#konudışı Ahali köyde çatıda 3 tane yavruyla karşılaştık.Büyük ihtimal anneleri bırakıp gitti. Bu konuda çok cahiliz. Şırıngayla süt içermeye çalıştık ama çok da becerdiğimiz söylenemez.Sürekli ciyaklıyorlar.Daha etkili bir besleme yolu var mıdır?
Tavsiye verebileceklerden tavsiye bekliyorum. Bir de bu kedileri icabında bırakabileceğimiz bir kurum var mıdır? Belediyelerin falan. #kedi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • zubizarreta @zubizarreta

  Anneleri yemek aramaya gitmiştir. Neden bırakıp gitsin 😀 . Beklediniz mi bir süre gelmesini ? Tabi başka şeylerde olmuş olabilir.

  • İbrahim @fidotrr

   Galiba sabahtan beri yok. Doğum için girmiş sonra ortalarda yok.

  • HarictenGazel @harictengazel

   @fidotrr Yahu bekleyin kedileri bıraktığı yerden kaldırmayın hiç bir anne kedi yavrularını bırakmaz annenin başına bişey gelmedikçe... İyi bir şey yapmaya çalışıp felaket bişey yapmayın. Yavrular olduğu yerde gözlemeleyin mümkünse olduğu yerde kollamaya ve yardım etmeye çalışın eğer gerçekten ama gerçekten eminseniz artık yerini değiişirin.

  • İbrahim @fidotrr

   @harictengazel kutuya koyuldu bu vesileyle yerleride değişti.Nerdeyse 2 gün oldu. Biz
   biraz süt vermesek belkide çoktan ölmüşlerdi.Bu saate kadar anne gelirdi herhalde. İş bize kaldı.

  • HarictenGazel @harictengazel

   @fidotrr Yahu sen yerini değiştirirsen anne nasıl bulsun. Bir kere kedilere özellike yavrulara süt verilmez illa da süt verecekseniz su ile karıştırın internette araştırın okuyun biraz. Neredeyse 2 saatte bir yemek verilip tuvaletlerini yaptırmanız gerekecek. Sürekli sıcak tutman gerekiyor yavrular kendi vucüt sıcaklığını koruyamaz. Şimdi böyle pişmiş pişmiş yazıyorsun ama olayın eminim farkında bile değilsin. Umarım farkındasındır ha; ne diyorsun ?

   Yaptıığın vahim olayın farkına var! Sonra otur araştır nasıl yavru kedileri yaşatabilirim diye. Alttaki yorumlara da yardımcı olmaya çalışmışlar. Facebookta kedi gruplar var.

   Neyse daha fazla sinirlenmeyeeceğim....

  • İbrahim @fidotrr

   @harictengazel siz beni baya yanlış anlamışsınız.

 • Orcun @orcun

  Sahiplendirmeniz lazım. Haytap haysev işte internette birton sahiplendirme için ortam var. Başka bir sıkıntı da asla ama asla inek sütü bilmemne sütü VERMEYİN. Ha laktozu olmayan sütü sulandırabilirsiniz ölçü de 1 e 1 olacak atıyorum 1 bardak süt ise 1 bardak su karıştırılabilir. Ama besleyici değil yetmez. Petshoplarda hazır toz mamalar var onlardan olması lazım. Büyük boy şırınga ile beslenebilir. Dışkı ve sidik mevzusu da var illa ki siz yapacaksınız. Islak mendille karnını veya popoyu vs. arada yoklayın yaptırtmaya çalışın gazı da aynı şekilde oluyor. Ha bu arada su falan vermeyin. Ek olarak annesi ölmemişse asla yavrusunu bırakmaz ne olursa olsun bırakmaz, ya öldü ya birileri aldı kaçırdı vs. vs. yerinden de ayırmayın aynı yerde kalsın yavruları da pek ellemeyin. yattıkları yerden şırınga ile beslersiniz.

 • Mücahit Kambur @mucahitkambur

  Öncelikle annelerinin gidip gitmediğine emin olmak lazım, eğer gitmişse normal süt yerine süt tozu alıp onunla beslemeniz gerekiyor. Bakması zahmetlidir o yüzden sahiplendirebilirseniz iyi olur. Çünkü çok küçükler ve şuan dışkılarını yapacak eğitim bile almamış olabilirler, siz yaptırmalısınız onu da.

 • KUTALP @kutalp

  Anneleri gelecektir yerlerini değiştirmeyin.