Hay #xiaomi sinide #miband ini de lan bu kadar zor olmamalı bu dil işleri ya. babam #miband2 yi seviyodu ve kaybetti diye ona #miband3 alayım dedim almaz olaydım. arduino seviyesinde bir yazılımı yapmak o kadar mühendis ve eleman ile ne kadar zor anlam veremiyorum gerçekten. .2-3 saatlik uğraşın sonunda türkçeye çevirdikten sonra alet çalışmaz hale geldi saçma sapan hatalar verdi ve kendi kendine çinceye geri döndü. iyikide xiaominin telefonunu falan almamışım. telsizini almayı düşünüyordum çince diye almamıştım. iyikide almamışım bu kadar populer bir şeyi çeviremedim onu hiç çeviremezdim herhalde. bundan sonra xiaomiden arayüzü yazılımı olmayan ürünleri almaya devam edeceğim (powerbank-tds metre vs.) ama o tarz basit ürünler dışında bir şey almam.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Ben türkçeye çok kolay çevirdim ? gadgetbridge miydi neydi o uygulama onla türkçe fw dosyasını telefona attım. Daha sonra programdan da türkçe fw'i seçip cihaza attı. Sonra iphone ve android cihaz dahil türkçe oldu. Ha ama şayomi gelip kendi fw yüklerse gene çinceye dönecek. ya ben aldığıma mi band 2'den sonra pişman oldum. Salak gibi afedersiniz paraya kıydık alacaktım mis gibi samsung'un fit miydi neydi o band'i ne yapayım 3-4 günde bir şarj edecektim bari böyle aptal saptal sorunlarım olmayacaktı. Allahın cezası aletle uğraş dur.

 • lterlemez @lterlemez

  İyi fikir ama çok kaba gerçekten, Samsung'un bilekliği de kaba bana göre. Biraz inceltmeleri gerekiyor. Bu yüzden ben de HB'den indirimde Samsung Sport'u yakalayınca aldım. Hiç olmaz ise hem saat görünümlü hem de narin duruyor.

 • Orcun @orcun

  Var ama en büyük sıkıntılarını sayıyorum.

  1. Uygulama desteği, o uygulamanın arkaplanda telefonunun pilini hiç etmesi, dayday band diye bir uygulamaları var ortak kullanıyor çoğu telefonum pil ömrünü yarı yarıya düşürdü Allahın belası uygulama.

  2. Pil ömrü, pil ömrü hergün şarj edeceksem manası yok. Çıkart koldan tak bilmemneye şarj olsun telefon gibi vs. en az 1 hafta aktif köpek gibi kullansam da gitmesi lazım. Çoğu gitmiyor.

  3. Aksesuar desteği, mi band'i o konuda geçebilen hiçbir smartwatch işte band yok. Öyle bir aksesuar çeşitliliği var ki milyon tane belki + ucuz. Kimi çin malı başka band var kayış değişmiyor e o kayış max 6 ayda ölüyor yumuşuyor kopuyor vs e band ne oldu çöp ?

 • cestlavie @cestlavie

  yandan yemiş fw atıp resmi tr desteği olmayan cihaza laf atmak??

 • cestlavie @cestlavie

  evime gelme benim... gariban olduğumu anladım şu an bi ton xiaominin içinde 🙁

 • Shamino Salle Dacil @salledacil

  Mi Fit üzerinden bir cihazdan ayırmadan başka bir cihaza ya da aynı telefona bile bağlanamayan bir ürün yapmak ve buna hiçbir çözüm bulamamak gerçekten müthiş bir başarı. Xiaomi ucuz, nispeten şık görünen ve geniş yelpazede ürün barındıran bir firmadan başka bir şey değil benim gözümde. Ben kullansam çoktan atmıştım bilekliği de, annem seviyor.

  Not: Notify & Fitness vb. uygulamalarla sorun çözülebiliyor ancak ben bir son kullanıcı olarak bu yollara başvurmamalıyım.

 • Orcun @orcun

  @overkill Adım sayma, nabız, uyku takibi, bildirim, ve saat gibi basit şeyler. Mi band 1'den beri kullanıyorum bu arada, sırasıyla 2 şimdi yeni 3 aldım. Ben saat takmayı sevmiyorum, yani en azından gündelik hayatımda artık yeri yok. Eskiden evet takıyordum ama artık istemiyorum. En azından diyorum ufak birşey olsun işimi görsün bana yeter.