerime kendinizi koyun, 2 sene önce bir yerden veya birinden alışveriş yapmışsınız, adam size o zaman eksik almışız diyor şimdi de bunun kalanını tamamlayın dese ne dersiniz dedim 3-5 saniye cevap vermeyince, dinliyorum buyurun dedim kişisel fikirlerimizi beyan edemiyoruz yasak dedi, bende bu cevaptan anladım deyip kapadım telefonu.

 • Ahmet Tokyüz @atokyuz

  Para ben de kalsın demiyorum. Burada daha az veya daha fazla meselesi değil. 2 sene önce bir olay olmuş ortada hiç bir şey yok sistemsel sorun oldu. 2 sene boyunca fark edilmedi mi bu şimdi? Fark etmedin diyelim, fark ettiğin zaman arayıp telefonla izah edersin bende eyvallah derim. Ortada o fatura yok, gönder diyorum yok diyor. Maillere falan baktım 2017 3. ay'dan itibaren görebiliyorum, o gelen fatura yok meydanda, bana ses kaydını dinletin, gönderdiğiniz faturayı gönderin, ödediğim tutarı gönderin ben de tamam diyeyim diyorum ses yok. Ben miktarda değilim yineliyorum, bu yaptıkları şark kurnazlığı. Aynı hata 2 kere olmaz, faturayı gönder diyorum yok gönderemem diyor, online işlem merkezine bakıyorum son 3-5 aylık faturaya bakabiliyorum.

 • 3dfx @3dfx

  kardesim hangi ay hangi yil eksik alinmis, ne sebeple alinmis, faturaya nasil yansitilacak. böyle bir sey var mi yahu? hani batik esnaf eski defterlere bakarmis diye bir laf var ya, ha aynisi bu. yahu insan en azindan hangi ay oldugunu söyler.

  Ben olsam otomatik ödemeyi iptal ederdim. Banane yahu, bir fiyattan anlasiyoruz, 2 sene sonra bambaska bir para eksik alinmis oluyor. Ne faturasi duruyor artik ne sözlesmesi, nereden bileyim bunun dogru olup olmadigini. Yok öyle 150 karakter sms atip 30 lira carpmak.

 • Mlih @melih-atmaca

  Geçen sene benzer bir durum banada oldu Eksik aldıkları 50 kuruş Evet 50 kuruş yüzünden avukata düşmüşüm 😄 ( O arada başka operatör kullanıyordum) Nasıl mı öğrendim başka operatörden telefon alırken vermediler E-devlet den , TT bayilerinden , müşteri hizmetlerinden sorgulattım
  En son avukatın numarasını buldumda 50 kuruş havale ettim 😄 Dedim ne bana bildirdiniz , faturayı eksik kesende sizsiniz Kaç gün uğraştım yüzünüzden Bişey demedi Kendiside dumur oldu heralde
  Bişey diyemiyorum Harcadığım efor zaman Haram olsun sadece
  Bu arada E-devletten sorgulatınca 5-10 kuruş vs. alacağımda görünüyordu Her ay ya eksik ya fazla almışlar hep
  Sen her ay 30-40 Tl fatura öde gittikten sonrada 50 kuruş ver Tirrek de 😃
  Ne biçim bir düzendir Anlatırken bunaldım

 • Ahmet Tokyüz @atokyuz

  @3dfx 2017 Ocak ve 2018 Ocak, tarife değişikliğinde böyle sorunlar olabiliyor falan dedi. BANANE ya, BANANE? Yazsana oraya madem her şeyi biliyorsunuz. Gönder faturayı, gönder evrakları vereyim paranızı. Arayıp açıklama yap, izah et. Fatura ödeme 2 günde çat diye kapatıp 24 Lira sokmasını biliyorlar ama.

 • Ahmet Tokyüz @atokyuz

  Ben bu saatten sonra ne yaparlarsa yapsınlar, doğru veya yanlış hepsinde art niyet arayacağım.