Yazıcıda çıktı alırken, eğer renkli çıktı almayacaksam sol üstteki seçeneklerde "gri tonlamalı baskı" seçeneğini işaretlemem şart mı? Yani belgede hiç renk yok, ama yine de gri tonlamalı diye işaretlemeli miyim? Belgeler internetten indiği için ne kadar siyah görünse de belki rengi tutturmak için renkli kartuşlardan kullanıyor mudur yazıcı?

#yazıcı #kartuş #çıktı #renk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Seçmesen de olur siyahsa zaten renkli kullanmıyor. Ama siyah tonlu kahverengi falansa kullanır, gri tonlamalıyı seç ancak arada renkliyi de kullandırt kurursa kafası tıkanırsa sıkıntılı olur.

 • Servet @enigmasi

  Eğer yazdırdığın dosyadakiler vektörel ve yazı değilse onu resim olarak gönderir, resim olarak algıladıklarını da tüm renkleri kullanarak basar(siyahı bile). O yüzden bastığın dosya çizim değilse gri tonlamayı etkinleştirmen iyi olur.

  • Nakahella @nakah

   Teşekkür ediyorum. Bir şey daha soracağım, ben renkli çıktıda çok kaliteli bir baskı yapmasını istemiyorum boya tasarrufu açısından. Yazdırırken baskı kalitesi ayarlanabiliyor sadece ama 3 seçenek, ondan başka bir seçenek bir ayar var mıdır bilginiz var mı? G3410 kullanıyorum Canon.

  • Servet @enigmasi

   @nakah gördüğüm kadarıyla baskıda sadece üstteki yazılar vektörel, alttakiler resim. İyi kalitede baskı için onların da vektörel olması gerek ve pdf veya Word dışında başka bir uygulamadan baskıya göndermek gerek.

 • serhanhepsen @serhanhepsen

  Siyahında kendi içinde farklı tonları var. Mesela biz tasarım yaparken cmyk renk formatında sadece black'e 100 vermiyoruz. 4 renk içinde tecrübe ile belirlenmiş değerler var. Yoksa baskıda çamur gibi bir siyah çıkıyor.

  Bu şekiller çizilirken paletten göz kararı direk seçilerek yapılmış olabilir. O yüzden gri tonlamayı seçersen sadece siyahı kullanarak basar.