Türknet YAPA altyapısındayım. Airties 5650 modem kullanıyorum. Hat değerlerim düşük olmasına rağmen hat zayıflaması sıfır görünüyor. VDSL geliyor ama bağlantı tipi olarak DSL görünüyor. Ben bu işin içinden çıkamadım. Türknet MH herşey normal diyor. Ama internet bağlantım berbat. Modemde problem olma ihtimali nedir? Elimde başka modem olmadığı için deneyemiyorumda. #teknoyardım #türknet #airties

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ARMv7 @armv7

  tamam hattınız vdsl2 imiş bağlantınız dsl bu bağlantı türünün genel adı. Xdsl şeklinde düşünün. Harf değişince versiyonu değişiyor siz şuan vdsl bağlanıyorsunuz.

 • ad33p @ad33p

  Sizi 100mbite kadar profile geçirmişlerse, hız sürekli dalgalanabiliyor, o zaman da snr değerleri düşebiliyor.geri dönmesi de kolay. İsterseniz bir süre sizi 40 ya da 35mbite sabitlesinler, hemen müşteri hizmetleri yapabiliyor. O zaman sorun olamzsa bağlantı kalitenizde, sürekli dalgalanmadan dolayı sıkıntı yaşıyorsunuz demektir.
  SNR için 6'ın altı bağlantı kopmaları anlamına geliyordu sanırım

 • berkerden @berkerden

  35 mbit gibi bir değere çektiklerinde sorun kalmaz. Snr değeri düşük kalıyor. Stabil olmaz bu değerde. Hızı düşürünce snr artacak. Not olarak düşeyim; zayıflama sıfır olsa da tek etken o değil. Hem snr hem zayıflama beraber etkili.

  • Hamdi @hamdi

   Ben modeme telnet ile bağlanıp, hızı sınırlayarak Snr yükseltiyorum. 22/5 gibi bir değer verince Snr 12/12 oluyor. 35 de kurtarmıyor 🙂 Benim hatta bi sıkıntı var. Bu kadar kötü değildi bağlantım. Türknet destek kaydını güncellemiş. Santraldan evinize kadar olan bağlantıyı kontrol edeceğiz diye. İnşallah sonuç çıkar. Bu arada santral ile aramda 200 metre var.

  • berkerden @berkerden

   @hamdi 8-9 snr ile ben kopmadan kullanıyorum ona göre revize edebilirsiniz hızı. Ama dediğiniz gibi iyi olup da sonradan bu hale geldiyse bakılması gereken bir durum var. Umarım sorununuz kısa sürede çözülür 🙂

  • Hamdi @hamdi

   @berkerden 25/6 gibi deneyebilirim o zaman. 10 un altına düşmesinde. Bu şekilde kullanınca kopma olmuyor pek ama ping sorunu can sıkıcı olabiliyor.

  • berkerden @berkerden

   @hamdi ping sorununa sebep olduğunu görmedim ama stabil olmayıp da ping sıkıntısı olursa dediğiniz gibi tam randıman alınmaz isterse 100 mbit olsun tatmin etmez.