Creative yeni harici ses karı Sound BlasterX G6 duyurdu!

USB üzerinde sisteminize bağlanacak kart PC veya PS4, XOne, NSwitch gibi sistemlerde oyunculara yönelik düşünülmüş. 130dB DNR, 32-bit 384kHz DAC'a sahip kart 7.1 sanal surround ses sunmakta.1 ile 600 Ohm arası çıkış empedansına sahip Sound BlasterX G6, Creative'in SB-Axx1 işlemcisinden güç almakta.

Arka tarafında 3.5mm optik giriş ve çıkışa sahip Sound BlasterX G6'da güç veya cihaz bağlantısı için MicroUSB port yer alıyor. Bağlayacağınız cihaza göre kaplo kurulumu değişmekte.(Örneğin PC'de sadece MicroUSB portu ile bağlantı, Konsollarda optik ses girişi + MicroUSB üzerinde güç bağlantısı.) Cihazın ön tarafında ise ortada LED'le aydınlatılmış(Beyaz) ses tekerleği yer almakta ve solda kulaklık çıkışı ile sağ tarafta mikrofon girişi eşlik etmekte. Cihazın sağ tarafında ise kontrol tuşları ve bildirim ışıkları yer alıyor.

Sound BlasterX G6, Scout Mode ile oyun sırasında ayak, silah vb. sesleri sanal olarak ayrıştırarak oyuncuya ekstra avantaj sağlayacığı iddiasında. Cihaz üzerinde tuş yardımıyla aktif edilen mod haricinde PC'de Sound Blaster Connect yazılımı ile ses üzerinde ince ayarlar farklı mod geçisleri yapılabilmekte.

219$ satış fiyatına sahip Dolby Digital destekli Sound BlasterX G6 ile beraberinde MicroUSB kablo ve 3.5mm kablo gelmekte. Creative güzel ürünler çıkartmakta ama yazılım desteği sunmamasıyla kullanıcısını üzmekte.

#Creative #SoundBlaster #SoundBlasterXG6 #SesKartı #DolbyDigital #Konsol #Ses

Kaynak: https://www.guru3d.com/news-story/creative-announces-the-sound-blasterx-g6.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap