beyler chrome ile ilgili can sıkıcı bir sorun yaşıyorum. sürekli bir sürü sekmeyi açık tutuyorum. kullanma alışkanlığım böyle. şu an bile 20ye yakın sekme açık ki normalde 40-60 sekme arası benim için normal.

her şey chrome un kendi kendini güncellemesi ile başladı. ilk başlarda dikkat edemedim. açtığım sekmeler kendi kendine kapanmıyor da ben kapatıyorum diye düşündüm. fakat bir kaç defa kapandığını yakaladım. (bu yazıyı yazarken hala ara ara kapanıyor. bu sefer kesin eminim. yazıyı yarıda kesip geçmiş'den tekrar açıyorum.) ne ayarlarda ne gelişmiş ayarlarda ne de geliştirici seçeneklerini kurcalayarak sorunumu çözemedim. sorunu arattığımda ise alakasız ve çok eski tarihli konular geliyor.

sorun kendi içinde belli bir düzen içinde kendini tekrarlıyor.
1.farenin orta tıkı ile açtığım ve hemen bakmadığım sekmeler en hızlı kapanan sekmeler.
2.çok sekme açınca en son bakmadığım sekmeden itibaren sırayla kapanmaya başlıyor.
3. bir sekmeye uzun süreyle bakmazsam kapanıyor.

sorunum halledilmezse yıllardır kullandığım chrome u kullanmayı bırakacağım.benim için çok can sıkıcı bir durum. yeni bir tarayıcıya alışmak ayrı sıkıcı, yıllardır biriktirdiğim ve kullandığım yüzlerce yer imini taşımak ayrı sıkıcı. lütfen bana bir çözüm yolu önerin. #TeknoYardım #teknoyardımlaşma #teknoyardımçığlıkları #Chrome #GoogleChrome #Chrome

BeğenFavori PaylaşYorum yap