20 Temmuz'da Türknet'e başvurdum. Hala aktivasyon sürecine başladık yazıyor. Turknet kurulum ekibi geldi, telekomdan elit ekip geldi. Şimdi neymiş, iç tesisat arızalıymış ondan aktivasyon tamamlanmıyormuş. Telekom öyle diyormuşmuş. İlk sinyal gelince aktivasyon tamamlanacakmış. Bu iki ekip neden geldi, niye geldi? Arıza kayıtlarını da göremiyorum. Oradan cevap yazıyorlar, göremiyorum diyorum 2 gün sonra arıyorlar.

Başlarda tamam dedik, yeni bir şey yapmaya çalışıyorlar dedik sabrettik bu olaylara ama seneyi geçti hala bu kadar amatörlük olması kötü. Öte yandan iki tane daha 75mbps aboneliğim var. Onların verdiği moral ile 3. için uğraşıyorum.

Ben şimdi alet edevatı olan elektrikçi getireceğim. Benim tarafta sorun çıkmazsa elektirkçi + zorunlu kurulum parasını Turknet'den isteyeceğim. Gavur bir gecede otobanın üzerindeki köprüyü yıkıp yeniden yapıyor. Biz şu ülkede iki kablo ucundaki bağlantıyı haftalarca sağlatamıyoruz.

#turknet #KöküneKıranGirsinTurkTelekom

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Anıl @anil

  Ya Zeytin kaç defa geçeceksin Türknet'e 😀

 • Ferhat Avcı @ferhatundefined

  Hocam keske taahhütsüz Turk Telekom başlatip sonrada Turknete geçiş yapsaydın.

 • Gump @runforrest

  Biz de firmaya bayılmıyoruz ama yapacak bir şey yok. Türkiye standartlarında diğer İSS'ler bizi başka çözümlere ve uğraşlara itiyor. Onlar utansın, en azından TürkNet diye bir seçenek var ortada. Durum tamamen şöyle aslında. 😀 https://youtu.be/60lNOYP-PCs?t=1h13m15s

 • Namarie @namarie

  Twitterdan yazdıklarınızı görüyordum. Benim de yeni açtığımdan başka 50 mbit sorunsuz hizmet aldığım bir aboneliğim daha var. 9-10 ay önce abone olmuştum fakat o zamandan bu zamana müşteri hizmetleri sebebiyle firma o kadar zarar görmüş ki, bir firma neden kendi kendine bu kadar zarar verir anlamış değilim.

  Daha önce evde kurulum hizmeti hakkında yaşadığım sorunu yazmıştım. En son destek kaydından net bir şekilde evde kurulum ekibimiz ankastreden dairenize kablo çekimi yapamayacağını söylüyor, lütfen elektrikçi çağırın mesajı geldi. Resmen şaşırdım, parasını aldığı hizmeti vermiyor, bir de gayet rahat bir şekilde yazıyor. Elektrikçi çağırıp hallettim.

  Sonrasında dsl ve internet ışığı yanmasına rağmen internet yoktu, modem ip almıyordu. Destek kaydı açtım, 2-3 gün bekledim ve en sonunda aradılar. Sorun bana verilen şifrenin yanlış olmasıydı ve şifre değişimiyle 2 dk bile sürmeden hallettik. İlk anda müşteri hizmetlerine bağlanabilsem 5dk da çözeceğim sorun için 3 gün bekliyorum ve yazıştığım istisnasız herkes 3 günde çözüldüğüne şükret, çok hızlı çözülmüş tarzında ifadelerde bulunuyor.

  Ayrıca, canlı destek hattını kapatıyoruz çünkü bu çalışanlar sadece sizi dinliyorlar, asıl işi teknik destek yapıyor. Bu işi internet üzerinden arıza kaydı bırakarak da yapabiliriz yani sizi düşünüyoruz diye mesaj geldiğinde bir ölçüde makul bulmuştum. Fakat sorunlar hakkında canlı desteği kapatırken internet üzerinden başvurusu çok daha kolay olan abonelik başvurusu hakkında aradığınız anda konuşabildiğiniz bir müşteri hizmetleri olması tam bir iki yüzlülüktür. Daha önce genel müdürlerini dinlediğimde aboneliğin de tamamen online olmasını dilediklerini söylediler ama beceremeyecek müşterileri kaçırmayı göze alamadılar galiba.

 • Orkun @orkkoc

  Kilit nokta Turk Telekom böyle diyor dediğiniz. TT Türknet kurulumlarına özellikle sorun çıkartıyor.