Bir süredir ev sinema sistemi almak istiyorum. Almayı düşündüğüm AV Receiver modelini belirledim. Ancak alacağım 5+1 sistemi seçmekte zorlanıyorum. İyi bir model arıyorum. Size danışmak istedim. Önerilerinize açığım. Samsung, lg bakmıyorum. Tercihim daha iyi modeller.
#akış #evsinemasistemi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • SonkaBonka @sonkabonka

  Hoparlör setinden mi bahsediyorsunuz ?

  • SonkaBonka @sonkabonka

   @erinceray
   Almak istediğiniz receiver’ın modeli, watt ve ohm değerlerini de belirtirseniz daha hızlı bir şekilde sonuç alırsınız. Siz de takdir edersiniz ki, piyasada oldukça fazla seçenek var.

  • SonkaBonka @sonkabonka

   @erinceray

   Amfi çıkış frekansı standart 20Hz - 20kHz aralığında.
   Fazla para harcamanızı gerektirecek bir durum yok.
   Bütçenizin elverdiği Cambridge, Dali, Wharfedale, Dynaudio, Pioneer gibi markalarının 20Hz - 20kHz frekans aralığındaki setlerine göz atın. (tüm setin frekans aralığından bahsediyorum bu arada)

   Tam olarak model belirtmek anlamsız çünkü kulak sizin 🙂
   Kendiniz deneyimledikten sonra seti satın alın.
   Bu tür alışverişler internet üzerinden yapılmaz. Mutlaka dinlemeniz gerekir.

   Bu arada seçtiğiniz model 11 kanallı. Bu receiver'a 6 kanallı bir kurulum yapmak istediğinize emin misiniz ? İleride hoparlör kurulumunu değiştirecekseniz alın tabi ki ama 6 kanalın üzerine çıkamayacaksanız gereksiz yere para harcamayın.

  • erinceray @erinceray

   @sonkabonka Öncelikle cevap için teşekkür ederim. Yukarıda bahsettiğim avr yurtiçinde baya tuzlu fiyatı var. Ancak avr'yi amazondan almayı düşünüyorum. Fiyat olarak orada daha uygun. Hop. takımı konusunda sizle aynı fikirdeyim. Ancak dinleyebileceğim, deneyebileceğim bir yer var mı onu bilmiyorum. Biraz baktım. Fakat göremedim. Satan yerler var ama onlarda sırf benim için sıfır kutuyu açıp , kurup denememi imkan verirler mi bilmiyorum. Sizin bildiğiniz deneyebileceğim bir yer var mı?

  • SonkaBonka @sonkabonka

   @erinceray
   Ben İstanbul sirkeci’den bir arkadaşa 5.1 sistem almıştım. İstanbul HI-FI’dı ismi yanlış hatırlamıyorsam. İstediğinim set zaten açıktaydı 5-10 dk deneyimleme şansım olmuştu. İstediğiniz seti stoklarında barındıran dükkanla iletişime geçip canlı olarak deneyip deneyemeyeceğinizi sorabilirsiniz. Söz konusu ürünler öyle ucuz şeyler değil. Dolayısıyla bir çok dükkan teklifinize olumlu cevap verecektir merak etmeyin.

  • erinceray @erinceray

   @sonkabonka Ben bir süre önce aile yakınım vasıtasıyla bahsettiğiniz yer gibi bir yere gittim.Gitmeden önce belli ürünler belirledim. Ben kendi düşünce ve amaçlarımı söyledim. Onlarda benim benim bu düşünce ve amaçlarım doğrultusunda fikir ve önerilerini söylediler. Ancak ben hop. dinlemeden almak istemediğimi söyledim. Onlarda böyle bir imkanları olmadığını söylediler. Ancak bana buna rağmen önceden belirtmem kaydıyla deneyebileceğimi söylediler. Önümüzdeki birkaç hafta içinde tekrar iletişime geçeceğim.