Size bir düşüncesizlik ürününü göstermek istiyorum. Her gün kullanılan bir makinenin açma kapama düğmesini dokunmatik yaparsanız iki yılda o tuşlar böyle silinir ve bir süre sonra kendi kendine basmaya başlar tuşa. Şimdi durmadan kendi kendine açılıp kapanıyor. Emeği geçenleri tebrik etmek istiyorum👏👏👏 #akış #arcelik #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • turker @turker

  Siemens var. 7 yıldır aynı duruyor.

 • Anıl @anil

  Siemens çamaşır makinesi var bende. Sıcaklık, devir vb ayar tuşları dokunmatik. 1 kere bastığında kafasına göre dıt dıt dıt gidiyor istediği yerde duruyor 😀

 • Orcun @orcun

  Bir contact cleaner yağsız olanıyla temizle aralara heryere bol bol sık 15 20 dk öylece bekle geri tak prize gene aynı şey varsa tahminime göre panel arızalanmış olabilir. Sıkıntı değil değiştirilir parça bulunur.

  • Mazhar Hakan @mazhar

   @orcun dediğinizi yapacağım olmazsa servise de söyleyeceğim ama sorun bunu neden ilk başta tasarlanırken düşünmediler

  • Orcun @orcun

   @mazhar İşte tasarlanırken artık sadece '' gösteriş '' e bakıldığından ona oynandığından kimse sağlamlık dayanıklılık vs. düşünmüyor. Çünkü artık ev aletleri şunlar bunlar direkt tüketim ürünü oldu. 20 30 sene önce neydi ? dayanıklı tüketim malıydı alırdın birkere onu 30 yıl kullanırdın. Şimdi öyle mi ? güya daya iyisi diye alınıyor, daha çok özellik işte kısa program şöyle köpüklüyor yok içi aydınlatmalı vs. vs. vs. vs. eee ama ne oldu ? dayanıklılık gitti. Firmalar artık üretiyor garanti bitti mi ? at yenisi al üzerine hepsi.

  • Mazhar Hakan @mazhar

   @orcun çok haklısın. Zaten işte o 30 yıllık emektar emekli olunca böyle makinelere mecbur kalıyorsunuz. Firmalar bu yöne kaymış ve seçeneğiniz yok. Direnmek de olmuyor böyle ürünlere. Çünkü her gün çalışan makineler. Artık neyin doğru neyin sağlam olduğunu anlamak çok zor benim için.

  • Orcun @orcun

   @mazhar Seçenek aslında var, ama fiyatlar çok tuzlu. Ben miele aldım eski arçelik bozulunca baya oldu mesela alalı tamam ufacık ekranı var ama aletin başka dijital işlevi yok. Dokunmatik bilmemneymiş şunlar bunlar yok. Tuşları vs. kapak açma şeysi hepsi mekanik. Öyle iç aydınlatmalı kazanı yok işte köpürten bilmemnesi vs. bunlarda yok. Sade dümdüz çamaşır makinesi, ama fiyatı korkunç. 🙁

  • Mazhar Hakan @mazhar

   @orcun evet şimdi baktım fiyatı gerçekten korkunçmuș ama bir yandan da çok güzel bir yatırım yapmışsınız. Böyle makinelerle 4-5 yılda değişime gitmektense bir makineyle kafanız rahat bir şekilde ilerlemek çok mantıklı. Umarım uzun yıllar yoluna arızasız devam eder makineniz

  • Orcun @orcun

   @mazhar Alalı 5 yıl oldu, edition 111 modeli sıfır sorun. O zaman 3 bin lira mıydı neydi ? 1600 devir 8 kg sıradan öyle ıvır zıvır özellikleri olmayan bir makine. Servis 3 kişi falan geldi kurulumuna aletin ağırlığı 80 kilo mu 100 kilo mu öyle bir şey. 1 saat falan test edildi sarsıntısından tutta lastiğinin bilmemnesine su basıncına kadar.

  • Mazhar Hakan @mazhar

   @orcun Güzel zamanda çok güzel fiyata almışsınız. Bunu gördükten sonra keşke bu olsaymış diye düşündüm ama artık kendi evime alırken tercih ederim. İşte makineler böyle olmalı gösterişe gerek yok çamaşır makinesi bu sonuçta. İşini yapsın sağlam kalsın yeter.

 • Gump @runforrest

  Ben de mekanik tuşlara karşıyım. Onların da bir ömrü var ve özellikle son zamanlarda orta ve giriş seviyesi cihazların (telefon) mekanik tuşları çabuk arıza çıkarıyor bence.

  • Mazhar Hakan @mazhar

   @runforrest Telefonları bence ayrı tutmak gerekir bu konuda. Çünkü telefonlar tamamen dokunmatik teknolojisinde üretiliyor ve o panel onun için en iyi şekilde yapılmış ama böyle gündelik ve uzun ömürlü olmasını istediğimiz ürünler mekanik olmalı ki böyle dikkat edilmeden yapılan dokunmatik ekranlara nazaran daha uzun ömürlü olsun. Bu mekanik tuş gerekliliği anlayışı aynı ps4te dokunmatik ps4 proda fiziksel Power tuşu kullanılmasına benziyor.

 • Root61 @root61

  Benzer makine bizde de var ama bizimkinin tuş yerleri metal değil. Bir de üstünde gelen koruyucuyu çıkarmadığımız için sanırım açma kapama tuşu böyle aşınmış değil. Geçmiş olsun. İnşallah sorununuz çözülür.

 • Mazhar Hakan @mazhar

  Benimki de büyük ihtimalle öyledir. Bakalım umarım dediğiniz gibi düzelir.

 • lterlemez @lterlemez

  Bütün dayanıklı tüketim mallarının standart ömrü var. Yoksa mal satamazlar, 40 yıl hiç bir eksiği olmadan çalışan makinalar biliyorum ben ama mazide kaldı artık böyle makineler.

 • Emre @emre1393

  Servisi çağırın, yeni panel takarlar. Beyaz eşya sanırım, daha garantisi devam ediyordur.

 • Kaos @kaos

  Siemens var 5-6 sene oldu alali. Tum tuslar dokunmatik ama acma-kapama tusu mekanik. Demekki bu yuzden mekanik yapmislar o tusu.

 • Mazhar Hakan @mazhar

  Bugün yeni parça garanti kapsamında takıldı ancak yine ileride aynı sorunu yaşatacak artık bunu biliyoruz. Size tavsiyem garanti uzatın böyle makinelerde. 600 TL vermekten kurtulmuş olduk.