Aktar aktar bitmiyor veriler. Buraları düzenledikten sonra bir de PS4 Pro'dan oyunları 1TB'lardan birisine aktarmak var.

#HariciDisk #TaşınabilirDisk #WD #WesternDigital #WDMyPassport #WDElements #VeriTransferi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • MH. @mhcycle

  pc iyi dayanıyor.2 3 tane takınca kafayı yiyiorlar genelde

 • kurtcuk @kurtcuk

  Wd elements tek başına kapalı dururken hafif düştü geçenlerde bir keresinde de çantada iken çanta düşmüştü. Şu anlık sıkıntı yok taş gibi maşallah 😀

 • sawgent @sawgent

  WD kendisi disk üreticisi olduğu için hep onu tercih ettim. Beni pişman etmedi şimdiye kadar. PC içerisinde de iki tane Green vardı. Harici olarak da bu markadan devam ediyorum. Elime geçen sorunlu disklerin çoğu Toshiba markaydı. Sanırım iki tane de Seagate çıkmıştı.

  Genel olarak çalışır haldeyken çok sarsmadığınız yada aktarım yaparken gücünü kesmediğiniz sürece sıkıntı çıkartmıyorlar. WD'nin harici olanlarında Micro-B portu diskin üzerine lehimlenmiş olarak geliyor. Yani içinden çıkartıp başka yerde kullanamıyorsunuz hemen.

 • overkill @overkill

  Ben de zamanında bir sürü harici diske uğraşıyordum (film arşivim var). Yeni film gelince oradan yer aç, öbür diske kopyala vs. durum yukarıdakine benzerdi. 4'lü nas cihazı ve 4 x 6 TB disk alarak bu sorunlardan kurtuldum. Diskleri 2'şer 2'şer raid 0 olarak partisyonladım topu topu 2 bölümde tüm arşiv var.

  • sawgent @sawgent

   Ekstra adaptörlü cihazlar benim için külfet oluyorlar. Ben film arşivlemeyi bıraktığımda çift katmanlı DVD'ler çıkmıştı. Oyunları DVD9'dan DVD5'lere falan bölmekle uğraşıyordum. Kutu kutu DVD dolmaya başlayınca ortalık bu arşivciliğin sonunun iyi olmayacağını farkettim ve artık arşiv yapmıyorum. Ama şimdi de zaman sorunundan dolayı izlemem gereken filmler yer kaplıyor. 1TB diskin biri tamamen izleyeceğim filmlerle dolu. Diğer 1TB steam yedeği ile doluydu. Onu 2TB olana taşıyacağım şimdi.

  • overkill @overkill

   @sawgent nas cihazı sürekli olarak ağa bağlı olduğu ve bilgisayara ya da telefona "takmak" gerekmediği için, adaptörlü olmasının dezavantajı yok, benimki salondaki TV'nin arkasında hiç görmüyorum bile 🙂 Ama tabii ki taşınabilir özelliğini kaybediyor. Ancak bir şeyler taşımam gerektiği zaman, 1 tb'lık 2.5" bir disk ve 256 gb'lık da usb msata harici diskler var onları kullanıyorum.
   Ha tabii ki film arşivi yapmak eskisi gibi anlamlı değil. Bende bir zamanlar 15.000'e yakın dvd, divx, hd, fhd film dizi vardı. Baya bir eledim, kalanları Nas'ın içine attım. Dvd medyalarının da çoğunu sağa sola dağıttım.

 • overkill @overkill

  çalışır durumda değilken zaten park halindeler, kolay kolay bir şey olmuyor. Çalışır durumdayken daha büyük risk var.

 • Nostromo @nostromo

  İnterneti yiyip dibine ekmek banmışsınız resmen

 • Ekrem 🎧 🎮 @huseyinekrem

  hddcehennemi.com mahallenizin torrentcisi 😀