Turknet müşterisiyim. Bulunduğum yer, ne yazık ki Araplar tarafından soyulmuş Telekomun iğrenç alt yapısını kullanıyor. Evime gelen sinyal 1200M uzaktaki bir hizmet noktasından ulaştırılıyor. 8Mbit gücündeki sinyal o kutudan çıkıyormuş, 2'si kabloya sürtünürken kayboluyormuş. Geriye 6 kalıyormuş. Hızımı 4Mbit'e sabitlettim. Bir süre kopma yaşamadım. Ancak bugün itibarıyla kopmalar başladı. Şu anda bana ulaşabilen sinyal bazen 3'e bazen de 1Mbit altına düştüğü için 4 bile kopmalara sebep oluyor. Sanki Telekomda sabit rakamı algılayıp ona göre kendini daha da kısan bir dedektör varmış gibi.

Bir aydır Turknet ile birlikte bu sorunu aşmak için sürekli görüşme halindeyiz. Ancak aşamıyoruz. Aşamayacağız. Çünkü Telekom müşterisi değilim. Telekom müşterisi olmadığım için teknik ekip hizmet noktasından çıkan sinyale bakıp 8Mbit'i ölçüp, defolup gidiyor.

Telekom ile görüştüm ve abonelik başvurusunda bulundum. 16Mbit kotasız 107₺. Turknet ise bunun için taahhütsüz 59₺ alıyordu. Neyse... Cumartesi günü için randevu aldık. Cumartesi günü ekip gelecek. Ben sözleşmeyi imzalamadan önce evime gelen sinyalin 16Mbit'e çıkarılması için ne gerekiyorsa yaptıracağım. Başaramazlarsa 8Mbit olan kampanyaya imza atmadan önce 8'de bile kopabilir derlerse ekibi evden kovup Turkcell'in mobil zımbırtısını düşünmeye başlayacağım. Telefonum hız testinde 190Mbit görürken ev interneti bazen 68Kbps görüyor. Cinnet geçirmeyeceğim, yaşadığım şehri hastalık gibi sarmış Araplara saldırmayacağım.
#akış #turknet #TürkTelekom

11.09.2018 BUGÜN TELEKOM BAĞLANDI. 22MBİT GÖRÜYOR HAT. GELİŞMELERİN DETAYI YAKINDA...

BeğenFavori PaylaşYorum yap