#akış #telekom #turknet #internethızı
Hatırlayanlarınız belki vardır. Turknet aboneliğimde kopmalar yaşadığım için 4Mbit'e sabitlediğim internetim yine kopmalar yaşıyordu. Ben de deneysel olarak TTNET'e geçip olayın arka planını anlamaya çalışacağımı belirtmiştim. Bugün olay çözüldü. Ancak artık TTNET'liyim. Turknet aboneliğimi kapatmak için göndermem gereken o lanet olası faks için üşendiğimden şimdilik Turknet aboneliğimi online işlemlerden dondurdum. O konuya da buradan ulaşabilirsiniz: https://teknoseyir.com/durum/944498#comment-3470716

Neyse...

TTNET çalışanları evime bugün geldi. Bu iki kişilik ekip benim Turknet'e bıraktığım arıza kayıtları için hergün bulunduğum ilçeye gelmek zorunda kalıyormuş Tahmin etmiştim. Eve geldiler. Mevcut hattın sinyal gücünü ölçtüler. 7-9Mbit çıktı. Ancak 4'e sabitlenmiş hat bu sinyal gücüne rağmen, 4'ün altına düştüğü için 20 dakikada bir kopuyordu. Sonra benim TTNET aktivasyonunu yaptılar. Port değiştirmediklerine eminim çünkü en başta değişim olsaydı sinyal gücüm yüksek gelirdi diye tahmin ediyorum. Aktivasyon gelince sinyal gücü 16-21'e çıktı.

Şu an ayda 59₺ olan Turknet AKN'siz hizmetin aynısını TTNET ile alıyorum ancak bedeli 108₺ modem almadım. Cep telefonum Turkcell olduğu için Tivibu avantajından da faydalanamadım. Yalnız aktivasyon yapılınca komik bir şey oldu. Benim modeme kurulum yapmak istediklerinde hiçbir şey yapmadıkları halde Turknet servisi ile 10.95Mbit sonuçlanan hız testi yapıldı. Onlar da bakakaldılar. Kullanıcı adı ve şifresi girmedikleri halde modem kurulumu tamamlanmış ancak hız testinde sağlayıcı ismi Turknet çıkmıştı. Sonra modeme TTNET kullanıcı adı ve şifresini tanımlayın dedim. Hız testine bir daha geçtik 14Mbit çıktı.

Bu olay yeni soruları doğurdu. 3. bir çalışan benim eve 1200M uzaklıktaki hizmet dolabının başında bekleyip bu arkadaşların talimatı ile eş zamanlı port değişimi yapmadıysa gözümün önünde hızım en az 5'e katlandı. Olay, bir sürü başka sorular üreterek 2 kat bedel ödeyeceğim bir fatura yüküne rağmen mutlu sonuçlandı. Yazdığım bilgiler yetersiz ise sorularınızı sorun, bildiğiniz şeyler varsa cevaplar verin.

Son olarak ev 3 katlı. Her kat benim. 4 kasa, 1 mobil PC - 4 tablet - 4 telefon bu hatta bugün aynı anda bağlanıp hiç dert çıkarmadan güle oynaya takılıyorlar.

Turknet müşterisiyim. Bulunduğum yer, ne yazık ki Araplar tarafından...

Turknet müşterisiyim. Bulunduğum yer, ne yazık ki Araplar tarafından soyulmuş Telekomun iğrenç alt yapısını kullanıyor. Evime gelen sinyal 1200M uzaktaki
BeğenFavori PaylaşYorum yap